Zpět

Krvavé země

Krvavé země
Mezi dvěma říšemi, Hitlerovou a Stalinovou, se nachází krvavá země, území dnešního Polska, Ukrajiny, Běloruska a pobaltských států, oběť největší demografické a humanitární katastrofy, jakou kdy člověk v lidských dějinách způsobil. Necelá dvě desetiletí stačila, aby zde v důsledku politiky dvou vůdců zahynulo čtrnáct milionů lidí.
Širokoúhlý záběr této syntetické monografie, která je dnes světovým bestselerem, je v dějinách daného území novinkou. Příčiny sledu katastrof vysvětluje Timothy Snyder, autor knihy Krvavé země, zvláštním postavením těchto zemí v Evropě, záměry a metodami dvou diktátorů, Hitlera a Stalina, a motivy dvou totalitních ideologií a jejich vzájemnými souvislostmi. Tak shrnula audioknihu její překladatelka Petruška Šustrová.
 

„Ačkoli se kniha objevila ve více než dvaceti jazycích, je její české audio vydání druhým po anglickém. Jsem potěšen širokým ohlasem, který se knize dostal v České republice, v zemi, jejíž zkušenosti jsou samozřejmě středem mých zájmů,“ řekl o audioknize její autor Timothy Snyder.
text: Audiotéka
autor
Timothy Snyder
název
Krvavé země
režie
Jakub Tabery
interpret
Jiří Plachý
délka
24:22
vydavatel
rok vydání
2016