Řadit
Zobrazit
audiokniha Povídání o pejskovi a kočičce
To bylo tenkrát, když spolu pejsek a kočička hospodařili a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé: umývat špinavou podlahu, péci dort, chodit v neděli na procházku, psát dopis nebo hrát divadlo. Ale protože lidmi nejsou, nedopadne všechno vždycky tak, jak by si přáli – jejich svérázná řešení jsou ale pokaždé zábavná a originální. V některých příbězích také pejsek a kočička navštěvují pana Čapka, s nímž hovoří o "vážných věcech" a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti.
recenze Komplexní vidění světa
Záhy poté, co vydavatelství Bookmedia vydalo Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře, přispělo k rozšíření kategorie audioknih s historickou a dějinnou tematikou dalším kouskem. Tentokrát však poněkud jiného „kalibru“, už proto, že v Uspořádání světa se Henry Kissinger neobrací k omladině, nýbrž předpokládá minimálně elementární (spíše však pokročilou) orientaci v politice a moderních dějinách světa. A těžiště opírá o dvacáté a jednadvacáté století.
audiokniha Svatební cesta do Jiljí
Milý, vtipný a nesmírně poutavý příběh dvou mladých lidí, kteří se náhodně setkají, zamilují se do sebe a podniknou předsvatební cestu po horách i řece do městečka Jiljí, napsal Miroslav Skála v roce 1975. Podle této knihy natočil v roce 1983 režisér Hynek Bočan stejnojmenný televizní film. Hlavními filmovými hrdiny byli tenkrát Libuše Šafránková a Josef Abrhám. Díky skvělé předloze, výborným dialogům ale především díky mimořádným hereckým výkonům, se tento film stal národním pokladem. Nyní se příležitosti převést literární předlohu do zvukové verze chopili jiní dva talentovaní mladí lidé - Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk.
audiokniha Ať žije Mánička!
Když bylo Spejblovi a Hurvínkovi samotným smutno, objevila se obvykle vzorná, občas hubatá a vždycky dobrá kamarádka Mánička! Ač u žen a dívek se to galantně nemá prozrazovat, tady snad můžeme: právě slaví 88. narozeniny.
audiokniha Umrlčí cesta
Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris vyplaví moře neznámého muže v záchranné vestě. Je těžce podchlazený a tak tak se drží naživu. Neví, kdo je ani jak se na místo dostal. Podaří se mu však dostat do chaty, kterou si podle všeho pronajímal pod jménem Neal Maclean. Cítí však zlověstnou předtuchu, že se zapletl do něčeho temného. A jeho jediným vodítkem k minulosti je mapa tzv. Umrlčí cesty.
audiokniha Černé světlo
Enzo Macleod, skotský vyučující biologie na univerzitě v Toulouse na jihozápadě Francie, už dokázal rozlousknout první dva zločiny ze sedmi nechvalně proslulých vražd popsaných v knize odložených případů pařížského novináře Rogera Raffina. Ovšem na na třetí případ nemá ani pomyšlení. Právě mu diagnostikovali rakovinu, a navíc se v jeho blízkosti objevil někdo, kdo má v plánu zničit jeho pověst i vztahy.
rozhovor Povídání o Povídání o pejskovi a kočičce
Režisérka Jitka Škápíková natáčí v audioknižním vydavatelství OneHotBook klasický text Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce v novém pojetí. S jedenácti herci Dejvického divadla včele s pejskem Jaroslavem Pleslem, kočičkou Veronikou Khek Kubařovou a vypravěčem Ivanem Trojanem se staví vedle lety prověřené interpretace Karla Högera. Povídali jsme si s ní i s trojicí zmíněných herců především o Pejskovi a kočičce, řeč se ovšem stočila i k obecnějším audioknižním otázkám.
zpráva Byly oznámeny nejlepší audioknihy roku 2017
Asociace vydavatelů audioknih zveřejnila nominované tituly a interprety, kteří se ucházejí o vítězství v anketě O2 Audiokniha roku 2017. Slavnostní vyhlášení vítězů už pátého ročníku, které proběhne 3. května 2018, bude letos moderovat herec Tomáš Hanák.
recenze Nenucená jóga pro děti
Příběhů, které umí dětem hravou formou přiblížit jógu coby jeden z nejznámějších filozofických směrů, zatím ve zvuku moc není. Přesněji řečeno, donedávna se jednalo jen o Buddhovy pohádky z produkce Supraphonu. Vydavatelství Fragment ve společnosti Albatros Media však pro letošní rok připravilo další nahrávku, a to audioknihu Barbory Hu Jógátky.
recenze Přežít se sklenkou vína v ruce
Idylický francouzský venkov, kde se sklenkou vína v ruce v zapadajícím slunci obhlížíte své panství, není pro konec světa disponovaný. Nebudou se zde řítit k zemi výškové budovy, protože hrad je na katastrofy stavěný. Drancování obchodů nehrozí, neboť sklepy jsou zásobené. A když dojde nafta a přeruší se dodávky elektřiny, vyvedou se ze stájí koně a zapálí svíce.
zpráva Pozoruhodný projekt jedné knihovny
Nevidomí mají často problém dostat se k literatuře. Pro zrakově postižené jsou tu sice služby Knihovny a tiskárny pro nevidomé, která zvukové knihy namlouvá a vyrábí i publikace v bodovém písmu, jejich počet je však oproti titulům, které si mohou přečíst zdraví lidé, zanedbatelný. Jistou náhražkou jsou elektronické knihy, které si takto hendikepovaní jedinci mohou poslechnout prostřednictvím synteticky mluvících programů. Pro mnohé je ovšem tento způsob nestravitelný – hlasové výstupy nemohou nahradit živý lidský přednes.
audiokniha Pohádka o Raškovi
Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili ve skocích na lyžích na středním můstku. Fanoušci v Československu byli nadšeni, spisovatel Ota Pavel později dva dokonalé skoky popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi.
Zobrazeno: 1 - 12 z 1625
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující