Zpět

Audioknihy NAHLAS! 2016

zpráva, , 18.10.2016
Na tiskové konferenci byl představen druhý ročník akce Audioknihy NAHLAS!, která bude probíhat od 24. do 30. října v bezmála stu knihkupectvích a současně v on-line obchodu Audiolibrix. Stejně jako loni, i letos uvede řadu audioknižních novinek, k nimž lze po dobu akce získat další audioknihy zdarma.
Celkem dvanáct premiérových audioknih od osmi vydavatelů zahrnuje klasickou i moderní detektivku, fantastický i historický román, tradiční i moderní pohádky, milostný příběh, biografii i literaturu osobního rozvoje. Mezi nejočekávanější novinky bezesporu patří zvuková podoba Pulitzerovou cenou oceněného románu Jsou světla, která nevidíme, nejnovější případ Hercula Poirota Zavřená truhla z pera Sophie Hannah, zombie román Všemi dary obdarovaná, či první část historické série Sharpův tygr. Milovníky detektivek potěší Modré stíny současného autora Michala Sýkory i Záhada na zámku Styles královny žánru Agathy Christie. Ve zvukové podobě rovněž vychází román Josefa Formánka Úsměvy smutných mužů, biografie pro čtyři ženské hlasy Paní Hemingwayová či e-mailová romance Dobrý proti severáku. Děti potěší výběr rozhlasových dramatizací Čertův švagr a další pohádky či indické příběhy Krišna Avatár. Progres Guru přichází s audioknižní podobou startupové bible Lean podnikání.

Každý, kdo si v posledním říjnovém týdnu koupí některou z dvanácti novinek, může si k ní vybrat další ze stejně početné nabídky bonusových audioknih zdarma. Prodejní akce přitom probíhá jak v knihkupectvích, kde je možné koupit audioknihy na CD, tak na Audiolibrix.cz, který nabízí všechny tituly ke stažení. Audioknihy NAHLAS! tak oslovují obě stále rostoucí skupiny posluchačů – vyznavače klasických zvukových nosičů, i ty, kteří upřednostňují výhody digitální distribuce.


V týdnu od 24. do 30. října proběhnou v knihkupectvích v Praze, Brně a Olomouci podpůrné akce, na nichž se budou moci posluchači setkat s interprety i tvůrci premiérových titulů, poslechnout si živá čtení a nechat si podepsat zakoupené audioknihy.

Z loňského ročníku Audioknih NAHLAS! vzešlo hned několik titulů, které zaujaly posluchače i odbornou veřejnost. Adaptace románu Johna Fawlese Sběratel například získal ocenění Audiokniha roku v kategorii dramatizované četby, Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota v podání Ladislava Freje či dramatizace historické detektivky Vlastimila Vondrušky Ulička hanby patří dodnes mezi velmi úspěšné audioknižní tituly. Dívka ve vlaku a Syn Joa Nesboho vyšly v audioknižní podobě dokonce ještě dříve než jejich literární předloha v českém překladu. Snad se tedy i letošní novinkové tituly dočkají úspěchu – nakročeno k tomu mají všechny. Kvalitní předlohy, výborná zvukové zpracování i zajímavé hlasy tomu jistě napomohou.