Zpět

Ondřej Doubrava

Životní a profesní cestu spojuje dlouhodobě především s hudebním divadlem. Byl dlouholetým šéfredaktorem serveru Musical.cz, autorem odborných článků, od roku 2011 se podílel na realizaci muzikálových představení jako dramaturg. Po dvou letech testování her v Bohemia Interactive a následujícímu životnímu kotrmelci uplatňuje své divadelní zkušenosti i v audioknižním segmentu a zkoumá rozdíly a propojení divadla s mluveným slovem.
Jako muzikálový dramaturg debutoval v Městském divadle Brno spoluprací na muzikálové komedii Shop of Horrors (Kvítek z horroru). Následně vznikly s jeho dramaturgickým přispěním další dvě důležité české premiéry: broadwayská legenda RENT v anglické i české jazykové verzi v Divadle Na Prádle a muzikál Ray Bradbury's 2116, na motivy Bradburyho povídek v anglickém jazyce v divadle Semafor. 

Ve spolku art4rent byl hnacím motorem pro uvedení autobiografického komorního muzikálu Tick, Tick… Boom! v Divadle Na Prádle v únoru 2018. Na listopad 2019 připravuje v art4rent na stejném místě českou premiéru amerického kultovního muzikálu Ne/Normální (Next to Normal).