Zpět

Serotonin

Serotonin
Šestačtyřicetiletý zemědělský inženýr Florent-Claude Labrouste se po rozchodu s partnerkou odebere na rodný venkov, kde bilancuje svůj život a vzpomíná na předchozí vztahy. Při životě ho udržují pouze antidepresiva, jež však mají nežádoucí vedlejší účinky – třeba impotenci. Sleduje vylidňování vesnic, propuštěné zaměstnance fabrik i zkrachovalé sedláky, kteří v zoufalství rozpoutají protivládní nepokoje. Všeprostupující beznaděj prosvětlují jen vzpomínky na dávnou lásku Camille, již vypravěč začne potajmu sledovat. Ale má taková existence vůbec ještě smysl…?
Michel Houellebecq proslul kontroverzními tématy svých knih. V novém románu proto publikum nepřekvapí naturalistickými popisy sexuality. „Nejsem prudérní, takže tyto výjevy mi nevadily, protože to tak nějak k naší kultuře patří,“ zhodnotil interpret audioknihy Otakar Brousek ml. „Šokovala mě spíš zvláštní ironie, kterou autor používá nejenom vůči sobě, ale i vůči ostatním,“ dodává. „V románu si vyřizuje účty s mnoha spisovateli z různých dob.“
 

Stejně jako předchozí autorův román Podvolení audioknihu režíroval Michal Bureš. Celkový čas nahrávky činí 9 hodin 1 minutu a doprovází jí původní hudební doprovod skladatele Lukáše Hurníka.
autor
Michel Houellebecq
název
Serotonin
režie
interpret
Otakar Brousek ml.
délka
9:01
vydavatel
OneHotBook, Odeon
rok vydání
2019
hudba
Lukáš Hurník
obal
Jindřich Loučka
zvuk
Rostislav Supa
střih
Rostislav Supa
mastering
Pavel Krch
výroba
produkce
Martin Pilař
katalogové číslo
AK267