Zpět

Já, Poutník

Já, Poutník
Adoptivní syn zámožné americké rodiny kdysi vedl tajné oddělení vyšetřující zločiny uvnitř špionážních a zpravodajských služeb. Než se stáhl do ústraní absolutní anonymity, napsal knihu o moderních vyšetřovacích metodách. Svérázná příručka se mu však stala osudnou: kdosi ji použil coby návod, jak někoho zabít, znemožnit určení totožnosti oběti a zahladit po sobe jakoukoli stopu. A někdo jiný s její pomocí Poutníka našel a přiměl ho zapojit se do vyšetřování této vraždy.
Na první pohled pouhý kriminální případ, ač výjimečný a problematický, se ale jako mávnutím proutku změní v děsivý závod s časem, kde jde o mnohem víc než o vypátrání pachatele zločinu. Poutníkův protivník totiž podobně jako on nemá jméno ani tvář. Má však cíl, za nímž neúprosně kráčí: chce ve jménu svého Boha vykonat masovou pomstu. A našel si k tomu i prostředek, hrozivý a nemilosrdný, stejně jako je jeho nenávist.
 

Mimořádný debut – přeložený do více než dvaceti jazyku – kombinující prvky špionážního a kriminálního thrilleru ční vysoko nad průměr obou těchto žánru především díky mistrovskému zachycení souboje dvou géniu, z nichž každý sice stojí na opačné straně dobra a zla, oba však spojuje nepřízeň osudu a buldočí odhodlání.
text: Témbr
autor
Terry Hayes
název
Já, Poutník
interpret
délka
29:19
vydavatel
Témbr
rok vydání
2020