Zpět

Na Větrné hůrce

Na Větrné hůrce
Do věčnosti zkamenělá návrší, zrádné slatiny a rozsáhlá vřesoviště, stejně jako dva sobě nepodobné domy se v polovině 19. století staly kulisami slavného románu Emily Brontëové Na Větrné hůrce.
Tragický příběh nenaplněné lásky a pomsty posluchače přenese do kopcovité oblasti v anglickém západním Yorkshiru. Právě tam totiž Emily Brontëovou uchvacovaly ony bouřlivé výšiny, jak zní také jeden z překladů anglického názvu románu.

Krajina nedaleko Bradfordu svou svíravostí naznačuje, kudy se musejí odebírat životy dvou zpočátku nevinných dětí, které si chvíli na lásku snad jen hrají, aby jejím poryvům nakonec podlehly.
 

Počasí na Větrné hůrce a nedaleké usedlosti Drozdově jako by určovalo záhubu, které podléhá nalezenec Heathcliff, zpupná Kateřina i její přítel a pozdější manžel Edgar Linton. Jiskra křivdy nakonec přeskočí i na potomky těchto zatracených.

text: Radioservis
autor
Emily Brontëová
úprava
Petra Ševců, Josef König
název
Na Větrné hůrce
režie
Tomáš Soldán
interpret
Zuzana Slavíková, Petr Vaněk, Tereza Richtrová, Klára Klepáčková, Milan Holenda, Lukáš Král, Jiří Suchý, Vendula Fialová, Petr Kubes, Vladimír Krátký, Albert Pazdera, Martin Skopalík, Alžběta Anna Mankovecká
délka
3:53
vydavatel
rok vydání
2016
hudba
Ben Frost, Daniel Bjarnason, Murcof
obal
Alena Nievaldová
zvuk
Jiří Pochvalovský, Zdeněk Prchlík
mastering
ADK Prague
výroba
Český rozhlas
produkce
Bohdana Pfannová
katalogové číslo
CR0891-2