Řadit
Zobrazit
recenze Aby to (ne)bylo moc trapné
Vydavatelství Supraphon vypustilo do světa obsáhlou kolekci Šimek & Sobota: Komplet 1977-1983 s podtitulem Klasika a objevy. Na deseti CD se nachází téměř 13 hodin zábavy, která má však natolik specifický rukopis, že mnozí posluchači komplet dost možná ocení jen pro jeho historický/archivní potenciál.
téma Audio Agathy Christie, 1. část
Do povídání o zvukových zpracováních povídek a románů Agathy Christie se pustili Jakub Horák a Lukáš Vavrečka. A protože je toho opravdu hodně, co bylo od královny zločinu nahráno, a protože i ukázek bylo dost, bylo třeba rozdělit podcast na dvě části. Toto je první z nich.
recenze (Tak trochu) jiný TGM
U příležitosti stého výročí založení republiky se na pultech knihkupců objevila řada historických publikací obracejících se k naší minulosti. Jedna z těch nejprobíranějších se o několik měsíců po svém knižním vydání dočkala i převedení do audio podoby. Napsal ji Pavel Kosatík a načetl Pavel Batěk.
téma Vraždy podle královny zločinu
Kdo by neznal Agathu Christie, jednu z nejprodávanějších autorek všech dob, stvořitelku ikonických detektivů a bořitelku základních pravidel klasické detektivky. Desatero podle pátera Knoxe porušila hned několikrát. Vrahem byl vypravěč, vrahy byli všichni podezřelí... Co se týče zpracování do zvukové podoby, paleta nahrávek detektivek podle románů a povídek Agathy Christie se pomalu ale jistě rozrůstá. Zaměřme se nyní na české verze, které co do počtu stále zůstávají daleko za anglickými originály, přesto jich ale není málo.
recenze Potetované obětní panny
Patřím k ohroženému druhu nepotetovaných, a tak jsem k Tatérce britské autorky Alison Belsham přistupovala obezřetně. Koneckonců vyslechla jsem spoustu historek o tom, jak se po jedné nevinné vlnovce dotyčný opakovaně za tatérem vracel a na těle mu přibývaly písemné vzkazy, tribalové motivy mu pokryly hruď, po stehnech se rozlily barevné skvrny, ruka se změnila na biomechanickou končetinu a na zádech rozkvetly japonské motivy. Možná je za tím bolestivým procesem touha proměnit vlastní tělo v umělecké dílo.
zpráva Nové audioknihy 7/2019
Sedmý týden roku 2019 přinesl především nová vydání archivních nahrávek, ale samozřejmě i fungl nové audioknihy.
recenze Strasti a slasti s foxteriérem
Zdena Frýbová, autorka úspěšná především v osmdesátých letech, má na svém spisovatelském kontě řadu psychologických a humoristických románů. K těm nejúspěšnějším a nejznámějším dozajista patří příběh o soužití jedné rodinky s foxteriérem Robinem, nazvaný prostě a výstižně. Robin.
recenze Méně známý Čapek
Dětskou tvorbu Josefa Čapka jistě mnohý čtenář okamžitě ztotožní s oblíbeným Povídáním o pejskovi a kočičce. Vzpomene si snad i na několik textů, které vyšly jako přívažky neméně oblíbeného Devatera pohádek. Ale patrně si už nevybaví půvabnou a dnes již téměř zapomenutou knížku Povídejme si, děti! Těžko říct, proč u čtenářů tak zapadla, přestože vyšla v mnoha reedicích. Ve zvuku je situace ještě smutnější: zatímco se nejznámější příběhy Josefa Čapka dočkaly mnoha zpracování, Povídejme si, děti!, až na pár vybraných pasáží, které rozhlas natočil pro skřítka Hajaju, donedávna neexistovalo. Naštěstí však v loňském roce vznikl díky úspěšné crowdfundingové kampani projekt Audio dětem, a právě zmíněný Čapkův titul se stal jeho prvním audioknižním počinem.
recenze Držte si hodinky, jedeme z kopce
Vydavatelský dům Albatros Media připravil ve svých zainteresovaných vydavatelstvích už pěknou řádku dětských audioknih. Fantasy díla, zejména ta pro starší mládež, lze však stále spočítat na prstech jedné ruky, a tak jsou Časodějové vítaným přírůstkem do této kolekce.
zpráva Nové audioknihy 6/2019
V 6. týdnu roku 2019 si pro nás audioknižní vydavatelé připravili pěknou řádku novinek. Pojďme si je projít:
zpráva TOP10 leden 2019
V lednu ještě audioknižní vydavatelé novinkami šetřili a nepřekvapí proto, že je velká část žebříčku deseti nejprodávanějších audioknih na serverech Audiolibrixu shodná s tou prosincovou.
recenze Raději zůstat s perem
Martin C. Putna patří mezi výrazné osobnosti české literární historie a kritiky. Zvláštní pozornost si zaslouží i jeho osobitý a působivý triptych Obrazů. Po dvojici pohledů na kulturní dějiny americké a ruské religiozity se Putna podíval i na Obrazy kulturních dějin Střední Evropy. A právě ty vydavatelství Vyšehrad vydalo i coby audioknihu.
Zobrazeno: 1 - 12 z 1997
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující