Zpět

Co se chystá v Albatros Media

zpráva, , 10.08.2019
Nakladatelství skupiny Albatros Media postupně odhalují své audioknižní vydavatelské plány. Na konec celkově klidnějších prázdnin a na září připravují řadu velmi zajímavých titulů.
Už v nejbližších dnech se posluchači dočkají zvukové podoby románového debutu Sørena Sveistrupa Kaštánek. Jakkoliv možná zní název nevinně, věřte, že jde o podmanivý thriller zkušeného scenáristy, který stojí za dánským seriálovým hitem Zločin. Audioknihu vydává v edici TOP thriller Kniha Zlín v interpretaci Zuzany Kajnarové.

Spolu s Kaštánkem vychází také Ilustrovaný muž – sbírka povídek Raye Bradburyho, která je označována jako milník v žánru sci-fi a jedna z nejdůležitějších sbírek v historii americké povídky. „Příběhy, které se vám zaryjí pod kůži,“ jak slibuje anotace, vyšly v českém překladu v roce 2017, nyní audioknižně v podání Jaromíra Meduny.
 

Vydavatelství skupiny Albatros Media myslí samozřejmě na malé a mladé posluchače. Chystají pro ně například audioknihu Projekt pes (ten můj) české autorky Lucie Hlavinkové. Vítězný rukopis literární soutěže nakladatelství Albatros za rok 2016 vypráví o chlapci Jendovi, který má na světě jen jedno jediné přání – mít psa. Jenže jeho rodiče jsou zásadně proti. Audioknihu čte Petr Lněnička.

Další audioknihou, která potěší malé čtenáře jsou Bylinkové pohádky Jany Burešové. Herečka Jitka Schneiderová bude dětem vyprávět pohádky ze světa, kde to voní bylinkami, kde žijí princové, víly, čarodějnice a králové, kde dobro vítězí nad zlem a být čestný se vyplácí. Vydává CPress.

Spíše větší chlapce může zaujmou audioknižní podoba prvního dílu fantasy série Bratrstvo australského spisovatele Johna Flanagana, který je znám i svým Hraničářovým učněm. Bratrstvo Kniha první – Vyděděnci vychází v nakladatelství Egmont v interpretaci Pavla Neškudly.

Ještě před koncem prázdnin vyjde další dobrodružná audiokniha – první díl fascinujícího příběhu ze země pohádek. Země příběhů – Kouzelné přání mladého amerického spisovatele, herce, zpěváka a producenta Chrise Colfera čte Aleš Procházka, vydává Fragment.
 

Vydavatelství Vyšehrad připravilo četbu z románu Šúsaku Endóa Samuraj. Martin Zahálka bude číst na základě skutečných událostí sepsaný strhující příběh jednoho z nejuznávanějších japonských prozaiků. V Samurajovi rozvíjí Endó téma, kterému věnoval svůj první a nejslavnější román Mlčení.

Odlehčenější poslech slibuje autorská četba Václava Kopty z jeho knihy Prodloužená jízda. V současnosti velmi populární herec v ní s lehkostí a nadhledem vzpomíná na vlastní dospívání a na příhody z branže i rodinného života. Stejně jako knižní předlohu i audioknihu vydává Nakladatelství Motto.

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření je všeříkající název knihy MUDr. Radkina Honzáka. Známý psychiatr ji napsal pro lidi, kteří jsou pod silným tlakem stresorů a mohli by se kandidáty vyhoření poměrně snadno stát. Audioknižní verzi čte Martin Preiss, vydává Vyšehrad.

Literaturu faktu zastupuje v plánu připravovaných audioknih titul Letecké katastrofy novinářky Christine Negroni od nakladatelství CPress. Apolena Veldová provede posluchače vyšetřováním těch největších i nejpodivnějších nehod, od dob Amélie Earhartové až po záhadné zmizení malajsijského boeingu letu MH 370.
 

Hned začátkem září se dočkají ti, kteří čekají na další případ slečny Marplové. Po tom prvním, Vražda na faře, připravil Vyšehrad ten úplně poslední – Zapomenutá vražda. Růžena Merunková dala postavě slečny Marplové kouzelný šarm a nadhled. Příběh vypráví Jitka Ježková, která zároveň hraje Gwendu Reedovou a k dalších asi 20 postav. Novomanžela, který své ženě nadšeně pomáhá najít vraha, ztvárnil Jan Meduna.

Helen Fieldsovou znají čeští posluchači audioknih už z jejích Dokonalých stop. Kniha Zlín připravila i druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou, s názvem Dokonalá kořist. Opět v interpretaci herce Jana Šťastného.
 

Své posluchače si jistě najde i další ze série historických románů Hany Whitton, která se tentokrát zaměří na dceru Karla IV. na anglickém trůnu. Anna Česká vyjde u Vyšehradu jako audiokniha v několikahlasé interpretaci: Jaromír Meduna, Vojtěch Hájek, Jitka Moučková, Otakar Brousek ml., Petra Špindlerová, Klára Oltová Sedláčková, Denis Šafařík.

Podobně bohaté obsazení slibuje i audioknižní podoba úspěchy ověnčené fantasy od současné hvězdy young adult literatury Leigh Bardugo Šest vran. Nakladatelství Fragment do ní obsadilo Marka Holého, Terezu Dočkalovou, Matouše Rumla, Martina Fingera, Veroniku Khek Kubařovou a Michala Isteníka. Těšme se.