Zpět

Na co láká Radioservis?

zpráva, , 08.03.2019
Radioservis představil novinky, které na jaře vypustí na audioknižní trh. Jde vesměs o nahrávky Českého rozhlasu realizované v loňském nebo dokonce letošním roce a na CD se tak dostávají krátce po své premiéře.
Hned březnu můžeme očekávat audioknihu Trhlina slovenského spisovatele Jozefa Kariky. Mysteriózní thriller o pátrání v horách Tribeč nedaleko Nitry mohou už posluchači znát z audioknihy, kterou nedávno vydal slovenský Ikar. Na CD Radioservisu budou moci slyšet v podání Josefa Kaluži, kterému sekundují Norbert Lichý a David Viktora.

Třídílnou rozhlasovou dramatizaci románu Neviditelný Jaroslava Havlíčka uvedla Vltava ke konci loňského roku a v březnu vyjde na CD u Radioservisu. V hlavních rolích se představí Petr Lněnička, Klára Suchá, Jaromír Meduna, Libuše Švormová, Eliška Zbranková, Jan Vondráček, Igor Bareš a další. Do dramatizované podoby román adaptovaly Marie Nováková a Renata Venclová, režii měl Lukáš Hlavica.
 

Duben přinese Obchod na korze Ladislava Grosmana v dramatizaci Kláry Novotné a v režii Petra Mančala. Tragikomický příběh o dobrých úmyslech ve službách zla proslavila především filmová verze režisérů Kadára a Klose. V devadesátiminutovém rozhlasovém zpracování se v hlavních rolích představí Jaroslav Plesl a Zdenka Procházková a dále pak Petra Špalková, Jiří Vyorálek nebo například Andrea Elsnerová.

Dobrodružný fantasy román Timothée de Fombella Tobiáš Lolness získal v Českém rozhlasu podobu pětidílného seriálu. Pro rozhlas ho Klára Novotná a režíroval Aleš Vrzák. V dramatizaci účinkují Jiří Lábus, Marek Lambora, Šárka Vaculíková, Martin Finger, Lucie Trmíková, Lenka Vlasáková, Zuzana Slavíková, Miroslav Hanuš, Matouš Ruml a mnozí další. Příběh stromu, který je světem vyjde v dubnu u Radioservisu.
 

Právě v těchto dnech končí na vlnách Českého rozhlasu jednadvaceti dílná četba z románu Marie Rivy Moje matka Marlene Dietrichová – životní příběh slavné herečky a zpěvačky očima její dcery. Bez předsudků vypráví o matčině soukromí, o bouřlivých vztazích s jejími přáteli a milenci. Nevyhýbá se ani líčení odvrácené tváře jejího hvězdného života a jeho dopadu na život rodiny. V roli Marlene Dietrichové uslyšíte Vilmu Cibulkovou, její dceru ztvárnila Jana Stryková, dále účinkují Ivan Řezáč a Ester Valtrová.
 

Četbu z autobiografické knihy herečky a operní pěvkyně Soni Červené Stýskání zažehnáno připravil Český rozhlas Hradec Králové. Autorka v ní rekapituluje po svých devadesátých narozeninách právě dovršené čtvrtstoletí od návratu ze světových scén do vlasti. Navazuje tak na paměti nazvané Stýskání zakázáno a na knihu Můj Václav. V režii Jana Sklenáře účinkují Soňa Červená, Pavlína Štorková a Miroslav Zavičár, v květnu vydá Radioservis.

S moderní pohádkou o intergalaktické strážkyni Vladaně ze Zeměmě a jejím kolegovi Prasopsovi se posluchači mohli seznámit poprvé v roce 2016 jako s pětidílnou četbou na pokračování ve vysílání Rádia Junior. Moderní příběh Báry Haplové Vladana a Prasopes o světě puberťačky, jež se rozhodne stát se intergalaktickou strážkyní, se na prvním ze tří chystaných CD dostane v červnu i k audioknižním posluchačům. V režii Petra Vodičky účinkuje Tereza Dočkalová.