Zpět

Čerstvá nadílka třiceti nových audioknih

zpráva, , 11.04.2021
Audioknižní vydavatelé jsou plni sil, a tak připravili pro své posluchače opravdu slušnou nadílku nových audioknih.
V abecedním pořadí první je 25 strašidelných pověstí ve které Jan Kanyza vypráví příběhy z různých míst Čech i Moravy plné strašidel a nadpřirozených bytostí. Vydává Supraphon.

Tebenas připravil pokračování audioknihy Kamila Pešťáka Když se kruh uzavřel. Román A nad tím vším je slunce zavede posluchače z Plzeňska do Itálie i Sovětského svazu. Čte Martin Stránský.

Walker & Volf rozjíždí, zdá se, další audioknižní sérii. Tentokrát sáhlo po akčním fantasy Bakly: Bez slitování Miroslava Žambocha, které dnes patří ke klasice žánru. Čte Zdeněk Velen.

Někdy nás loučení hluboce zasáhne. A někdy nás osvobodí. Nový povídkový soubor Bernharda Schlinka Barvy loučení vydává Témbr v interpretaci Miroslava Táborského.

Tentýž vydavatel připravil i audiopodobu románu Dítě na nástupišti. Příběh inspirovaný skutečným útěkem tisíců židovských dětí z nacisty okupované Evropy čtou Adéla Kubačáková a Veronika Lazorčáková.
 

A do třetice Témbr. Tentokrát s audioknihou Krize britského autora Felixe Francise. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že se děj točí kolem koňských dostihů. Více prozradí Jan Zadražil.

Z naší historie jsou známí jako Tři králové – Mašín, Balabán a Morávek. V knize M + B + M se Daliboru Váchovi podařilo tyto hrdiny zlidštit. V interpretaci Davida Matáska vydává OneHotBook.

Krimi Martina Goffy vydává ve zvuku Témbr a nejinak je tomu i v případě prvního příběhu ze série s detektivem Mikulášem Syrovým. Audioknihu Muž s unavenýma očima čtou Martin Preiss a Libor Hruška.

Myslet srdcem – k tomu vyzývá Jitka Juliet Navrátilová ve své stejnojmenné knize s podtitulem Psychedelická cesta Latinskou Amerikou. Čte Jana Plodková a trochu i autorka, vydává Práh.

Tympanum připravilo zejména pro mladší posluchače další z oblíbených audioknih Davida Walliamse, autora Babičky drsňačky. Co je to Něfo bude vyprávět Jiří Lábus.
 

Téměř osmnáctihodinový komplet pohádek Václava Čtvrtka vydal Supraphon. Nejkrásnější pohádky hezky pohromadě obsahují, vše, co si pamatujete z dětství a k tomu i něco navíc.

Akční politický thriller Nepriateľ štátu Jozefa Kariky je volným pokračováním předešlých V tieni mafie a Čas dravcov. Publixing a Ikar ho vydávají v interpretaci Petera Sklára.

Čti mi! zase pokračuje ve vydávání audioknižních podob románů Petra Heteši. Petr Třebický tentokrát čte příběh Nezkoušej na mě zapomenout, kde nechybí drsný hrdina, hlášky ani český humor.

Audiokniha O čom hovorím, keď hovorím o behaní je souborem esejů Haruki Murakamiho a zároveň i deníkem jeho přípravy na Newyorský maraton. Čte Mário Zeumer, vydává Publixing a Slovart.

Nakladatelství Epocha spolu s Audiotékou vydali Píseň oceli Michaely Merglové. Fantasy román, ve kterém se autorka vrací ke kořenům žánru, můžeme slyšet v podání Jana Meduny.

Audiokniha Plastic free, kterou v interpretaci Ivany Milbachové vydává Audiolibrix, nese podtitul Jak se zbavit plastů v životě a je praktickým průvodcem i příběhem o osobní změně.
 

Audiotéka spolu s nakladatelstvím Host vydala druhý díl série Havraní kruhy norské autorky Siri Pettersenové. Plíseň v interpretaci Magdaleny Tkačíkové potěší všechny, kterým se líbilo Ódinovo dítě.

S firemní kulturou, díky níž Netflix dobyl svět, seznámí posluchače audiokniha Pravidlo žádných pravidel. Vychází u Jan Melvil Publishing v podání Jakuba Hejdánka a Niny Horákové.

Jak změnit svou osobnost a tím i budoucnost zase prozradí Benjamin Hardy, který nabízí odvážné strategie pro osobní transformaci. Audioknihu Přepište svůj příběh čte Petr Neskusil, vydává Audiolibrix.

Skoro všechno ze Zdeňka Svěráka vydává Supraphon. Pro téměř 24hodinový komplet vybral všechny nahrané Svěrákovy povídky, pohádky, operky a některé písničky pro děti i dospělé.
 

Povídkový soubor Bohumila Hrabala Slavnosti sněženek, který se stal předlohou pro kultovní film Jiřího Menzela, vydává v audioknižní podobě a v interpretaci Pavla Soukupa Tympanum.

Vydavatelství Jan Melvil Publishing připravilo pro naše uši také příběh inovátorů, kteří porazili Apple, Google i Amazon. Audioknihu o nejslavnějším švédském startupu Spotify čte Ondřej Halámek.

Jak souvisejí události ze 17. století s nálezem zmrzlého muže nedaleko polární základny Barneo? Dozvíte se v audioknize Ti nepohřbení, kterou v interpretaci Jiřího Witteka vydává Čti mi!

Už zase skáču přes kaluže je rozhlasová dramatizace románu Alana Marshalla o chlapci stiženém dětskou obrnou. Vydává ji Radioservis s Viktorem Kuzníkem, Mikulášem Převrátilem, Terezou Vilišovou a dalšími herci.

Tentýž vydavatel připravil pro audioknižní posluchače i další dramatizaci. Velký Gatsby Francise Scotta Fitzgeralda skýtá hereckou příležitost pro Ondřeje Rychlého, Ondřeje Brouska a mnoho dalších.
 

Četbu z knihy Pavla Taussiga Vlasta Burian: Život za smích doplněnou autentickými nahrávkami krále komiků vydává Supraphon. Životopisnou část hlasově obstarali Radúz Mácha, Václav Jílek a Vladana Brouková.

Marta Kučíková napsala a Lucie Trmíková pro Témbr přečetla audioknihu Z mého severoitalského deníku o tom, jak prožívá těžkou koronavirovou pandemii česká rodina v dolomitském podhůří.

Témbr vydal i audioknihu Za pět let Rebeccy Serleové a opatřil ji pečetí Edice Světový bestseller. O tom, že všechno může být jinak, než jste si představovali, čte Terezie Taberyová.

Produktivita neznamená udělat víc věcí, ale udělat ty správné věci. Audioknihu Zaměřte svou pozornost o tom, jak s menší námahou dosáhnout víc, čte Filip Jančík, vydává Audiolibrix.

Podmanivé přemítání nad dějinami a smyslem zahrad, zahradničení i zahrádkaření Penelope Lively Život v zahradě vydává v interpretaci Libuše Švormové OneHotBook a je to poslední kniha našeho přehledu.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz