Zpět

Má sestra je sériový vrah

Má sestra je sériový vrah
Přestože jsou Korede s Ayoolou sestry, liší se víc než den a noc. Korede je uvědomělá a pořádkumilovná zdravotnice, zatímco Ayoola je bezstarostná oblíbená kráska, zvyklá kdykoli požádat svou starší sestru o pomoc. Když jí Ayoola jednou večer opět volá, Korede tuší, co se od ní čeká: bělidlo, gumové rukavice, pevné nervy a silný žaludek. Musí se zbavit těla už třetího chlapa, kterého její sestřička poslala do věčných lovišť. Situace se vyostřuje ve chvíli, kdy se Ayoola náhodou seznámí se sympatickým doktorem Tadem, do něhož je Korede zamilovaná. Jak zabránit tomu, aby skončil s kudlou v zádech – a zároveň neobětovat svou vlastní krev, která je pro Nigerijce prvořadá?
Debut mladé britské autorky nigerijského původu, jenž se stal bestsellerem týdeníku Time a deníku Evening Standard a získal nominaci na Man Booker Prize 2019, vychází současně jako kniha v nakladatelství Host i jako audiokniha ve vydavatelství OneHotBook. Román Má sestra je sériový vrah je černou komedií, lehce temnou a zároveň citlivou studií vztahu dvou silných ženských postav: dvou sester, které pojí postupně odkrývané trauma.
 

Román o lásce, těžkém dětství s krutým otcem, Lagosu a také o přesvědčení, že krev je hustší než voda, vydalo brněnské nakladatelství Host a vychází jako jeden z bestsellerů letošní Knihománie. Audioknihu načetla herečka Zuzana Kajnarová a režíroval ji Michal Bureš, jenž ke knize dodává: „Je to velmi osobitě, s humorným nadhledem, ale i s vnitřní bolestí vyprávěný příběh o tradicích, které svazují, a o řádu, který zraňuje. Zprvu se usmíváme a bavíme, než nám dojde, oč tu běží.“ Nahrávku o délce 4 hodiny a 7 minut doprovází originální hudba. Výrazně rytmizovaným skladbám vévodí melodické linky hrané na baskytaru a podporované monotónním bubnováním na bonga. Dunivou souhru řízně načechrává sólová elektrická kytara.
text: OneHotBook
autor
Oyinkan Braithwaiteová
název
Má sestra je sériový vrah
režie
interpret
Zuzana Kajnarová
délka
4:07
vydavatel
rok vydání
2019
výroba
produkce
Martin Pilař
katalogové číslo
AK288