recenze Potulný guslar Jiří Schwarz a Ilja Muromec v audioknize Ocelové žezlo
Juraj Červenák je u nás populární skoro jako Vlastimil Vondruška, a to především díky historickým detektivkám z rudolfínské doby. Ale mnohem dříve než se v poličkách českých čtenářů usadili pánové Stein, Barbarič a Jaroš, přicválal do nich na svém koni Buruškovi Ilja Muromec. Nejznámějšímu hrdinovi ruských bylin věnoval autor v letech 2006 až 2012 trilogii Bohatýr. Ta v novém překladu Roberta Pilcha začala vloni znovu vycházet v nakladatelství Argo. 
recenze Slavíci v kleci statistik
Devadesátiletá historie hudebního vydavatelství Supraphon je pestrá stejně jako jeho současná nabídka. Ta stojí na třech hlavních pilířích: nahrávkách vážné hudby, pop-music a titulech mluveného slova. A právě druhá a třetí kategorie se prolíná v audioknize Slavíci s podtitulem Kronika československé populární hudby.
zpráva Výběr nových audioknih 11/2023
Představujeme vám další novinkové audioknihy plné napětí a dobrodružství.
recenze Sváteční vražda
Vánoční svátky by neměly být časem, kdy namísto dárků pod stromečkem (či v našem případě vlastně spíše v punčoše nad krbem) nachází člověk mrtvoly v knihovně. V příběhu Vánoční vražda však přesně k tomu dojde a na bohatém venkovském sídle se následně rozjíždí dvojí vyšetřování násilné smrti. Zatímco to první, oficiální, probíhá v režii místního policejního důstojníka, druhé se na vlastní pěst rozhodne vést sama vypravěčka příběhu, budoucí slavná autorka detektivek, která je tou dobou v domě na návštěvě.
zpráva Vyberte svou audioknihu roku
Ani v letošním jubilejním desátém ročníku ocenění Audiokniha roku nemůže chybět hlasování vás, příznivců mluveného slova. Ve speciální kategorii Cena posluchačů tak můžete opět vyjádřit svůj názor a hlasovat pro nahrávku, která byla z 97 přihlášených titulů, vydaných v roce 2022, podle vás ta nejlepší.
audiokniha Ted Bundy, vrah po mém boku
Kompletní portrét nejbrutálnějšího sériového vraha Ameriky.

Audiokniha spisovatelky Ann Rule, Ted Bundy, vrah po mém boku, je naprosto jedinečná ve své ohromující intimitě a popírá stejně děsivě jako v době svého vzniku naši představu, že bychom přece samozřejmě poznali, kdyby mezi námi žilo monstrum, pracovalo vedle nás a tvářilo se, že je jedním z nás.

S mrazením stupňujícím se s každou další stopou sledujeme, jak si autorka začala postupně uvědomovat, že její citlivý spolupracovník z krizové linky Ted Bundy je ve skutečnosti jedním z nejděsivějších sériových vrahů Ameriky. Bundy se doznal k zabití nejméně šestatřiceti mladých žen po celých Spojených státech a za tři z těchto vražd byl nakonec odsouzen k smrti na elektrickém křesle.

Autorka čerpá mimo jiné i ze své korespondence s Bundym, jež trvala až do doby krátce před jeho popravou. Daří se jí udržovat v rovnováze svůj hluboce osobní pohled na věc a svou roli kriminální reportérky při honu po brutálním sériovém vrahovi – geniálním a charismatickém Bundym, o němž si myslela, že ho zná. Touto nezapomenutelnou kronikou Bundyho života, jeho případu a jejich vzájemného vztahu, Ann Rule změnila směřování literárního žánru true crime.
recenze Napsat vraha výjimečně, číst ho výjimečně
Je zřejmě v „genetické výbavě“ žánrové literatury, že postupně devalvuje v jakýsi banální brak. Čím déle daný žánr existuje a čím je populárnější, tím více se přirozená nadprodukce propíše do upadající kvality a filtr, kterým lze dospět ke kánonu, musí být čím dál jemnější. Zároveň se vždy, s železnou pravidelností, objevují autoři, kteří posouvají daný žánr z balastu zpět k literatuře.
zpráva Vyberte si nové audioknihy z pestré nabídky | Nové audioknihy 10/2023
Jsme tu opět s přehledem nejzajímavějších audioknižních novinek. Tak pojďme na to.
recenze Z uniformy do flanelky cestou z NATO na Pražský hrad
Na sklonku roku 2022, tedy v době vrcholící předvolební prezidentské kampaně, se na pultech knihkupectví objevila kniha Generál Pavel v rozhovorech s Jolanou Voldánovou, která vyšla pod nakladatelskou značkou Universum, patřící pod křídla společnosti Euromedia Group. Její audioknižní podoba, vydaná u sesterské značky Témbr, si dala trochu na čas, v prodeji se v digitální variantě objevila až počátkem ledna, tedy těsně před druhým kolem volby. Jak už název napovídá, jde o rozhovor novinářky a moderátorky Jolany Voldánové s bývalým generálem, a jak již dnes víme, úspěšným uchazečem o prezidentský úřad pro nadcházejících pět let.
Zobrazeno: 1 - 12 z 3635
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující