Zpět

Igor Orozovič

Igor Orozovič (foto: Lenka Hatasová)
Po maturitě na gymnáziu studoval dva roky muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté činoherní herectví na DAMU v Praze, kterou absolvoval v roce 2010. V době studií hostoval ve Staročeských vánočních hrách Evy Kroeschlové, ve studiu Saint Germain-Rock Café v Praze, v Divadle Na prádle nebo v Divadle Ta Fantastika v Dámě s kaméliemi. V letech 2016 a 2017 na DAMU i herectví vyučoval.
V roce 2009 získal angažmá v v činohře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. V tomtéž roce založil s Milanem Šotkem a Jiřím Suchým z Tábora Cabaretu Calembour, který rozvíjí poetiku divadel malých forem a literárních kabaretů. Ke všem představením píše hudbu a podílí se na textech. Jako host vystupuje v různých divadlech: Komedie (Lazarus), Divadlo Pod Palmovkou (Bezruký Frantík), Divadlo v Dlouhé (Lucerna), Divadlo Mír (Jak důležité je mít Filipa), Kalich (Božská Sarah), Činoherní klub (Bratři Karamazovi), Studio DVA (Les). Od roku 2017 spolupracuje s Jihočeskou filharmonií na koncertním provedení Balady pro banditu.

Hovoří anglicky, francouzsky a srbsky. Skládá písně i scénickou hudbu, hraje na klavír, zpívá. Autorsky participoval na hudební části speciálních večerů Národního divadla Nová krev. Od roku 2013 je členem Činohry Národního divadla.
text: Národní divadlo