Zpět

Navždy plynule

Navždy plynule
„Nic takového jako těžký jazyk neexistuje. Každý trouba dokáže mluvit jakoukoli řečí, kterou mluvili jeho rodiče, když byl malý“, řekl si operní zpěvák Gabriel Wyner a do svých třiceti let se naučil šesti jazykům. Nyní můžete i vy poznat kombinaci těch nejúčinnějších metod a moderních online aplikací, které konečně přinášejí do výuky jazyků technologický pokrok hodný 21. století. Kolikrát tedy budete člověkem?
Stát se v dospělosti polyglotem se zdá nemožné, snad až podivínské – vždyť kolikrát jsme všichni začínali a snažili se vytrvat. Množství času a úsilí potřebné k memorování slovíček, vstřebání gramatiky a pochopení výjimek ale přece v dospělosti už nikdo nemá...

A teď ta dobrá zpráva. Jde to i jinak. Gabriel Wyner dělá z ovládnutí cizí řeči zábavou, od které se nedokážete odtrhnout. Už teď gratulujeme k novému koníčku!
 

Autor Navždy plynule vzal to nejlepší ze známých přístupů k učení se jazykům, rozebral je na prvočinitele, přidal poznatky o vývoji řeči a funkcích paměti, a vše propojil s moderními online nástroji pro poslech a pro komunikaci s rodilými mluvčími. Vy sami si pak díky konkrétním návodům, postupům a tipům vytvoříte efektivní soukromý kurz na míru, který změní navždy vaše naslouchání, mluvu, ale zejména způsob uvažování o cizí řeči. Protože už nikdy nebudete překládat, vy budete v novém jazyku rovnou myslet.

„Čas od času vám může cizí jazyk připadat jako maska. Je to hra, divadlo. Máte roli francouzského týpka a právě hrajete rozhovor s pár přáteli. V takových chvílích se občas přistihnete, jak říkáte věci, které byste ve svém jazyce nikdy neřekli. Jste otevřenější. Mluvíte svobodněji. Koneckonců, nejste to přece doopravdy vy, je to jen hra. To ale není tak úplně pravda. Jste to vy. A tohle svoje já můžete potkat jen v cizím jazyce.“

V audioknize se mimo jiné dozvíte

  • Jak naladit uši, aby slyšely zvuky vaší nové řeči, a jak trénovat pusu, aby je dokázala vyslovit.
  • Jaká je nejvhodnější metoda pro zapamatování a vybavování si slovíček.
  • Kde najdete 625 nejčastěji používaných slov daného jazyka.
  • Jak nasát gramatická pravidla z kontextu a vyhnout se tak úmornému drilování.
  • Kde a podle čeho si vybírat lektora z řad rodilých mluvčích.
  • Kdy začít číst v cizím jazyce knihy a proč je lepší sledovat zahraniční seriály dříve než filmy.
text: Jan Melvil Publishing
autor
Gabriel Wyner
název
Navždy plynule
interpret
Tomáš Voženílek
délka
8:19
vydavatel
Jan Melvil Publishing
rok vydání
2020