Zpět

Rytíři krále Artuše

Rytíři krále Artuše
Téměř půldruhého tisíciletí uplynulo od doby, kdy neznámý král Artuš hájil Británii proti vetřelcům. Jeho jméno se proměnilo v legendu rytířství. Poslechněte si vyprávění o kouzelníku Merlinovi, panu Lancelotovi z Jezera, Artušovi a Guenevře, Gawainovi a Zeleném rytíři a o Percivalovi a výpravě za Svatým grálem. Pověsti, které se staly součástí evropského kulturního dědictví, vás nadchnou ideály, romantikou i koloritem středověku.
Předkládáme Vám nejpodrobnější vyprávění pozoruhodných příběhů rytířů „kulatého stolu“. Text podle knížky zde neprošel vůbec krácením. Dramaturgie pracovala výhradně se zvukovými prvky pro větší plastičnost děje a rytmizaci četby. Režisér zaangažoval čtyři vynikající herce v oboru mluveného slova: Otakara Brouska st. , Miroslava Táborského, Davida Novotného a Danu Syslovou.

Vypravěči si pomyslně předávají štafetu četby. Začíná první, pokračuje druhý, pak třetí... Ženský hlas vždy kapitoly uvádí – přenáší posluchače do dalšího děje, jako bájná víla. Četba je bohatě obalena autorskou hudbou Petra Mandela.
 

Nahrávka se určitě zalíbí starším dětem, zejména mužského rodu, kteří budou prožívat napětí a mnohé souboje s četnými hrdiny tohoto příběhu. Dospělí se však také mohou poučit o bájné historii ostrova Británie.
text: AudioStory
autor
Vladimír Hulpach
název
Rytíři krále Artuše
režie
interpret
délka
3:58
vydavatel
AudioStory, Vyšehrad
rok vydání
2015
hudba
Petr Mandel
obal
Vladimír Verner
zvuk
Radek Veselý
střih
Radek Veselý
mastering
Radek Veselý
produkce
katalogové číslo
AY 220