Zpět

Knihodlak

Knihodlak
Knihodlak – podzimní edice, aneb za mlhavých přesčasů, představuje sbírkou šesti a půl povídek a jedné eseje, které přispívají k tématu Knihodlaka.

V úvodním příběhu se seznámíte s tuzemským objevem Knihodlaka, poté se zúčastníte půlnoční – osudové Zkoušky, pokusíte se získat zajímavé Angažmá, navštívíte Pouť, obdržíte neobvyklou Navštívenku, potkáte Počítačovu ženu a užijete si povedený Slogan, který vás možná ochrání více než preventivně podávané patáky a reflexní mačkání nosu. Sbírku spojuje volně jedno roční období a odehrávají se na konci 80. let a začátku 90. let dvacátého století.
Do druhého vydání autor doplnil některé aktuální odkazy, které nebyly na počátku 90.let známé, věda o Knihodlacích, stejně jako o všech podobných „jevech“ se prudce vyvíjí.

Esej na Knihodlačí téma, připojená na konci sbírky, se dotýká prospěšností Knihodlaků, z opatrnosti autor nechal připojit důležité upozornění pro posluchače: „Nakladatel neodpovídá za intenzitu prožitku posluchače, který může vést až k přeměně v Knihodlaka.“ Jak se podobné „nehodě“ vyhnout se (možná) dozvíte až v samotné knize.

Jedná se o humorné a hororové povídky. A pozor! Nepřístupné do 18 let.

text: Národní čtenářský spolek
autor
Josef Stawarski
název
Knihodlak
interpret
Filip Mamzer
délka
1:38
vydavatel
Národní čtenářský spolek
rok vydání
2022