Zpět

Vlastníci

Vlastníci
Rozpadající se střecha potřebuje kompletní renovaci, padají tašky a ohrožují chodce. Světlíky už dlouho hnijí, popelnice jsou přeplněné plenkami a v domě se ani příliš neuklízí. Pohybují se tu tajemní podnájemníci z ciziny i ještě tajemnější pánské návštěvy u staromládeneckého souseda. Chybí tu výtah a nutně se musí udělat nový plynový rozvod. Jenže ve fondu oprav je všehovšudy sto padesát tisíc. A tři koruny!
Co tedy odprodat půdní prostory? Nebylo by to nakonec nejlepší řešení? A mají dvojvaječná dvojčata při hlasování jeden hlas, či dva? Nevíte? Nelítostný boj rozvášněných eg o pozice a dominanci na výsluní malého domovního jeviště právě začíná.
 
Cenami ověnčená a diváky milovaná tragikomedie, odhalující na půdorysu klasické domovní schůze skrytá tajemství, dávné křivdy i nečekaná spojenectví.

Osoby a obsazení

Paní Zahrádková – Tereza Dočkalová
Pan Zahrádka – Marek Němec
Paní Roubíčková – Taťjana Medvecká
Pan Kubát – Jiří Lábus
Paní Horvátová – Zuzana Kronerová
Pan Novák – Petr Čtvrtníček
Pan Poznański – Michal Sieczkowski
Pan Švec – Leoš Noha
Paní Procházková – Dana Černá
Pan Sokol – Viktor Preiss
Čermák 1 – Ondřej Rychlý
Čermák 2 – Petr Lněnička
Bernášková – Veronika Lazorčáková
Bernášek – Pavel Neškudla
text: Audiotéka
autor
Jiří Havelka
název
Vlastníci
režie
Natália Deáková
interpret
Jiří Lábus, Viktor Preiss, Taťjana Medvecká, Dana Černá, Petr Čtvrtníček, Tereza Dočkalová, Veronika Lazorčáková, Marek Němec, Michal Sieczkowski, Leoš Noha, Ondřej Rychlý, Petr Lněnička, Pavel Neškudla
délka
1:15
vydavatel
Audiotéka, Bionaut
rok vydání
2020