Zpět

12 audioknižních novinek + 1 zdarma

zpráva, , 22.03.2020
Toto je třináct nových audioknih, které vyšly v uplynulém týdnu. A jedna z nich je k poslechu zdarma.
Audioknižním posluchačům se konečně dostává do uší zvuková podoba prvního případu detektiv šéfinspektora Eriky Fosterové z pera nadmíru populárního Roberta Bryndzy. V audioknize Dívka v ledu se kriminalistka ujímá pátrání po vrahovi mladé dívky. Čte Martin Stránský, vydává Cosmopolis.

I Pánbůh někdy potřebuje dovolenou, aby si odpočinul nejen od ďábla a jeho zlotřilých intrik, ale také od nevděčného a neustále válčícího lidstva. Musí ale za sebe najít náhradu. Humoristický román Arto Paasilinny Chraň nás Pánbůh před Finem čte Otakar Brousek ml. vydává Audiotéka.

Tuto zemi ohrožují tři politici. První z nich nikdy nepracoval, druhý pracoval, ale pro tajnou policii a třetí pracuje na zkáze nás všech. Může se jim postavit jen prezidentský kandidát Kocour Klapuška! Audioknihu Jakuba Horáka Kočky jsou vrženy čte Tomáš Měcháček, vydává autor a Audiotéka.

Jak se liší randění v osmnácti a ve čtyřiceti? Vlastně skoro nijak. Ve čtyřiceti jste pořád stejně nejistí a zmatení jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Manuál přežití hodné holky ve světě digitálního randění Láska pro samouky Barbory Šťastné čte Helena Dvořáková, vydává Voxi.

 

Život cynické Báry se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Smrtí ale nic nekončí, naopak! Hvězda českého internetu v románu, kde smrtí všechno teprve začíná. Audioknihu Markéty Lukáškové Losos v kaluži čtou Jenovéfa Boková a Libuše Šafránková. Vydává Voxi.

Josef Bernard Prokop vykreslil barvitý portrét jediné ženy na habsburském i českém trůně. Zaměřil se nejen na její státnické působení, ale i na soukromé záliby a vrtochy, obavy či frustrace. Audioknihu Marie Terezie čtou Hana Maciuchová a Otakar Brousek ml., vydává OneHotBook.

Od doby, kdy před šesti lety malířka Alicia Berensonová zastřelila svého muže, nepromluvila ani slovo. Debutový román Alexe Michaelidese Mlčící pacientka získal ocenění Goodreads Choice Awards 2019 jako nejlepší thriller roku a pro vydavatelství Voxi ho přečetli Lucie Štěpánková a Petr Stach.
 

Jeden z nejslavnějších českých dobrodruhů Otakar Batlička popsal své cesty v knihách, na kterých vyrostly generace českých dětí a náctiletých. Ve zvukové podobě teď u vydavatelství OVA Audio vychází jeho kniha Na vlně 57 metrů v podání Michala Sedláčka, René Šmotka a Vladana Hýla.

V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, pečlivě naaranžované bezhlavé tělo kněze. Vlastně ne tak úplně bezhlavé. Po stopách přízračného a sadistického vraha se v thrilleru Popravčí vydává detektiv Robert Hunter. Čte Jakub Saic, vydávají Bookmedia.

Desetiminutovou miniaturu připravilo vydavatelství Čti mi! Sporty z dob minulých s podtitulem Záznam jednoho z nejdůležitějších utkání tzv. ústního boje v historii v podání Jitky Kahounové, Jana Živockého, Víta Dvorského a Petera Sojky je pro posluchače k dispozici zdarma.

Další případ série Deník dobrého detektiva s kriminalistou Richardem Krauzem připravilo vydavatelství Publixing. Letní prázdninovou atmosféru roku 2009 naruší hrůzostrašný nález torza dívčího těla. Audioknihu Venuša zo zátoky Dominika Dána čte Martin Mňahončák.
 

Audiokniha Zlatá hora Jaroslava Kratěny volně navazuje na dobrodružný román Poslední zlato z Yukonu, jehož zvuková podoba vyšla před časem. Posluchače znovu zavádí do subtropů floridských ostrovů a do kanadské divočiny teritoria Yukon. Čte Petr Třebický, vydává Čti mi!

Co kdybyste dostali příležitost žít úplně jinak? Arthurovi se taková možnost naskytla. Zbavit se všeho, co by rád nechal za sebou, ale není tak jednoduché. Audioknihu Žít a nechat žít Hendrika Groena čtou Lucie Juřičková a Lukáš Hlavica, vydává Voxi.