AudioStory vzniklo v roce 1991 jako zcela průkopnický projekt na poli vydávání audioknih. Zaměřilo se výhradně na produkci nahrávek beletrie pro děti i dospělé. V té době tak vyplnilo znatelnou mezeru na trhu.
AudioStory pro svou produkci zvolilo široký dramaturgický záběr, aby si vybral opravdu každý. Klíčem k výběru pro natáčení byla čtenářská oblíbenost titulu v knižním vydání. Zvoleným nosičem byla audiokazeta. Inspiračním zdrojem kanadská a americká praxe poslouchání knih na audiokazetách. Motivací láska k rozhlasové tvorbě a osobní zkušenosti i kontakty v tomto oboru, kterými disponovala majitelka a producentka vydavatelství – PhDr. Jindřiška Nováková.

AudioStory založila PhDr. Jindřiška Nováková jako malou, rodinnou firmu, jejíž prestiží je vytvářet soukromý zlatý fond zvukových nahrávek četby, určený pro milovníky literatury a uměleckého slova na mikrofon z řad zdravých i zdravotně handicapovaných lidí. Obklopila se tvůrčím týmem, který měl rovněž cenné zkušenosti s uměleckou tvorbou na poli mluveného slova v rozhlase, ať už šlo o režiséry, dramaturgy, nebo hudební redaktory. Tým se v průběhu let obměňoval a omlazoval a majitelka značky AudioStory se postupně stala z producentky a hlavní dramaturgyně také režisérkou mnohých audioknih. Tato práce ji velmi naplňuje a přináší radost. Stále miluje AudioStory jako své třetí dítě.

„AudioStory uvádí“… se ozývá na úvod většiny „knížek do ucha“už desítky let. Od roku 2006 spolupracovalo AudioStory s vydavatelstvím Popron Music. Nabídlo mu v exkluzivní licenci své nahrávky pro reedice na CD. Vytvořilo si novou image, modernizovalo dramaturgický výběr, získávalo mladé herce… A nadále natáčelo nové tituly, vytvářelo nové projekty. Vstoupilo do nové vlny svého vývoje.

Od roku 2010 AudioStory spolupracuje s knižními nakladateli. Vznikly krásné nahrávky audioknih z produkce nakladatelství Portál, Argo, Motto, Vyšehrad. A právě nakladatelství Vyšehrad se stalo pro AudioStory novým, dlouhodobějším partnerem na poli vydávání mluveného slova a audioknih.

Kromě toho AudioStory i nadále vydává projekty mluveného slova a audioknih výhradně ve vlastní produkci.
text: AudioStory