Řadit
Zobrazit
rozhovor Mami, tuhle knížku musíš vydat!
Vydavatelství AudioStory v koprodukci s nakladatelstvím Vyšehrad připravilo pro posluchače mluveného slova reedici Kristýnčiny pavučiny amerického spisovatele Elwyna Brookse Whita v podání Hany Maciuchové. Titul doprovázejí zcela netypické okolnosti vzniku. Jaké? Pro odpovědi jsme se vypravili za Jindřiškou Novákovou, majitelkou AudioStory.
recenze Oči mu vypadly a vyplakanými slznými důlky se sypaly piliny
Bruno Schulz si musel počkat. Soubor povídek Skořicové krámy sice napsal už v letech 1930-32, ale až druhá polovina 20. století Schulze objevila. Naštěstí.

Recenze audioknihy Skořicové krámy.
recenze Zločin na vlnách
Novinářka Laura Blacklocková, píšící pro cestovatelský magazín, dostane velkou příležitost, když se má jako záskok za svou šéfovou zúčastnit opulentní plavby na jachtě do Norska. Laura neboli Lo nežije zrovna vyrovnaným životem. Od mládí trpí panickými stavy a léky na ně zapíjí notnými dávkami alkoholu. Před odjezdem navíc ve svém londýnském bytě zastihne zloděje, což její křehkou rovnováhu rozruší úplně. Když proto poté během plavby uslyší hluk a následně spatří předmět plavající v moři, neví, zda může sama sobě věřit. Je ale přesvědčená, že ve vlnách viděla mrtvolu.

Recenze audioknihy Žena z kajuty č. 10.
recenze Když se fikce propíše do vzpomínek
Jak jste staří? Co si vlastně pamatujete z doby před rokem 1989 nebo z rozdělení Československa? Jak rozumíte slovenštině a co ve vás vyvolává? Tato trojice otázek, které si musí posluchač audioknihy Čierna hra: Vláda mafie sám pro sebe zodpovědět, patří k těm rozehřívacím. Bude to horší. Sestup do minulosti si nezadá se sfáráním do černouhelného dolu. Ušpiníte se a po návratu vám bude dlouho trvat, než znovu uvyknete dennímu světlu.

Recenze audioknihy Čierna hra: Vláda mafie.
recenze Zatočte s Odporem
Nemusíte být nutně spisovatelé, aby vám svérázná příručka Stevena Pressfielda napomohla. Válka umění není pouze o tvořivosti, „blok“ totiž může být mnohem komplexnější problém.

Recenze audioknihy Válka umění.
recenze Vždycky je to panna nebo orel
Je to padesát na padesát. Buď se to stane nebo se to nestane. Buď mám pravdu nebo se mýlím. Ale zatím jsem měl štěstí... Jack Reacher ještě rozhodně nepatří do starého železa. Neumí jen dobře lámat kosti, ačkoliv v tom je nejspíš jeden z nejlepších, ale také mu to myslí. Jak sám říká, vojákovou nejsilnější zbraní je mozek, a on je armádou doslova odkojený. Vrátil se, aby se osobně potkal s novým velícím důstojníkem, majorem Susan Turnerovou, která ho po telefonu více, než zaujala. Ona ale na svém místě nesedí, a Jack je najednou zpět ve službě a stíhán hned za dva prohřešky, z nichž si ani jeden nepamatuje. O co tady běží?

Recenze audioknihy Jack Reacher: Nevracej se.
audiokniha Malevil
Jeden z nejpoutavějších příběhů francouzské literatury druhé poloviny 20. století konečně vychází i v audioknižní podobě. V režii Jana Jiráně, v hlavní roli s Martinem Myšičkou, uslyšíte dalších 34 vynikajících českých herců, kteří vám ve více než 10 hodinách  odvyprávějí  příběh o malém společenstvu z idylického francouzského venkova, který se během okamžiku promění v přízračnou krajinu.
recenze Zvukově vyšperkovaná detektivka
Vydavatelé audioknih se dnes v tvorbě pro děti téměř vůbec nevěnují detektivkám a dramatizovaným četbám. Nepatrnou šanci na zlepšení nedávno nabídl Fragment, který se rozhodl převést do zvukové podoby první díl série Jiřího Walkera Procházky a Kláry Smolíkové Tajná dvojka A + B - Zločin mezi dinosaury.
recenze Do zákoutí minulosti
Vzpomínky jako pátrání, vzpomínky jako cesta za poznáním dlouho skrytého. Hana Frejková se ohlíží zpět za svým životem, ne kvůli sobě, ale aby odkryla prachem pokrytý háv, který zahaluje jejího otce. Ve svém rodném listě má napsáno: matka: Elisabeth Henke-Warnholtz, otec: Ludwig Freund, dítě: Hannah Elisabeth, girl. Tolik jmen, tolik identit. Tolik tajemství, která se s nimi pojí. A k tomu jedna velká tragédie. Otec byl v roce 1952 souzen v procesu s Rudolfem Slánským a také popraven. Kde má tento akt svůj počátek a příčiny?

Recenze audioknihy Divný kořeny.
téma Proč tolik Malých princů?
Trh s mluveným slovem aktuálně nabízí osm zpracování slavného příběhu Antoina de Saint-Exupéryho, během necelých třiceti let jich však vzniklo ještě více. Proč tolik Malých princů? Umí si všechna nastudování najít v naší malé republice své zákazníky? Podle jakých kritérií si kupující nahrávky vybírají a proč se různí vydavatelé ke knize stále vracejí? V tomto textu blíže představím jednotlivé snímky a v jeho závěru nabídnu i tři osobní doporučení.
recenze Intriky za války růží
Také máte rádi příběhy z doby rytířů? Romány plné intrik a soubojů, v nichž řinčí zbraně, zní dusot kopyt a mladí šlechtici dobývají srdce krásných dam? Potom by vás mohl zaujmout titul Černý šíp z pera anglického spisovatele Roberta Louise Stevensona.
recenze Praskliny v ledu
Úchvatná ledová plocha může jediným dupnutím popraskat jako zrcadlo, socha z ledu nesnese pád ani oteplení. Dokonalost ledu v sobě nese křehkost neslučitelnou s životem. Ledové sestry mají být mrazivým thrillerem, ale více než hororem jsou chladnokrevnou hrou autora se čtenářem. Příběh o Sarah a Angusovi, manželském páru zasaženém tragickým úmrtí jedné z dcer, je vyprávěn dvěma aktéry. Jenže ani jeden z vypravěčů se netěší naší plné důvěře.

Recenze audioknihy Ledové sestry.
Zobrazeno: 1 - 12 z 1537
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující