audiokniha Případ ztracené kočky
Být novinářem v zapomenutém městě vyžaduje velkou dávku fantazie, přeci jen není tak snadné dokola zajímavě popisovat, jak chcípnul pes. Náš hrdina však nemá o nápady nouzi, jinak by nemohl být krom novináře také spisovatelem, básníkem, hercem, učitelem a v neposlední řadě detektivem. A přes tvůrčí práci má dost času také na svéráznou rodinu a činorodé kamarády. Skoro by se chtělo napsat, že audiokniha navazuje na nejlepší české klasiky, ale je natolik originální, že navazuje jen sama na sebe.
recenze Budování literatury zdola
Četba humoristické literatury patří v českém prostředí spolu s luštěním křížovek a týráním introvertů takzvanými small talky k velmi oblíbeným off-line způsobům, jak si ukrátit dlouhou chvíli, odpočinout si na dovolené nebo přežít delší cestu vlakem.
téma Nikoliv dabér, ale herec. Pavel Rímský slaví 75
Nemá rád, když se o hercích působících v dabingu mluví jako o dabérech. Dabing totiž podle něj představuje jen jednu složku herectví, stejně jako práce v rozhlase nebo načítání audioknih. Cítí se být zkrátka hercem, věnujícím se více disciplínám. A nutno dodat, že velmi úspěšně. Kromě toho, že je už víc než čtvrtstoletí spjatý s prkny Divadla na Vinohradech, účinkuje Pavel Rímský ve velkém množství rozhlasových her a svůj hlas propůjčuje na obrazovkách mnoha zahraničním hvězdám, jakými jsou třeba Morgan Freeman, Robert De Niro či Sylvester Stallone. Velmi úspěšně se ale zapsal také jako interpret desítek audioknih, dokonce byl jedním z těch, kteří stáli u zrodu tuzemské vlny rozmachu tohoto odvětví. Pojďme se společně proto u příležitosti jeho pětasedmdesátých narozenin podívat na příběhy, které si od něj můžeme nechat vyprávět.
recenze Jeden z koho?
Dvaatřicetiletý norský pravicový radikál A. B.* se 22. července 2012 stal masovým vrahem. V centru Osla v tzv. vládní čtvrti nastražil a odpálil výbušninu, která zabila osm lidí, a o několik hodin později postřílel, maskován falešnou policejní uniformou, 69 teenagerů na ostrově Utøya, kde právě probíhal letní tábor pořádaný mladými sociálními demokraty. Prominentní norská novinářka, někdejší zahraniční zpravodajka z Ruska a válečná reportérka z Jugoslávie, Afghánistánu či Iráku Åsne Seierstadová se v knize Jeden z nás: Příběh Norska pokouší rekonstruovat tento černý den evropských dějin, ale také – a především – pokládá řadu nepříjemných otázek, na které hledá a často nalézá odpovědi.
recenze Detektivní pop v nejlepší formě
Sedmým příběhem Zlámané kosti se anglická autorka Angela Marsonsová v roce 2017 vrátila ke své literární hrdince D. I. Kim Stoneové. O dva roky později se čtenáři dočkali českého překladu a konečně nyní přišla řada i na audioknihu. Kromě toho, že jde opět o výborně napsanou detektivku, hraje navíc příběh i důležitou roli v rámci celé série. Proč by právě tento díl neměli vynechat ti, kteří se chtějí začíst do některého z novějších autorčiných románů, ale nechce se jim začínat chronologicky od první knihy?
zpráva Sherlock Holmes, nebo Tolkien? Vyberte si z čerstvých novinek | Nové audioknihy 08/2024
Sherlock Holmes, nebo Tolkien? Vyberte si z čerstvých audioknižních novinek.
recenze Závěj a nic víc
Už v předchozí vydané knize, sbírce povídek Škvíra, upozorňuje britská bestselleristka C. J. Tudor, že se připravuje na psaní své „srdcovky“ s názvem Závěj. Návrat k románové tvorbě je to ale z její strany velmi opatrný a na čtenáře může působit rozpačitě. Audioknižní zpracování pak do jisté míry přejímá tuto snahu „rozjet se“, ale jako kdyby i zde chyběly síly.
recenze Třináct bobříků ve stínu hákového kříže
Hoši od Bobří řeky se těšili na letní tábor v prosluněné Sluneční zátoce, místo toho ale přišla pohroma. Do Československa vtrhl Nepřítel a obsadil ho. Zemí se šíří strach, činnost mládežnických spolků je zakázána. Těm, kdo by nařízení porušili, hrozí smrt. Ulice Staré čtvrti navíc děsí kromě nepřátelských jednotek i kolaboranti z řad místních obyvatel. Podaří se Hochům od Bobří řeky udržet v této tíživé době své sdružení pohromadě?
recenze Bruntál über alles
Je rok 1990 a v Bruntále zdejší početná německá komunita organizuje demonstraci za svá národnostní práva. V necelé třetině zastavený poválečný odsun totiž způsobil, že sudetoněmecká menšina v této oblasti zůstala, avšak podobně jako z té romské se z ní stala vrstva lidí druhé kategorie. Nyní, jen pár okamžiků po sametové revoluci, by se situace mohla zlepšit, vždyť prezident Havel dokonce začal hovořit o omluvě za vyhnání.
zpráva Novinky nabídnou chladnokrevné zločiny i žhavou romantiku | Nové audioknihy 07/2024
Audioknižní novinky tentokrát nabídnou chladnokrevné zločiny i žhavou romantiku. Schválně:
recenze Apokalyptické putování válkou rozbíjenou Ukrajinou
Učitel Paša se vydává skrz frontovou linii pro svého synovce, uvízlého na okupovaném území. Je začátek roku 2015 a na části Ukrajiny nedávno začal válečný konflikt, který bohužel hned tak neskončí. Zhruba tak by se dala v krátkosti shrnout výchozí situace Žadanova románu Internát, v originále vydaného roku 2017, v překladu do češtiny pak roku 2023, v němž spatřila světlo světa i audiokniha.
recenze Hit Netflixu jako audiokniha
Značka Bird box je už známá a zavedená. Nejčastěji si ji lidé mohou spojit s vynikajícím filmem V pasti z produkce Netflixu z roku 2018, v němž hlavní hrdinku Malorie úctyhodně ztvárnila Sandra Bullock. Ne všichni ale vědí, že  už v roce 2016 u nás pod stejným názvem vyšla i předloha z pera Joshe Malermana. Pro všeobecný úspěch ji následně vydal Fobos – to už pod názvem Bird box, který skrývá mnohem lepší analogii k příběhu. Aby toho nebylo málo, tak se další do řady přidalo nakladatelství Kanopa, tentokrát s audioknihou. Jak se povedla?
Zobrazeno: 1 - 12 z 4099
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující