zpráva Ferrante, Jonasson i Soukupová: Nové audioknihy závěru listopadu
Listopad je u konce a my se po týdnu znovu setkáváme u přehlídky nových audioknih.
téma Udělat audioknihu 20: Umění číst dětem i dospělým IV
Jestli nějaký přístup může pomoci mladému posluchači porozumět zápletce a vztahům mezi postavami, které výrazným způsobem dílo spoluutvářejí, pak je to hlasová charakteristika postav. Jinak řečeno, když každá „postavička“ mluví svým specifickým způsobem.
recenze Hirka od havraního kruhu
Když se nakladatelství Host pustilo do vydávání knih Siri Pettersenové, okamžitě mě zaujaly jejich obálky. Trilogie Havraní kruhy se prezentuje znepokojivými výjevy na bílém pozadí připomínající špinavý sníh potřísněný kapkami krve. Autorka fantasy série pochází z norského Trondheimu, takže dojem studeného severu, kde se lidé o přežití musí rvát, není vlastně až tak překvapivý.
zpráva 7. Velký audioknižní průzkum odstartoval
Jako každým rokem, i letos na podzim pořádá Audiolibrix unikátní průzkum mezi posluchači audioknih, který právem nese přívlastek Velký. Zúčastněte se ho i vy a vyhrajte 3, 6 nebo 13 audioknih.
recenze Halloweenská vražda
Slavná autorka detektivek Ariadne Oliverová se účastní halloweenské party ve vesničce Woodleigh Common. Během různých tradičních dětských her se na ni snaží udělat dojem jedno z místních děvčat, Joyce, když přede všemi bez dalších podrobností prohlásí, že před časem viděla vraždu. Ačkoliv se zdá, že jí nikdo nevěří, v jednom z přítomných její slova probouzejí strach. Rozhodne se proto s nepohodlnou svědkyní vypořádat dřív, než prozradí vše, co ví. Poté, co je Joyce později téhož večera nalezena mrtvá, zavolá Ariadna na pomoc svého dávného přítele, Hercula Poirota.
zpráva Další listopadové nové audioknihy
Co pro posluchače připravili vydavatelé v uplynulých dvou týdnech? Audioknihy pro děti i dospělé, v češtině i slovenském jazyce.
téma Audiosvět Jana Wericha potřetí
Letos jsme si připomínali hned dvě významná jubilea Jana Wericha: v únoru 115 let od narození a na konci října 40 let od úmrtí. U té příležitosti jsme připravili sérii tří článků mapující Werichovy nahrávky – v prvním jsme se zaměřili na jeho vystoupení s Voskovcem a Horníčkem, minule na pohádky a další literární tvorbu, a v závěrečném dílu zaměříme pozornost na tituly, ve kterých Jan Werich vzpomíná, přemítá a rozmlouvá.
recenze Prostě to tam cejtíš
Tereza Dočkalová, která rozhodně není v audioknižní sféře nováčkem, se ujala nejnovější prózy Miřenky Čechové. A dopadlo to přesně tak, jak to dopadnout mělo: posluchač je už po několika minutách vděčen prozřetelnosti, že se stal posluchačem a nezůstal „jen“ čtenářem.
téma Spejbl a Hurvínek: Zvuková historie 16
I přes nepříznivou epidemiologickou situaci si letos Divadlo Spejbla a Hurvínka různými on-line metodami stále připomíná řadu výročí: pan Spejbl má sto let, Mánička se psem Žerykem oslavili devadesátiny, stejně dlouho je Divadlo S+H profesionálním souborem, 75 roků sídlí v Praze, z toho třetinu v Dejvicích. Takřka po celou dobu existence Divadla vznikaly souběžně s jevištními inscenacemi také zvukové nahrávky, a právě těm se v tomto seriálu věnujeme. Lze na nich totiž vypozorovat nejen vývoj Divadla Spejbla a Hurvínka, ale vlastně i historii celého audioknižního průmyslu. V předchozí části jsme dokončili přehled českých nahrávek s Helenou Štáchovou, v následujících dílech se seznámíme s německými záznamy.
recenze Jak se stát superhrdinou v reálném životě?
Nikdy nevíte, kdy se vám můžou hodit. Základy první pomoci. Věc, kterou by měla většina z nás znát ze školy či autoškoly. Jenže jak to tak bývá, člověk časem zapomíná, metody ve zdravotnictví se vyvíjejí a tak rozhodně neškodí si jednou za čas tyto znalosti zopakovat. A pokud se vám zrovna nechce na nějaký ten kurz, můžete si aktuální poznatky poslechnout pěkně v teple domova nebo při cestě do práce prostřednictvím nahrávky Bulbem záchranáře.
zpráva Nesbø, Atwoodová i Vondruška: Nové audioknihy začátku listopadu
Žhavé novinky Joa Nesbøho, Margaret Atwoodové nebo Vlastimila Vondrušky. To jsou nové audioknihy začátku listopadu.
téma Audiosvět Jana Wericha podruhé
U příležitosti letošního dvojího významného jubilea Jana Wericha jsme pro posluchače připravili třídílný přehled vydaných nahrávek jeho hlasu. Minule jsme se zaměřili na Wericha s Voskovcem a Horníčkem, v tomto pokračování zmapujeme jeho pohádky a další literární tvorbu.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2788
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující