recenze O finském přátelství a jedné lišce
V chatě hluboko v lesích se sejdou zločinec, alkoholik a stařenka. To není začátek vtipu, ale ústřední zápletka knihy finského spisovatele Arto Paasilinny, Les oběšených lišek. Příběh se točí kolem tří rozporuplných osobností, které shoda okolností a hra osudu přiměly, aby společně strávily několik měsíců v srdci laponské divočiny. Právě zde, v úzkém kontaktu s přírodou, kterou představuje především ochočené lišče Pětistovka, se snaží uniknout před svými démony, dávnými kumpány a pracovníky z domova důchodců.
zpráva Audioknihy na Světě knihy 2021
Po loňském nuceném zrušení a jednom letošním přesunu se ve dnech 23.–26. 9. koná již 26. ročník největšího tuzemského literárního festivalu Svět knihy Praha. I tentokrát si na své přijdou také posluchači audioknih, pro které je připraveno mnoho besed, křtů, přednášek a setkání s tvůrci.
recenze Noční můry, které zabíjejí
Děsí vás zážitky z minulosti natolik, že se vám po nocích vracejí ve snech a ve dne kvůli nim nemůžete normálně fungovat? Pak si je nechte z paměti vymazat! Přesně to nabízí svým pacientům sanfranciská psychiatrička Frankie Steinová. Jenže dvě z jejích klientek spáchaly krátce po sobě sebevraždu. Náhoda? Detektiv Frost Easton z místního oddělení vražd si to nemyslí. Že se skutečně jedná o něčí ďábelský plán pochopí záhy on i Steinová. Oba je telefonicky kontaktuje tajemný hlas, který si říká Noční pták. A ač je to k nevíře, zná jejich nejtajnější nejhorší noční můry.
zpráva Nejen narozeninové audioknižní novinky
Jsme tu opět s přehledem audioknižních novinek. Některé z nich jste si už jistě pořídili v rámci oslav narozenin Audiolibrixu.
zpráva Dvacet nových audioknih od A po Z
Úroda nových audioknih je v těchto týdnech bohatá. Představme si je postupně od A po Z.
téma Britské detektivky a thrillery: Thrillery
Co může být britštějšího, než stará dobrá detektivka? V našem seriálu mapujeme nejzajímavější autory v oblasti detektivek, krimi a thrillerů, pocházející z britských ostrovů. V prvním dílu jsme si představili tvůrce, kteří položili základní kameny žánru detektivky, druhá část přiblížila jména jejich pokračovatelů. Tentokrát se zaměříme na audioknihy jejich kolegů, kteří se ve své tvorbě pustili cestou thrillerů.
zpráva Audiolibrix slaví tři dny a tři noci 50% slevami audioknih
Na narozeninovém dortu audioknižního obchodu Audiolibrix letos hoří devět svíček. Oslavy budou velkolepé a jak už je zvykem, potrvají celé tři dny a tři noci během nichž bude postupně uvolněno 450 audioknih s 50% slevou. Představeny budou také úplné novinky a pro členy Klubu Audiolibrix je připravena i soutěž o bluetooth sluchátka a kredity na nákup audioknih.
recenze Ve zdravém těle zdravý duch…
…zní známé české přísloví. Ale jak už to bývá, snadno se to řekne, ale hůře činí. Vodítkem nám může být kniha Radkina Honzáka, která se nedávno dočkala audioknižního zpracování.
téma Britské detektivky a thrillery: Moderní detektivky
Co může být britštějšího, než stará dobrá detektivka? V našem seriálu mapujeme nejzajímavější autory v oblasti detektivek, krimi a thrillerů, pocházející z britských ostrovů. V minulém, úvodním dílu jsme se blíže podívali na průkopníky detektivní literatury a nyní si přiblížíme jejich moderní následovníky.
recenze Boží mlýny melou
Australská spisovatelka Liane Moriarty je autorkou několika knižních bestsellerů, které čtenáře zaujmou zajímavě vystavěným příběhem, svižnými dialogy a nepřímou kritikou lidí z vyšší společnosti. Autorka je velmi oblíbená i v České republice, je proto s podivem, že na zvukové zpracování jejích románů jsme museli čekat až do loňského roku. Možná tuto prodlevu způsobilo velké množství postav, které mohou poslech činit příliš náročným, či styl vyprávění, ve kterém se na poměrně krátké ploše střídá několik zpočátku nesouvisejících příběhových linek.
zpráva Nejprodávanější audioknihy 8/2021
Z obálky nejprodávanější audioknihy se i v srpnu usmívají filmoví představitelé postav románu Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Jeden z nich, Martin Hofmann, tuto úspěšnou audioknihu Supraphonu také přečetl. Na druhé místo se z minule bronzové pozice vyhoupla Iluze Jefferyho Deavera z produkce OneHotBook (čte Jan Vondráček) a třetí v TOP 10 je první srpnová novinka – audiokniha Posilování stresem fyzioterapeuta Pavla Koláře, kterou v interpretaci Aleše Procházky a Zuzany Slavíkové vydal Témbr. Pořadí na dalších místech žebříčku nejprodávanějších audioknih ukazuje tabulka. V ní nově označujeme audioknihy, které svou pozici potvrdily ★, v žebříčku stouply ▲, klesly ▼ nebo jsou v něm nově ☼.
recenze Když z hlubin vyplouvají stará tajemství
Policejní tým detektiva šéfinspektora Eriky Fosterové vyloví z hlubin zatopeného lomu nejen důkazy, usvědčující významného hráče na poli distribuce drog, ale nečekaně i pozůstatky dětského tělíčka. Mrtvolka malé holčičky sice ležela na dně pohřbená v temných hlubinách několik desetiletí, ale ani tato doba nebyla dost dlouhá na to, aby byla její vražda promlčena. Erika se tak pouští po zdánlivě vychladnuté stopě nebezpečného vraha, který, jak se zdá, neváhá udělat vše pro to, aby staré otázky kdo a proč tehdy zabíjel, zůstaly nezodpovězené navěky.
Zobrazeno: 1 - 12 z 3102
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující