recenze Osudová touha po dítěti
Název audioknihy Zůstaň se mnou by snad mohl vyvolat očekávání další z laciných romantických vyprávěnek. Debut Ayobami Adebayové však získává s každou přibývající kapitolou na tíze táhnoucí své hrdiny do osidel Osudu, který k nim dost možná bude krutý.
recenze Vzpomínat, dokud si člověk pamatuje…
Napíše-li herec knihu, je obtížné dopředu odhadovat jak její obsah, tak její kvality. Pomineme-li tradiční herecké memoáry a donutilovské populární, nicméně – přiznejme si – nijak hodnotné veselé historky, zůstává stále dostatek herců, kteří se vedle své hlavní profese věnují malování, hudbě či – a to většinou ke své škodě – literatuře. K nim se nyní přidal i Václav Kopta, který je však mužem mnoha profesí a řada písňových textů i rodinné zázemí předem naznačují, že by beletrie z jeho pera nemusela být žádný průšvih.
recenze Číhá v Brightonu smrt?
Americká hudební ikona Gaia by se ráda prosadila i jako herečka. Příležitostí k tomu by mohl být historický snímek, který má brzy začít natáčet v anglickém městě Brightonu. Těsně před odletem do Evropy se však kdosi pokusí připravit ji o život. Indicie navíc naznačují, že pachatel možná zkusí znovu zaútočit během natáčení. Úkolem zajistit bezpečnost hlavní hvězdy plánovaného filmu je pověřen detektiv-superintendant Roy Grace a jeho tým ze sussexské kriminálky.
téma Stephena Kinga slyšeti 7 (2019)
Způsob jakým Stephen King koncipuje román, fakt, že jej mnohdy skládá z několika pohledů nebo přinejmenším segmentů postupně fokalizovaných na více postav, často nahrává formátu vícehlasého zpracování. Audioknižní vydavatel a s ním i režisér jsou pak postaveni před obtížnou volbu, zda autorovu hozenou rukavici zvednout či nikoli. V sedmém dílu tohoto článku se zaměříme na to, jak může správný přístup audioknize prospět. Jinými slovy, podíváme se na to, jak si v roce 2019 vedla vícehlasá četba Řbitova zviřátek a jednohlasá četba románu Osvícení – dvou knih, jejichž koncepce jsou si velice blízké.
recenze Vyhnanství z hejna, vyhnanství z lidství
Americký spisovatel polského původu Jerzy Kosińsky nazval svůj první anglicky psaný román podle barbarského zvyku, jehož svědkem býval v dětství: vesničané odchytili z hejna slabě vypadajícího ptáka, kterému pestře pomalovali křídla a vypustili ho zpět. Hejno pak reagovalo na zdánlivě podivného tvora jako na neznámé nebezpečí a „nabarvené ptáče“ velmi rychle zabilo. V Kosińského knize, tak jako ve skutečnosti, se „nabarvenými ptáčaty“ stali Romové a Židé.
zpráva Nové audioknihy konce listopadu (48/2019)
Které audioknižní novinky připravil poslední listopadový týden?
téma 10 tipů na audioknihy k Vánocům pro babi a dědu
Často se na nás obracíte s prosbou o doporučení nějaké vhodné audioknihy pro vás samotné, či pro vaše blízké. Zejména s blížícími se Vánocemi bývá přemýšlení nad vhodným dárkem intenzivnější, a proto jsme se rozhodli dát vám tipy na 10 letos vydaných audioknih. Tentokrát budeme vybírat dárek pro babičku a dědu.
zpráva Až 70% slevy audioknih. To je Black Friday!
Nedlouho po úspěšné narozeninové akci, při níž Audiolibrix nabídl audioknihy s výraznou slevou, připravil tento digitální distributor pro posluchače v rámci Black Friday další výhodné nabídky. Tentokrát slevy dosahují až 70 %!
recenze Autenticita smíchaná s klišé
Jedna ze stálic současné české prózy, Petra Dvořáková, se ohlédla za svými zkušenostmi zdravotní sestry a ač v ich-formě, vtahuje nás do vyprávění lékaře působícího v zapadlé nemocnici.
téma Stephena Kinga slyšeti 6 (2018–2019)
Léta 2018 a 2019 přinesla na český audioknižní trh dosud nebývalé množství titulů. A to platí jak obecně, tak v rámci příběhů Stephena Kinga. V těchto letech nejenže bylo završeno nahrávání mohutné série Temná věž, k posluchačům se mimo jiného dostala též celá autorova kriminálně mysteriózní trilogie s Billem Hodgesem (Pan Mercedes, Právo nálezce a Konec hlídky).
recenze Vypravěči samoty
Těžká, výtvarně vymazlená kniha Raději zešílet v divočině na mě doma shlíží z poličky už několik měsíců. Nerozbalená. Čeká na svou chvíli. Rozhovory Aleše Palána s obyvateli šumavských samot nejsou četbou všední, a ne každý den se k nim hodí. To dá rozum. A pak jsem objevila audioverzi a cestou z Prahy na Moravu a zpět jsem celou nahrávku vyslechla. S nesmírným potěšením. Téměř náruživě, jako by mi ta slova chtěla připomenout, o co jsem odkládáním přišla.
zpráva 17 nových kousků (Nové audioknihy 47/2019)
Tentokrát vám představíme 17 audioknižních novinek uplynulého týdne. A schválně počítejte, kolikrát v jejich názvech figuruje slovo „opona“...
Zobrazeno: 1 - 12 z 2390
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující