Zpět

Klaun si povídá s Bohem

Klaun si povídá s Bohem
Ve všem, co dovedu, jsem samoukem. To se mi zkrátka udělalo, takovou už mám povahu. A tak všechno to, co jsem vepsal do téhle knihy, oč je to vzdálenější od seriózních filozofických a teologických úvah, má o to blíže k takzvanému selskému rozumu.
Leccos jsem si už vyřešil – ale jen pro sebe a po laicku. Ale s tím, že každý fundovanější názor je mi vítán a na tom svém nelpím. Často jsem narážel na otázky, nad kterými jsem byl bezradný a dodnes neznám jejich řešení. Pokud nějaké existuje. A tady se mi zrodil pocit, že bych přece jenom nějakou pomoc potřeboval. Nerad chodím ke kováříčkovi, jdu raději ke kováři. I napadlo mě obrátit se přímo na toho, kdo byl středem mého myšlení, všech mých zmatků i zjasnění. Rozhodl jsem se zkrátka, že si s ním zkusím popovídat.
Jiří Suchý


Jiří Suchý je člověk mnoha profesí. Zpěvák, divadelník, básník a výtvarník, kterého zná u nás snad každý. Ne každý ale ví, že jeho hudební kariéra, jak sám říká, začala v pražském kostele svaté Anežky České, kde jako malý hoch ministroval a zpíval ve sboru. V posledních několika letech se Jiří Suchý otázkami víry zabývá intenzivněji a své hovory s Bohem zachytil v malé knížce. Knížka po vydání vyvolala mimořádný ohlas a nyní ji Jiří Suchý osobně namluvil jako audioknihu. Se svým typickým humorem i nadhledem vypráví autor o existenci a neexistenci Boha, uvažuje, jaká je asi jeho podoba a jak by jej rád oslovil. Uvažuje o poznávání krásy i významu slova slovo... a o Božích přikázáních. Snaží se, jak sám říká, dopřávat si potěšení z hledání dobrodružné cesty k Tajemství v naději, že by jeho uvažování mohlo posloužit jako inspirace těm, kterým toto potěšení nepřišlo na mysl. Jako dárek pro posluchače kulantně přidal i píseň Když je mi nejhůř a dvě ukázky ze semaforských her, kde spolu s ním účinkují i Jitka Molavcová a Jiří Štědroň.
text: Galén
autor
Jiří Suchý
název
Klaun si povídá s Bohem
interpret
Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Jiří Šťedroň
délka
3:21
vydavatel
Galén
rok vydání
2018
hudba
Karel Vágner
obal
Jiří Suchý, Luboš Drtina
zvuk
Petr "Pecan" Houdek
střih
Petr "Pecan" Houdek
mastering
Petr "Pecan" Houdek
produkce
Lubomír Houdek
katalogové číslo
G 18 130 2