Zpět

Audio Agathy Christie, 2. část

téma, , Lukáš Vavrečka, 01.03.2019
V pokračování předchozího povídání o zvukových verzích díla Agathy Christie se Lukáš Vavrečka a Jakub Horák zaměřili na romány. Opět přijdou na přetřes ty s Herculem Poirotem, se slečnou Marplovou i další. Posluchačům doporučujeme poslech první části, zabývající se povídkami a dramatizacemi.
Celý přehled otevřela zmínka o nahrávkách, které aktuálně nejsou na trhu: Záhada na zámku Styles s Janem Hyhlíkem a Vražda v Orient-expressu s Pavlem Novotným (1:08). Pak přišla na řadu trojice audioknih vydavatelství Tympanum Vražda Rogera Ackroyda (3:38), Vraždy podle abecedy (10:15) a Schůzka se smrtí (12:58). Lukáš s Jakubem se zaměřili i na dva romány s Jaromírem Medunou, českým seriálovým Poirotem: Záhada na zámku Styles (13:36) a Opona (17:28), a dva s Lukášem Hlavicou: Vražda v Orient expresu (18:11) a Vánoce Hercula Poirota (25:06). A opomenuto nezůstalo ani nových Pět malých prasátek (26:52).

Přehled audioknih s romány se slečnou Marplovou byl o poznání chudší (28:52), avšak doplněn jinými romány Agathy Christie (ve kterých nevystupuje ani Poirot ani Marplová) vydá na mnoho hodin poslechu (34:48). A na závěr byly zmíněny i romány Sophie Hannah s novým Poirotem a krátce představení všichni jejich interpreti.
 
Posluchačům doporučujeme poslech první části, zabývající se povídkami a dramatizacemi.