Řadit
Zobrazit
recenze Jubilejní Hercule Poirot
Nestává se tak často, aby se světy televizních obrazovek a audioknih prolínaly. Pro čtenáře detektivek Agathy Christie a příznivce televizních adaptací jejích knížek s Herculem Poirotem však taková chvíle nastala právě nyní. U příležitosti akce Audioknihy NAHLAS! vychází četba jejího prvního detektivního románu Záhada na Zámku Styles v podání herce Jaromíra Meduny. Ten v televizní sérii dabuje Davida Sucheta – zřejmě nejslavnějšího představitele slavného belgického detektiva. Ani výběr románu není náhodný. Právě před sto lety se totiž začala v hlavě někdejší dobrovolné sestry a lékárnice Agathy Christie rodit postava malého mužíčka s velkým zakrouceným knírem, pana Hercula Poirota. Tohoto svého nejslavnějšího pátrače tak uvedla na scénu právě v této své detektivní prvotině, ačkoliv román vyšel knižně až roku 1921. Nicméně i audiokniha Záhada na zámku Styles má jedno prvenství a tím je právě první příležitost, kdy se Jaromír Meduna mohl při četbě v Poirota převtělit. Nahrávku u příležitosti kulatého výročí předlohy nahrálo společně Tympanum a Kristian Entertainment.
recenze Univerzitní zločiny
Před časem se na audioknižním trhu objevila dvojice zkrácených příběhů Michala Sýkory, které byly původně natočeny jako četba na pokračování pro rozhlas. Šlo o Případ pro exorcistu, úvodní díl série Detektivové od Nejsvětější Trojice, a jeho volné pokračování nazvané Modré stíny. Snad i proto, že se těmto četbám nedostalo na Radiotéce, přílišné pozornosti, přispěchalo nyní vydavatelství OneHotBook s vlastní nahrávkou Modrých stínů. Osloví i posluchače, kteří doposud dávali přednost zahraničním titulům?
recenze Další pětice nedělních pohádek
Je jedna hodina odpoledne, děti myjí nádobí, tatínek si hoví na gauči a celá rodina poslouchá z rozhlasu pohádku. Na podobné situace vzpomínají i lidé, kteří dnes často ani nejsou příznivci audioknih a není divu – vždyť nedělní rozhlasová pohádka je tu s námi už sedmdesát let. Poprvé se v éteru objevila 23. června 1946 a od roku 1952 získala svůj pravidelný čas, třináctou hodinu, kterému je věrná dodnes.
recenze Střípky lidskosti ve světle hrůzy
Jsou knihy, které si o audioknižní zpracování vyloženě říkají. Zářným příkladem je válečný román, oceněný Pulitzerovou cenou za rok 2015, Jsou světla, která nevidíme od Anthonyho Doerra, s jehož zvukovou podobou přichází vydavatelství OneHotBook v říjnu 2016 – rok po vydání tištěné verze.
audiokniha Jsou světla, která nevidíme
Marie-Laure prožívá s milujícím otcem, který pracuje v Muzeu přírodní historie, šťastné dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tatínek jí postaví dokonalý model jejich čtvrti, aby si mohla ulice vštípit do paměti; naučí ji orientaci v cizím prostoru i čtení Braillova písma (a lásce k verneovkám). O šest let později Paříž obsadí nacisté a otec s dcerou prchají do opevněného městečka Saint-Malo, kde žije ve vysokém domě u moře Mariin samotářský prastrýc. Je ale vůbec možné najít v rozbouřené Evropě bezpečné útočiště? Zvláště když s sebou Mariin otec možná přivezl nebezpečné tajemství?
audiokniha Všemi dary obdarovaná
Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi ve vězení na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a za svou spřízněnou duši považuje zbožňovanou učitelku, slečnu Justineauovou. Zato nemilosrdného seržanta Parkse, který děti hlídá jako dráb, Melanie nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou, jež si občas nechá do laboratoře přivést některého z jejích spolužáků, kteří už se odtamtud nevrátí.
audiokniha Modré stíny
Jednoho listopadového rána uklízečka nalezne docenta Ondřeje Chalupu zastřeleného v jeho pracovně. Souvisí vražda s jeho dlouhodobou snahou o odvolání univerzitního kvestora kvůli podivným machinacím při rekonstrukci historické univerzitní budovy? Proč vrah riskoval a střílel přímo v budově? Kdo všechno měl důvod přát si smrt svérázného, ale čestného docenta?
audiokniha Paní Hemingwayová
První kapitulovala před druhou, která byla odvržena pro třetí, po jejímž odchodu nastoupila čtvrtá. Vyprávění čtyř osudových žen jednoho slavného muže.
audiokniha Zavřená truhla
Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět… Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů. Poirot, jedinečná postava světové detektivní scény, jež letos oslaví sto let od okamžiku svého zrodu, se po úspěchu Vražd s monogramem vrací s novým případem z pera Sophie Hannah.
audiokniha Záhada na zámku Styles
Když v rozlehlém sídle za podivných okolností umírá jeho postarší, křehká, leč bohatá majitelka, podezření, že byla otrávena, se brzy změní ve skutečnost. Kdo je však vrahem? Manžel Alfréd? Nevlastní syn John Cavendish? Jeho krásná tajemná žena Mary? Nebo snad rodinný lékař?
audiokniha Dobrý proti severáku
Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou.
audiokniha Úsměvy smutných mužů
Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2117
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující