Řadit
Zobrazit
recenze Být tátou
Fredrik Backman je autorem oblíbeným nejen mezi českými čtenáři, ale i u jejich ušatých blíženců – posluchačů. Ostatně Muž jménem Ove si v interpretaci Jana Vlasáka vysloužil nejvyšší ocenění v anketě Audiokniha roku 2014 a ani dvě následné backmanovky si ostudu neutrhly. Nyní vydavatelství OneHotBook přichází se zvukovou podobou knihy Co by můj syn měl vědět o světě, kterou Host v českém překladu vydal teprve minulý měsíc.

Recenze audioknihy Co by můj syn měl vědět o světě.
rozhovor Jako bych to říkal Vojtovi
Lukáš Hejlík je interpretem čerstvé audioknižní novinky Fredrika Backmana s názvem Co by můj syn měl vědět o světě. O jeho rodičovských zkušenostech, o natáčení audioknihy, ale i o projektu LiStOVáNí si s hercem povídala redaktorka OneHotBook Šárka Nováková.
recenze Musím utéct!
Strach je nejlepším nástrojem k ovládání druhých. Když se třicátnice Grace zamiluje do okouzlujícího úspěšného právníka Jacka, myslí si, že našla muže svých snů. Netuší však, že po svatbě nebude nic tak, jak by mělo být. Za zavřenými dveřmi jejich nádherného domova se pohádka mění v noční můru.

Recenze audioknihy Za zavřenými dveřmi.
téma O životě a smrti svatojánských broučků
S Karafiátovými Broučky se lze na audioknižním trhu potkat v několika nastudováních, které se, stejně jako v papíru, od sebe navzájem liší. Hlavním důvodem odlišností je spisovatelovo metaforické zakončení příběhu, v němž všichni hrdinové postupně zemřou.
audiokniha Co by můj syn měl vědět o světě
Generace největších egoistů v dějinách lidstva si pořídila děti a uvědomila si, že je vlastně bezvýznamná. Jak jinak vyléčit všemožné úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století, než je shrnout do jedné výpovědi plné upřímných obav, prozrazených (či očekávaných) trapasů, rodinných i ryze osobních historek a svérázných vyznání lásky? Proč existují války? K čemu je dobré „předjídlo“? Nač je člověku fotbal? Co zavinil Google? Jak se to má s mužností? Co se stalo se zpívající plastovou žirafou? Jak je to s dobrem a zlem?
recenze Ať žije armáda!
Vydavatelství Walker & Volf si snad ani nemohlo vybrat lépe, aby udělalo radost tak velkému množství fanoušků sci-fi literatury. Hvězdná pěchota má status kultu a ani v nejmenším si nezaslouží být, byť bohužel přebal audioknihy tomu nenasvědčuje, jen tak zařazena mezi většinu produkce tohoto žánru.

Recenze audioknihy Hvězdná pěchota.
recenze Dívka, která brala oko za oko
Proč má Lisbeth na zádech dračí tetování? Na to autor původní trilogie Milénium, Stieg Larsson, nestihl svým čtenářům odpovědět. V Muži, který hledal svůj stín, představuje jeho pokračovatel svou verzi příběhu o tom, kterak nejslavnější románová hackerka k drakovi na zádech přišla. Na ni samotnou však v příběhu čeká odhalení další části její minulosti. Ani po letech totiž komusi nedávají stará tajemství spát do té míry, že se neštítí ani vraždy.

Recenze audioknihy Muž, který hledal svůj stín.
recenze Nic lidského není seniorovi cizí
Věta v názvu recenze je citací z knihy Tajný deník Hendrika Groena 83 ¼ roku. Tragikomický bestseller, odehrávající se v domově pro seniory v Amsterodamu, vydalo Nakladatelství XYZ ve společnosti Albatros Media vzápětí po vydání tištěné podoby i jako audioknihu. Autoři anotace poněkud matou tvrdí-li, že hlavní aktér, Hendrik Groen, nemá rád staré lidi. Není to tak docela pravda, ale možná toto tvrzení lépe prodává.

Recenze audioknihy Tajný deník Hendrika Groena 83 ¼ roku.
recenze Zločiny v šeru londýnské mlhy
Angličtí zlosynové se v předválečné době nemusejí obávat jenom Sherlocka Holmese či Hercula Poirota. Po krku jim jde i jejich souputník, inspektor John G. Reeder z úřadu státního zástupce Sira Bredona. Tento usedlý starý mládenec žije hlavně svou prací a občasnou společnost mu dělají jen hospodyně Hambletonová a známá ze sousedství, slečna Markéta Belmanová. Ve svém povolání nevyužívá svaly, ale brilantní detektivní talent. V trojici příběhů z dvacátých let nespustí Reeder z očí kanadského podvodníka, pokusí se rozbít bandu gangsterů a podívá se na zoubek záhadné ženě, obviněné z bizarní krádeže. Ačkoliv zpočátku působí případy nevinně, jde v nich jemu i jeho blízkým často o život.

Recenze audioknihy Kriminální příběhy Johna G. Reedera.
rozhovor Velká nostalgie a fakt masakr
V den světové premiéry pátého dílu série Milénium, kterou před dvanácti lety započal Stieg Larsson, se čeští posluchači dočkali i jeho zvukového zpracování. V režii Jitky Škápíkové se interpretace audioknihy Muž, který hledal svůj stín ujal opět herec Martin Stránský. Oba jmenovaní se uvolili ke krátkému rozhovoru.
audiokniha To
Americké město Derry ve státě Maine má už od svého vzniku znepokojivé statistiky úmrtnosti, především co se týče dětí a dospívajících...
audiokniha Muž, který hledal svůj stín
„Vždycky jsem se tě chtěl zeptat na to dračí tetování...“ zmíní jednoho dne Holger Palmgren, který získal dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, jež Lisbeth Salanderová zažila v dětství. Dotazovaná si v té době odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a směřuje k nevyhnutelnému konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Požádá tedy Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s dalším pátráním v minulosti.
Zobrazeno: 1 - 12 z 1461
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující