Zpět

Nabarvené ptáče

Nabarvené ptáče
V prvních týdnech druhé světové války, na podzim roku 1939, poslali rodiče svého šestiletého chlapce z jednoho velkého města ve východní Evropě do bezpečí vzdálené vesnice. Za okupace a ve válečném zmatku, kdy docházelo k neustálým přesunům obyvatelstva, však ztratili spojení s člověkem, který jejich dítěti našel prozatímní domov na vsi. Mezitím chlapcova pěstounka zemřela a opuštěné dítě je nuceno putovat samo od vesnice k vesnici. Někdy mu lidé poskytnou přístřeší, jindy ho odeženou…
Přestože dílo od svého vydání v roce 1965 způsobovalo a stále způsobuje silné kontroverze, dostalo se mu mnoha význačných literárních cen. Zasáhlo miliony čtenářů a autorovi přineslo světový věhlas. Teď díky filmu Václava Marhoula a díky audioknize v podání Jiřího Köhlera a Jana Kačera zasáhne i diváky a posluchače.
 

Audioknihu Nabarvené ptáče režíroval Michal Bureš. Ve studiu prožil pohnuté chvilky: „Je to příběh o síle lidského ducha, která překoná i ty nejtěžší strázně. Tím, že se příběh vypráví očima dítěte, získává tato původní idea mnohonásobně větší naléhavost,“ dodává režisér. Celkový čas nahrávky má 8 hodin 50 minut a doprovází jí původní hudební doprovod. Výrazný melodický motiv, kterému vévodí zobcová flétna, kombinuje klasické akustické nástroje s indiferentní hutnou plochou syntezátorových rejstříků, zvuků a ruchů, reflektujících náladu vyprávění.
text: OneHotBook
autor
Jerzy Kosiński
název
Nabarvené ptáče
režie
interpret
Jiří Köhler, Jan Kačer
délka
8:50
vydavatel
rok vydání
2019
obal
Jindřich Loučka
zvuk
Rostislav Supa
střih
Rostislav Supa
mastering
Pavel Krch
výroba
produkce
Martin Pilař
katalogové číslo
AK281