Zpět

Nejlepší interpretky

zpráva, , 13.04.2019
V kategorii Nejlepší interpretka je v ceně Audiokniha roku 2018 nominováno těchto pět hereček:
Taťjana Medvecká za svůj výkon v audioknize Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti. JUDr. Milada Horáková se stala obětí justiční vraždy ale také symbolem odporu proti režimu komunistické strany. Dopisy, které napsala ve třech posledních dnech svého života jsou důkazem její vnitřní síly. Mají nám stále co říci, i když byly původně určeny hlavně rodině a nejbližším přátelům.

Zuzana Slavíková za četbu audioknihy Proč máma pije. Máma slaví devětatřicáté narozeniny. Před sebou má vidinu hrozivé budoucnosti plné lidí, kteří ji zvou na kurzy jógy a večírky, kde každý prohlašuje, že se „líznul“ po skleničce vína. Ale máma nechce trávit čas tam, kde dobrou noc dávají ženy, které žijí JEN pro své děti a snaží se jedna druhou trumfnout mimoškolními aktivitami svých potomků.

Hana Maciuchová za četbu audioknihy Robin. „Knihu spisovatelky Zdeny Frýbové jsem neznala, ale velmi rychle jsem se začetla do rozkošného příběhu rodiny, které změní život pes Robin,“ řekla interpretka. Hrubosrstý foxteriér se měl jako nevinně vyhlížející štěně stát strážcem idylické pohody a radosti u rodinného krbu. Všechno se však vyvinulo úplně jinak.

Milena Steinmasslová za výkon v audioknize Stará dáma vaří jed. „Já knížku neznala, takže jsem byla ráda za příležitost si ji přečíst. Někdy v polovině jsem si začala říkat: ,Doufám, že to směřuje k tomu, že jim ta babička naklepe zadek.‘ Protože pokud to bude, nedej bože, realistický román, tak to budu hodně špatně snášet. Závěr a druhou půlku jsem si tedy výrazně užila,“ řekla o své roli Milena Steimasslová.

Tereza Bebarová za četbu audioknihy Taková normální rodinka. Babička píše detektivky, které nikdo nikdy nevydal, její dcera Cilka neustále zpívá, manžel Oldřich se nevěnuje ničemu jinému než svým želvičkám a myšičkám. Starší dcera Pavla všude možně cvičí jógu a se stoickým klidem snáší darebáctví svých dvojčat a podivínství svého manžela Petra, který jen jí, spí a čte noviny. A do této rodiny se chystá její mladší sestra Kateřina přivést svého nastávajícího Zdeňka.

 

Slavnostní vyhlášení vítězů všech soutěžních kategorií ceny Audiokniha roku 2018 proběhne 24. dubna v pražském kině Atlas.