Řadit
Zobrazit
zpráva Audioknihy NAHLAS! 2016
Na tiskové konferenci byl představen druhý ročník akce Audioknihy NAHLAS!, která bude probíhat od 24. do 30. října v bezmála stu knihkupectvích a současně v on-line obchodu Audiolibrix. Stejně jako loni, i letos uvede řadu audioknižních novinek, k nimž lze po dobu akce získat další audioknihy zdarma.
audiokniha Frankenstein
Ambiciózní doktor Frankenstein stvoří umělou bytost s nadlidskou silou. Tímto “úspěchem” je však zaskočen a svého ohavného díla se zříká. Netvor bezpečně ukryt daleko v horách se učí jazyku, zvyklostem a emocím vlastním lidem. Zpočátku je naivně otevřený a nadšený povahou lidí a jejich schopností lásky. Když se však po několika měsících rozhodne navázat první kontakt s lidským pokolením, jinak zcela dobrosrdečná rodina jej zavrhne stejně, jako to učinil i jeho tvůrce. Netvora začíná sžírat nenávist a vydává se po stezce krvavé pomsty...
rozhovor Jako bych složil metrák uhlí...
Americký spisovatel Chuck Palahniuk proslul hned svou prvotinou Klub rváčů. Také pro herce Ivana Luptáka byla práce na audioknize premiérou. Jak ji hodnotí?
recenze Jak žil a myslel Einstein
Při vyslovení jména Walter Isaacson vyvstane v mysli automaticky sousloví biografický román. Bývalý ředitel CNN a editor časopisu Time se k psaní knih rozhodl v závěru osmdesátých let minulého století a už tehdy svou pozornost zacílil na zachycení životů významných osobností. Zlom v jeho kariéře přišel až o pár let později, když s nemalými časovými rozestupy publikoval rozsáhlé texty o Henry Kissingerovi, Benjaminu Franklinovi a Albertu Einsteinovi. Zatímco první dva tituly český trh doposud „neobjevil“, životopis génia s bujnou kšticí u nás vyšel v roce 2010. A nyní prostřednictvím produkce Audiotéky.cz i ve zvukové podobě.
audiokniha Klub rváčů
První pravidlo klubu rváčů: Nikdy nemluvit o klubu rváčů! Druhé pravidlo klubu rváčů: Nikdy nemluvit o klubu rváčů!​...
audiokniha Einstein – Jeho život a vesmír
Vynikající dílo, které poprvé zpracovává Einsteinův život v celé jeho šíři, neboť Hebrejská univerzita v Jeruzalémě podle poslední vůle Einsteinovy nevlastní dcery uvolnila přes 3000 stran nových dokumentů, především Einsteinových dopisů jeho první a druhé ženě a dětem.
recenze Holmes odhaluje skrytá tajemství
Sherlocka Holmese požádá o pomoc žena, kterou vydírá jeden z nejhorších lidí v Londýně, Charles Augustus Milverton. Dokáže jí detektiv pomoci? To prozradí adaptace povídky Arthura Conana Doyla nazvaná Vyděrač. Tu ve spolupráci s Radioservisem připravilo vydavatelství Tebenas. Spolu s tímto příběhem se na jednom nosiči objevuje i povídka Žlutá tvář, ve které se Holmes snaží rozkrýt tajemství minulosti manželky svého klienta. Odhalí jako vždy pravdu pomocí svého důvtipu a dedukce?
recenze Uvážlivé vzpomínky milovníka invektiv
K čtenářsky oblíbeným žánrům bezesporu patří biografie známých osobností a tak není divu, že mu pozornost dlouhodobě věnuje i stále více se rozvíjející audioknižní trh. Vzpomínky slavných jsou v knihách zaznamenávány různými způsoby – někdo se nechává zpovídat novináři či spisovateli, jiný si své paměti ve spolupráci s redaktory napíše sám, často autoři vytvářejí portréty osobností na základě archivních materiálů. S obdobnými přístupy pracují i vydavatelé mluveného slova. Z rozhovorů vychází edice Mluviti stříbro, či nedávno vydaná nahrávka vzpomínek Lídy Baarové, se kterou rozmlouval v roce 1982 Josef Škvorecký. Několik životopisů sepsaných autory o někom jiném natočila například Audiotéka, nechybí ani umělecký deník Karla IV. od Josefa Bernarda Prokopa z vydavatelství OneHotBook. V jisté menšině se však k posluchačům dostávají autobiografie napsané a namluvené samotnými majiteli vzpomínek. Jednu z takových výjimek představují Dr(o)bečky z půjčovny duší Vlastimila Brodského.
audiokniha Tanečník
Profesionální nájemný vrah zvaný Tanečník se chystá během pětačtyřiceti hodin zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi. Dokáže mu v tom zabránit ochrnutý detektiv Lincoln Rhyme a jeho pomocnice Amélie Sachsová, s jejichž důvtipem a inteligencí si chladnokrevný zabiják rozhodně nezadá?
rozhovor O odvaze být s postavami minulosti
Vydavatelství OneHotBook završilo třetím dílem sérii audioknih Josefa Bernarda Prokopa o Karlu IV. U té příležitosti připravilo rozhovor s jejím interpretem, hercem Jiřím Dvořákem.
recenze Exkurze do Říma
Historické romány mají mezi tuzemskými čtenáři velmi dobré zázemí. V kontextu audioknih jim svým způsobem kraluje Vlastimil Vondruška, už díky velké čtenářské základně tištěných verzí, také proto, že se obrací směrem k české historii a v neposlední řadě čistě z důvodu, že má na poličce prodejců největší zastoupení (načtená je například kompletní Přemyslovská epopej a „nakousnuta“ je i ta husitská). Přesto pro někoho může být mnohem atraktivnější pohled do dějin ještě dávnějších, než byly časy přemyslovských panovníků. Co takhle starověký Řím? Etapa, která neustále vzbuzuje respekt, zvídavost a v neposlední řadě se s ní nepojí pouze dramatické příběhy a situace, ale také umění a právo, které poté formovalo i naši společnost.
recenze Karlův život se uzavřel
Nejspíše nikomu nemohlo uniknout, že letos uplynulo právě sedm set let od narození patrně nejznámějšího českého panovníka Karla IV. Po celý rok se média snaží o tomto jubileu informovat seč mohou, na královu počest se konají nejrůznější kulturní akce a pozadu pochopitelně nezůstali ani vydavatelé mluveného slova.
Zobrazeno: 1 - 12 z 1160
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující