Zpět

Ať žije Mánička!

Ať žije Mánička!
Když bylo Spejblovi a Hurvínkovi samotným smutno, objevila se obvykle vzorná, občas hubatá a vždycky dobrá kamarádka Mánička! Ač u žen a dívek se to galantně nemá prozrazovat, tady snad můžeme: právě slaví 88. narozeniny.
Producentka Denisa Kirschnerová k tomu výročí vybrala ty nejzajímavější scénky v podání všech dosavadních historických interpretek. Zásadní podíl tu logicky má jedinečná Helena Štáchová, kterou si s Máničkou právem nejvíce spojujeme. Řada však logicky přijde i na Annu Kreuzmannovou a Boženu Welekovou mluvících tuto navždy nestárnoucí divadelní dívku v nahrávkách od třicátých do šedesátých let. Velkou příležitost tu poprvé dostane Marie Šimsová, nová představitelka postavičky, bez které by byl Hurvínkův svět nekompletní. To nejlepší z archivu i letošní speciální čerstvá nahrávka, pokračování úspěšných audio gratulací hrdinům Divadla Spejbla a Hurvínka.
 
text: Supraphon
autor
Josef Skupa, Josef Barchánek, Miloš Kirschner, František Nepil, Vladimír Straka, Helena Štáchová, Miki Kirschner, Robin Král
název
Ať žije Mánička!
interpret
Josef Skupa, Anna Kreuzmannová, Marie Šimsová
délka
1:06
vydavatel
rok vydání
2018
mastering
Martin Kusák
katalogové číslo
SU6467-2