Zpět

Audiokniha jako vánoční dárek na poslední chvíli

téma, , 21.12.2020
Knihy i audioknihy jsou ve své fyzické podobě velmi oblíbeným vánočním dárkem, a to jak mezi dárci, tak mezi obdarovanými. Tištěnou knihu či CD s nahrávkou mluveného slova lze stylově zabalit a osobně předat. Lze ale darovat i nehmotnou audioknihu ke stažení?
Audiolibrix letos vyslyšel přání mnoha posluchačů, kteří si zvykli kupovat audioknihy online, tedy bez nutnosti pořizovat je na fyzickém nosiči. Digitální prodej má výhodu v podobě okamžitého nákupu, často ze stejného zařízení, z něhož pak audioknihu posloucháme. Za nevýhodu lze naopak označit absenci obálky, která majitelům fyzického CD poskytuje doplňkové informace a bývá vkusně graficky zpracována (ty nejlepší obaly audioknih jsou ostatně každoročně oceňovány v ceně Audiokniha roku).

Jako další nevýhoda online distribuce audioknih byla až donedávna zmiňována nemožnost takovou nahrávku darovat, nechtěl-li majitel audioknihy přikročit k pořizování nelegálních kopií. V tomto roce ale Audiolibrix přinesl elegantní způsob, jak se zbavit i této bariéry, když zavedl možnost koupit audioknihu jako dárek.

Jak darovat audioknihu online?

Celý proces má dva kroky. Nejdříve vyberete audioknihu, kterou chcete někomu darovat a buď ihned v jejím detailu kliknete na Kup jako dárek, nebo tuto možnost zaškrtnete až v košíku e-shopu audiolibrix.cz. Zaplatíte zvolenou platební metodou (mimo klubové kredity) a audiokniha se objeví ve vaší knihovně.

Potom následuje druhý krok, ve kterém dokončíte darování: vyplníte e-mail obdarovaného a můžete pro něj napsat zprávu. Není jistě bez zajímavosti, že tento druhý krok můžete dokončit kdykoliv, tedy třeba právě o Štědrým večeru, tak aby obdarovanému dorazil dárek v pravý čas.

Co se děje s darovanou audioknihou pak, závisí na tom, zda je obdarovaný zaregistrovaným uživatelem Audiolibrixu, nebo ne. V prvním případě je audiokniha ihned vložena do jeho knihovny. V tom druhém je nejprve vyzván k registraci (než tak učiní, může dárce darování audioknihy ještě zrušit).

Nejen o Vánocích tak mají milovníci audioknih možnost, jak obdarovat své blízké, kamarády či třeba kolegy a šířit dobré audioknihy dál. Celý proces darování audioknihy online je přehledně popsán na stránce Jak darovat audioknihu, podrobně a se všemi detaily pak na stránkách podpory Audiolibrix.