Zpět

Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře

Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře
Miloš Vacík je kapelník a hráč na perkuse v Tam Tam Orchestra a Tam Tam Batucada. Je také úspěšným výtvarníkem. Od roku 2008 podniká studijní cesty do Brazílie. Studoval v Rio de Janeiru rytmy a techniky hry, navštěvoval školy samby. Sám také v Čechách první sambovou školu založil. Na svém kontě má jedenáct autorských CD. Nyní vydává knihu a audioknihu Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře.
Tento titul snoubí autorovy lásky do jednoho celku. Texty jsou jakoby z tisíce a jedné noci, ilustrace vzdáleně inspirované dávnými kolorovanými dřevořezbami. V audioknize, kterou nyní vydává Supraphon, propojil Vacík mluvené slovo s hudbou v jeden unikátní originální celek. Jeho texty načetli Josef Somr a Viktor Preiss. Na hudbě spolupracoval s Alanem Vitoušem.
Miloš Vacík k projektu Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře uvádí: „Knihu jsem vytvořil za necelé tři roky počínaje zimou 2013. Inspiraci jsem čerpal na svých četných cestách po světě. Napsal jsem bajky ze života zvířat, příběhy plné lidského snažení, věčného hledání, to vše z výšek pozorované nebeskými světly, chladně a nepovšimnutě,“ uvádí autor a zároveň dodává: „Hudebník se ve mně nezapřel, a tak vydáváme audioknihu jako dvojalbum. Na prvním CD je soundtrack k poslechu – jde o hudbu nahranou a složenou přímo k textům. Mým spoluautorem byl legendární český hudebník Alan Vitouš a na nahrávce byly použity i zvukové koláže a improvizace od Clarinet Factory.  Druhé CD je zvukovou podobou knihy, která vznikla v precizní režii Jana Jiráně v podání vynikajících herců – Josefa Somra a Viktora Preisse.“
 
 
text: Supraphon
autor
Miloš Vacík
název
Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře
režie
interpret
délka
1:59
vydavatel
rok vydání
2015
hudba
Miloš Vacík, Alan Vitouš
obal
Pavel Růt, Miloš Vacík
zvuk
Ladislav Reich
střih
Ladislav Reich
mastering
Michal Pekárek
produkce
Miloš Vacík
katalogové číslo
SU 6419-2