zpráva Třiatřicet novinek v osmi a půl minutách
Jak vypadá třiatřicet audioknižních novinek v pěti minutách? Pojďte se podívat.
recenze Od čistoty a naivity k šílenství a paranoii
Legendy. Toto prosté a všeříkající označení nese unikátní řada audioknih, kterou vydává nakladatelství Tympanum. Dosud v ní vyšlo už přes dvacet děl předních českých i světových spisovatelů – Steinbeckovo O myších a lidech, Orwellova Farma zvířat, Válka světů H. G. Wellse či Hrabalovy Slavnosti sněženek nebo Dykův Krysař. Jedním z posledních titulů je i zvuková podoba Obrazu Doriana Graye, jediného románu Oscara Wilda.
recenze Muž proti vesmíru
Z povahy žánru se zdá nevyhnutelné, aby vědeckofantastické příběhy stárnuly rychleji než kupříkladu milostné vyprávění ze současnosti. Opakované vydávání klasických děl sci-fi však svědčí o něčem jiném, a tak přichází čas načítání autorů, kteří debutovali na přelomu třicátých a čtyřicátých let dvacátého století, tedy v době Zlatého věku americké sci-fi. Péčí nakladatelství OneHotBook si nyní můžeme poslechnout první knihu z kultovní série Nadace, kterou Isaac Asimov publikoval roku 1951.
recenze Vražda v rytmu valčíku
Píše se počátek října roku 1929 a v Praze se slavnostně otevírají luxusní barrandovské terasy. Na akci se scházejí tisíce lidí, jednomu z nich však není souzeno, aby se ze slavnostního večera vrátil živý. Zámožný mladík Gabriel, přezdívaný podle svého knižního idolu Gatsby, je ve své rodině považován za černou ovci. Přijíždí z Ameriky, kde rozjel úspěšný, byť ne zcela poctivý byznys, aby doma urovnal jisté záležitosti. Během tance s Emily Vavřincovou, dcerou známého velkouzenáře, zasáhne Gabriela osudná střela a on se mrtvý kácí k zemi. Šokovaná Emily se po pár dnech rozhodne, že spolu s novým komorníkem uplatní znalosti nabyté četbou detektivek a společně vypátrají vraha dřív než policie.
recenze Neberte život tak vážně
Brát život s nadhledem, povznést se nad každodenní problémy a situace, které nemůžeme změnit, a hlavně si nebrat nic osobně by se chtěl umět pravděpodobně každý z nás. Ne vždy je to v praxi ale tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jan Menděl ve své knize, která nyní dostala díky nakladatelství Témbr i svou audioknižní podobu, pro tento stav mysli vymyslel trochu provokativní termín Uprdelismus.
recenze Když podruhé vstoupíš do stejné řeky…
O tom, že „dvojky“ mohou být někdy lepší než „jedničky“, se v poslední době snaží zákazníky přesvědčit jeden z velkých hráčů na tuzemském trhu s elektronikou. Nepřímo je toho však důkazem i nově vydaná, již druhá audiokniha skutečných kriminálních případů, jenž se odehrály na našem území. Tu opět dle povídek spisovatele a novináře I. M. Jedličky vydal Supraphon. Kdo se nebojí, může si tak směle skočit na skleničku a přiťuknout si s desítkou pachatelů v audioknize Přípitek s vrahem.
zpráva Nejprodávanější audioknihy 9/2021
První tři pozice zářiového žebříčku nejprodávanějších audioknih patří novinkám. Zlato získává román Muž bez tváře, který jeho autor Peter May napsal už před čtyřiceti lety a čtenářům (a posluchačům) se nyní dostává v přepracovaném vydání a v interpretaci Vasila Fridricha. Stříbro tentokrát patří Dominiku Dánovi, jehož Beštia vychází v nové interpretaci Martina Mňahončáka (před více než deseti lety tentýž příběh přečetl Jozef Vajda). A bronz za třetí místo v TOP 10 získává Imitátor Daniela Colea, který v interpretaci Jana Vondráčka vydává Témbr. Pořadí na dalších pozicích včetně informace o pohybu v žebříčku najdete v následující tabulce.
recenze Životní (nejen) jazzová cesta
Rudy Linka, jeden z našich nejvýznamnějších současných kytaristů a velmi aktivních popularizátorů jazzu a kvalitní hudby obecně, se nedávno ve své knize Na cestě domů… vždycky pustil do drobné, zato zásadní rekapitulace svého života. A společně s audioknižním nakladatelstvím Témbr se postaral i o její zvukovou podobu.
zpráva Nové říjnové audioknihy
Pojďme se společně podívat, jaké nové audioknihy si můžeme poslechnout na počátku října.
téma Britské detektivky a thrillery: Současné bestsellery
Co může být britštějšího, než stará dobrá detektivka? Čtvrtý díl zakončí naši plavbu ve vodách ostrovních detektivek a thrillerů přehlídkou těch nejpopulárnějších dnešních autorů. Jaké audioknižní tituly by žádnému fanouškovi žánru rozhodně neměly chybět?
recenze Hans Watzlik poprvé audioknižně
Ačkoliv německý spisovatel Hans Watzlik patřil ve své době ke známým autorům, dnes už si u nás na jeho dílo vzpomene málokdo. O jeho znovuobjevení se nyní pokouší František Jílek, jehož vydavatelství stojí za zvukovým zpracováním Watzlikova románu Weberova romantická cesta.
audiokniha Nadace
Dvanáct tisíc let trvající galaktické Říši by jen málokdo předpovídal brzký zánik. Když se takový člověk přesto objeví, dostane se mu okamžitě nálepky sýčka a pozornosti bezpečnostních složek. Jenže geniální matematik Hari Seldon vyzbrojený psychohistorickým modelem budoucnosti se bohužel nemýlí – a jedinou šanci, jak maximálně zkrátit nevyhnutelné období temna, které bude po rozpadu impéria následovat, představuje jím založená Nadace na planetě Terminus kdesi na okraji vesmíru. Tato vědecká instituce má za úkol uchovat kulturu a vědomosti předchozích věků a jednoho dne by se měla stát zárodkem Druhé říše. Jak ovšem dokládá příběh prvních dvou set let její historie, čeká ji na této cestě celá řada překážek, které sice „prorok“ Seldon předvídal, ale vypořádat se s nimi už musejí budoucí generace jeho následovníků.
Zobrazeno: 1 - 12 z 3120
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující