Zpět

Co chystají Albatros Media?

zpráva, , 24.02.2019
Vydavatelství patřící do skupiny Albatros Media jsou v audioknižní produkci stále aktivnější, což dokazuje především rozrůstající se nabídka i množství plánovaných titulů. Nahlédněme, co pro posluchače připraví v nejbližších týdnech.
Ještě do konce února se posluchači mohou těšit na audioknihu Jmenuji se Martina zkušené autorky pro děti a mládež Ivony Březinové, v interpretaci Kláry Novákové. Vyprávění o vyrovnání se mladé dívky s bulimií vydává Albatros.

V závěsu za ním přijde první český román ze zákulisí pražské burzy Makléř. Příběh o chamtivosti a strachu odhalí praktiky i vztahy burzovního světa a přidá napínavou krimi zápletku. Napsal ho Martin Kodýtek, čte Jan Kolařík a vydává Bizbooks.

Poslední únorovou novinkou bude autorská četba Karla Kováře, známého z YouTube pod přezdívkou Kovy. Audiokniha Kovy - Ovšem, o životě za kamerou, bez filtrů, bez scénáře bude o všem. Vychází rovněž pod hlavičkou vydavatelství Bizbooks.
 

Březnové tituly potěší dětské posluchače i jejich rodiče. Pohádkové poslouchánky obsahují klasické pohádky Františka Bartoše, Karla Jaromíra Erbena nebo Boženy Němcové v nové interpretaci Andrei Elsnerové, Kryštofa Nohýnka a Václava Rašilova.

Edice ČT připravila další audioknihu ve večerníčkovské řadě. Vyprávění o dětech z malé podhorské vesničky Chaloupka na vršku Šárky Váchové vychází v podání Otakara Brouska ml.

Autor knižního bestselleru Pozitivní leader, Jan Mühlfeit, napsal spolu s Kateřinou Novotnou knihu Odemykání dětského potenciálu. Myšlenku, že každé dítě je génius, jen potřebuje objevit své přirozené talenty bude brzy hlásat i zvuková verze ústy Filipa Švarce a Apoleny Veldové.
 

25. března by podle plánu měly vstoupit do prodeje hned čtyři audioknihy. Sběratel sněhu Jana Štiftera v interpretaci Jaromíra Meduny, Jiřího Schwarze a Jakuba Saice. Anotace slibuje tři časové linie, tři generace a tři různé osudy se prolínají v jeden strhující příběh, v němž se vrací lidé z dávných dob, protože minulost zůstala nedořešená.

Krvavé jahody Jiřího Svetozara Kupky jsou příběhem ženy, který přežila gulag. Autor ho napsal podle skutečného příběhu Češky Věry Sosnarové, , která byla po druhé světové válce odvlečena z Československa a prožila devatenáct krutých let v sovětských vězeních a gulazích. Čte Hana Maciuchová.

Jako literární senzace pro všechny asociály je označována prvotina Gail Honeymanové Eleanor se má vážně skvěle. Autorka v ní s pozoruhodnou věrností vystihla vnitřní svět bytostného introverta a misantropa, který se vnímáním okolního světa diametrálně odlišuje od „normálních“ lidí. Pro vydavatelství Plus načetla Petra Špalková.

A na své si přijdou i příznivci fantasy, neboť se zvukové podoby dočká i první díl dystopické série Měsíční kroniky. Cinder je příběhem dívky-kyborga, v jejíž rukou bude spočívat osud Země. Čte Terezie Taberyová, vydává Egmont.
 

Přehled uzavřeme pohledem do dubna, kdy jsou zatím ohlášeny tři audioknihy věru rozdílných žánrů. Třetím svazkem ze série nově vydávaných foglarovek se stane legendární Záhada hlavolamu. V knižním vydání s ilustracemi Jiřího Gruse, v audioknižním pak s hlasem Davida Matáska.

V detektivku Helen Fieldsové Dokonalé stopy opustil inspektor Luc Callanach slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Prozradí Jan Šťastný.

Sami v moři konkurence je kniha Leoše Bárty, která slibuje vyprávět příběhy z praxe. Marketing management bez kapky teorie ve 20 problémech a 80 řešeních čte sám autor.