Zpět

Vánoce a Velikonoce v úvahách Tomáše Halíka

Vánoce a Velikonoce v úvahách Tomáše Halíka
Profesor Univerzity Karlovy, prezident České křesťanské akademie a farář Akademické farnosti Praha, člen Evropské akademie věd a umění, prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D., svým významem patří mezi nejuznávanější morální autority, ceněné doma i ve světě. Je autorem řady knih, přeložených do různých světových jazyků. Nabízíme výběr z jeho meditací nad liturgickými texty hlavních křesťanských svátků, Vánoc a Velikonoc.
Scénář podle knihy Oslovit Zachea napsal autor. Zamýšlí se nad tím, jak odpovědět na otázky, které si člověk klade nad texty Bible v období hlavních křesťanských svátků a také v době příprav na ně. Doba adventní i doba postní dávají příležitost k rozjímání a duchovní práci na sobě. Každá kapitola je uvedena citátem z Nového zákona. Stylově se střídá slavnostní patos s filozofickými úvahami a meditacemi a také kritickými poznámkami na okraj doby.

Audiokniha je určena i těm, kteří „nezdomácněli v kostelních lavicích“, avšak přesto se zajímají o zásadní otázky duchovního života. Sečteno a podtrženo jde o nahrávku nadčasovou a stále aktuální. Hudbu složil a na živé varhany v kostelíku ve Chvalech hraje Robert Hugo. V režii zkušeného rozhlasového režiséra Dimitrije Dudíka přednáší charizmatický duchovní – profesor Tomáš Halík.
 
text: AudioStory
autor
Tomáš Halík
úprava
Tomáš Halík
název
Vánoce a Velikonoce v úvahách Tomáše Halíka
režie
interpret
Tomáš Halík
délka
2:39
vydavatel
AudioStory, Vyšehrad
rok vydání
2013
hudba
Robert Hugo
obal
Vladimír Verner
zvuk
Radek Veselý
mastering
Martin Dušek
katalogové číslo
AY 233
jiná vydání
V roce 2008 vyšlo na 2 audioCD ve vydavatelství Popron Music.