Řadit
Zobrazit
téma Tajemstvím opředený autor bestsellerů
Pokud máte rádi detektivky, které se v maximální míře blíží realitě skutečného vyšetřování, měl by se do vašeho hledáčku dostat spisovatel Dominik Dán. Kromě krimi románů se věnuje psaní scénářů, dle jeho knižních předloh navíc vznikají i filmy, například koprodukční Rudý kapitán s Oldřichem Kaiserem. Nás však budou zajímat zvukové adaptace jeho knih, které snad rozšíří povědomí o jejich autorovi i za hranice jeho rodného Slovenska.
recenze Popichování éterických bytostí
Jen málokteré vydavatelství se může chlubit tituly, které vznikly přímo pro nahrávky mluveného slova. Dnes většina audioknih vychází z knižních předloh, může ovšem jít i o záznamy divadelních představení nebo rozhovory se známými osobnostmi. Podíváme-li se ale do historie, nelze přehlédnout původní dramatickou tvorbu Jana Kramaříka a Jaroslava Nečase pro Supraphon, Zdeňka Zábranského či Pavela Gryma, který je vedle mnoha pohádek podepsán pod některými scénkami Divadla Spejbla a Hurvínka (ostatně toto divadlo pokračuje v tradici natáčení vlastních příběhů dodnes). Cestou původní tvorby se rozhodlo jít i vydavatelství Colibris, které dětským posluchačům přineslo již několik svých titulů využívajících možností zvukových médií. Veselé hašteření dvou neposedných duchů Dušičky a Dušinky patří mezi ně.
recenze Dvojice provázaných detektivek
Rok po sametové revoluci se všechno mění i u policie. V Našom Meste vzniká samostatné oddělení vražd, které se hned zkraje potýká se silným nárůstem kriminality. Ten přišel po rozsáhlé prezidentské amnestii, která z poza bran věznic vypustila do světa i recidivisty, kteří na svobodě opět začali páchat ty nejzávažnější trestné činy. Vražda mladého děvčete, jejíž tělo bylo nalezeno na břehu jezera, spadá právě do tohoto divokého období. Mladý detektiv Richard Krauz se spolu se svými kolegy musí i přes nedostatek důkazů pustit do pátrání po jejím vrahovi. Protože se mrtvola nachází ve značném stádiu rozkladu a stop je pomálu, zůstává jedinou možností využít unikátní metodu, která při objasňování okolností zločinu využívá přítomnosti nekrofágního hmyzu. Díky tomu dostal tento případ přiléhavý název Mucha.
recenze My hoši, už třikrát spolu mluvíme
Příhody Petra Bajzy, Tondy Bejvala, Édy Kemlinka a dalších postav oslovily už několik generací čtenářů a posluchačů. Pouhých sedm let po vydání knihy, přesněji od listopadu 1953 do 11. března 1954, měla na tehdejším Národním okruhu Praha premiéru dnes již legendární četba na pokračování Bylo nás pět v neopakovatelné interpretaci Františka Filipovského. Od té doby byla mnohokrát rozhlasem reprízována a není divu – láskyplné hercovo podání, v němž se dokázal dokonale převtělit do myšlení malého kluka a barvitě a osobitě vykreslit i ta nejzadnější zákoutí dětské dušičky, si neustále získává nové příznivce. O to smutnější je skutečnost, že tato nahrávka sice byla Supraphonem několikrát reedována, avšak ani poslední čtyřdiskové vydání, i přes horlivé ujišťování vydavatele slibující nekrácenou verzi, nenabídlo její kompletní záznam. Na ten tedy zákazníci marně čekají už více než šedesát let.
audiokniha Aristokratka na koni
„Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad...
recenze Povídky s nádechem dálek a exotiky
Ve stínu nadcházející druhé světové války se v pražském nakladatelství Melantrich zrodila legenda, která ovlivnila hned několik generací dospívajících chlapců – časopis Mladý hlasatel. Na jeho stránkách se záhy staly populárními zejména příběhy Jaroslava Foglara, kromě nich si však čtenáři oblíbili i dobrodružné povídky Otakara Batličky. Jenže tomu tehdy zbývalo pouhých několik let života a po jeho smrti v koncentračním táboře se na něj i jeho příběhy na čas pozapomnělo. Po více než dvou desetiletích se jeho osoba i dílo dočkaly znovuobjevení a obnoveného zájmu zejména mladých čtenářů. O podobné připomenutí si odkazu Otakara Batličky se snaží i nově vydaná audiokniha Příběhy odvahy a dobrodružství, kterou na základě textů z původních časopisecky vydaných povídek natočil v roce 2016 Supraphon.
audiokniha Bylo nás pět
Oblíbené příhody Petra Bajzy i jeho kamarádů Čeňka Jirsáka, Tondy Bejvala, Edy Kemlinka a Pepka Zilvara ve zbrusu nové, vpravdě rošťácké audioknize!
audiokniha Blade Runner
Ve světě nepříliš vzdálené budoucnosti vyhubila jaderná válka většinu živočišných druhů a část lidstva se přestěhovala na Mars. V pozemských městech život přetrval, ale bez zvířat. Jen málokdo si může dovolit opravdového domácího mazlíčka. Přítulné stvoření však může simulovat umělá náhražka, která je téměř k nerozeznání od skutečnosti.
zpráva OneHotBook slibuje letos ještě 18 novinek
Vydavatelství OneHotBook ohlásilo osmnáct audioknižních novinek, které chystá k vydání ještě do konce tohoto roku. Jsou mezi nimi očekávané tituly, pokračování sérií, ale i opravdová audioknižní překvapení. Představme si je popořadě tak, jak by se měly objevovat na audioknižním trhu.
zpráva Velký audioknižní průzkum 2016
Už třetím rokem pořádá Audiolibrix anketu mezi posluchači mluveného slova. Velký audioknižní průzkum shromažďuje a vyhodnocuje nejen statistické informace o nabídce audioknižního trhu, ale i údaje o zvycích a preferencích audioknižních posluchačů. V tomto ohledu jde o jedinečný počin v oboru.
audiokniha Mucholapka
Od vraždy Cley Petresku ubehol presne rok. Opäť bolo leto, opäť boli prázdniny a ľudia sa tešili na dovolenky a zaslúžený oddych pri vode. Na oddelení vrážd sa nikto netešil a odniesť dovolenkový lístok šéfovi sa každý bál. Naozaj vtedy nebol vhodný čas na záhaľku, práce bolo vyše hlavy.
audiokniha PAX: Dívka ze záhrobí & Neviditelný zloděj
Během halloweenských oslav zaútočí na děti ve škole postava ve velmi přesvědčivém kostýmu, pod nímž se skrývá... skutečný přízrak! Mohou ho Alrik s Viggem zastavit?
Zobrazeno: 1 - 12 z 2188
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující