Zpět

Stín viny

Stín viny
Dramatizace známého detektivního románu z prostředí bohaté newyorské rodiny, v jejímž středu dojde k nečekané vraždě.
Devatenáctiletá Irene Hadleyová má před svatbou, když se seznámí s okouzlujícím světákem Donem Saxbym. Irene se rozhodne zrušit plánovaný sňatek a bezhlavě se upne na vztah se svou novou známostí. Ukáže se však, že Saxby je profesionální svůdce, a když dívka přichází do jeho bytu pro vysvětlení, nalezne ho mrtvého. Rozbíhá se vyšetřování, v jehož průběhu vycházejí najevo utajované vztahy a malá dramata, která spějí k nečekanému vyústění.
 

Patrick Quentin (nebo také Q. Patrick a Quentin Patrick) je pseudonym užívaný hned několika autory, nejčastěji pak dvojicí Richard Webb (1901-1966) a Hugh Callingham Wheeler (1912-1987). Jejich první knihy byly ještě psány v konvencích „klasického zlatého věku detektivky“. Po roce 1940 se mu začínají vzdalovat jak postavami detektivů, tak i příklonem k jiným druhům románů s napětím. Když Webb na začátku padesátých let přestal ze zdravotních důvodů psát, pokračoval Wheeler v psaní pod zavedeným pseudonymem Patrick Quentin sám a knihy vydané od roku 1952 jsou již jen jeho dílem. To platí i pro detektivní příběh Stín viny vydaný v roce 1959.
text: Radioservis
autor
Patrick Quentin
úprava
Ivan Bednář
název
Stín viny
režie
Markéta Jahodová
interpret
Simona Postlerová, Taťjana Medvecká, Veronika Gajerová, Oldřich Vízner, Petr Štěpánek, Martin Preiss, Miroslav Etzler, Jaromír Meduna, Andrea Elsnerová, Otakar Brousek ml., Jaromír Husák
délka
2:18
vydavatel
rok vydání
2016
hudba
Vladimír Popelka, Petr Kodl, Petr Mandel
obal
Alena Nievaldová
zvuk
Pavla Horynová
mastering
Miroslav Mareš
výroba
Český rozhlas
produkce
Bohdana Pfannová
katalogové číslo
CR0798-2