Zpět

Apage Satanas!

Apage Satanas!
Annu, přítelkyni Ludmily z Vartemberka, trápí podivné sny. V pitoreskním reji se jí zjevuje dílna obklopená skálami a démon, který se necudně zmocňuje jejího těla. Její otec povolá exorcistu, jenže Ludmila ví, že Anna není blázen. Začne se vyptávat v okolí Bezdězu a záhy narazí na znepokojující fakt, že něco podobného zažily i jiné urozené dívky...
V pořadí druhý titul z pera Vlastimila Vondrušky, který AudioStory vydává jako audioknihu. Autor je neuvěřitelně plodný jak na poli populárně naučné literatury, tak na poli beletrie. Zaměřili jsme se na jeho historické detektivky, v nichž hlavním hrdinou je královský prokurátor Přemysl II. Otakar, správce hradu Bezdězu, Oldřich z Chlumu.
 

První část tohoto tajuplného příběhu, který je plný napětí a záhadných vražd, vypráví žena – Valerie Zawadská. Počáteční zápletky se totiž odehrávají v blízkosti Ludmily z Vartemberka, která se za nepřítomnosti svého chotě vydává po stopách zločinu. Uprostřed děje do hry vstoupí její manžel, Oldřich z Chlumu, v podání Vladislava Beneše, a bravurně přebírá vyšetřování, které dospívá ke zdárnému konci. Krutý vrah je potrestán a mimo jiné se odhalí pověry a intriky tehdejší severočeské šlechty.
text: AudioStory
autor
název
Apage Satanas!
režie
interpret
Valérie Zawadská, Vladislav Beneš
délka
5:04
vydavatel
AudioStory, Vyšehrad
rok vydání
2012
hudba
Daniel Tůma, Room 02
obal
Vladimír Verner
zvuk
Martin Dušek
střih
Martin Dušek
produkce
katalogové číslo
AY 266