Zpět

Audioknihy NAHLAS!

zpráva, , 06.10.2015
Sedm vydavatelů uvede na trh současně čtrnáct nových audioknižních titulů v rámci projektu Audioknihy NAHLAS! Historicky první česko-slovenský audioknižní víkend nabídne od 9. října ve více než 150 knihkupectvích v celé ČR a SR a na e-shopu Audiolibrix zajímavé premiéry.
Druhý říjnový víkend potěší všechny milovníky audioknih. Sedm vydavatelů uvede v pátek 9. října na trh čtrnáct mimořádných novinek v rámci nového projektu Audioknihy NAHLAS! Vedle sebe se tak představí netrpělivě očekávaný thriller Joa Nesbøho Syn, který v audioknižní podobě vychází dokonce o týden dříve než český překlad, Vondruškova dramatizovaná historická detektivka, klasika podle Julese Verna, poirotovské povídky, pohádky pro děti a řada dalších.

Na tiskové konferenci projekt představili Martin Pilař z vydavatelství OneHotBook a Kateřina Konopásková z Radioservisu za účasti hostů Petry Špalkové, Jany Strykové a Miloše Čermáka. „Je to první velká akce zaměřená pouze na audioknihy. Chceme upozornit na tento ve světě moderní a stále oblíbenější způsob ‘čtení‘ a poukázat na spoustu nevyužitého času, který poslech audioknih krásně zpříjemní, ať už jde o řízení auta, sportování, vaření, ale také na jednoduchost a dostupnost v době chytrých telefonů,“ říká o rychle rostoucím počtu příznivců audioknih Martin Pilař. V projektu Audioknihy NAHLAS! se spojilo šest tuzemských a jeden slovenský vydavatel: Audiostory, Supraphon, OneHotBook, Kristián, Radioservis, Progres Guru a Publixing.Některé z novinek budou prezentovány během víkendové šňůry autogramiád a workshopů za účasti interpretů, k nimž patří například herci Jaroslav Plesl, Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Tereza Bebarová nebo publicista Miloš Čermák, který načetl vlastní povídky.

Do akce se zapojí více než 150 knihkupectví v celé České a Slovenské republice. Na těchto místech bude možné ke každé zakoupené novince získat další audioknihu z bonusové nabídky zdarma. Stejnou akční nabídku poskytne v průběhu akce i portál Audiolibrix, který navíc nabídne i sbírku povídek Miloše Čermáka a osobně-rozvojovou audioknihu v autorské interpretaci z produkce vydavatelství Progres Guru.V rámci projektu Audioknihy NAHLAS! vychází:
  Naposlech.cz je jedním z partnerů celého projektu a jako takový bude přinášet informace o novinkách, jejich recenze i zprávy z doprovodných akcí z Prahy, Brna a Olomouce. Více informací lze získat na webu projektu www.audioknihynahlas.cz.