Zpět

OneHotBook slibuje letos ještě 18 novinek

zpráva, , 16.11.2016
Vydavatelství OneHotBook ohlásilo osmnáct audioknižních novinek, které chystá k vydání ještě do konce tohoto roku. Jsou mezi nimi očekávané tituly, pokračování sérií, ale i opravdová audioknižní překvapení. Představme si je popořadě tak, jak by se měly objevovat na audioknižním trhu.
Záplava předvánočních novinek startuje vydáním třetího a čtvrtého dílu dětské série PAX Åsy Larsson a Ingely Korsell (čte Jan Vondráček) a souboru starých německých pohádek Sedmikráska od Eduarda Petišky v podání Davida Novotného. Na 21. listopadu je ohlášena audiokniha Bylo nás pět – známý text Karla Poláčka uslyšíte v nekrácené podobě a v novém provedení s hlasem Jana Zadražila.
 

Tentýž den budou potěšeni i příznivci klasické sci-fi – vychází legendární Blade Runner v podání absolventa oboru subnukleární fyzika Matematicko-fyzikální fakulty UK, herce Martina Myšičky. Svého pokračování se 24. 11. dočká úspěšná aristokratická série Evžena Bočka (Aristokratka na koni zazní opět hlasem Veroniky Khek Kubařové) a Nesbøho řada s Harry Holem (velmi dlouho očekávané Švábi nemůže číst nikdo jiný Hynek Čermák).
 

28. listopadu se dočkají všichni ti, které oslovila četba z románu Simona Mawera Dívka, která spadla z nebe – jeho pokračování nazvané Provazochodkyně interpretuje opět Lucie Pernetová, tentokrát společně s Markem Holým. Rozezní se i Nekonečný příběh, dobře známý z filmového zpracování – pro audioknižní podobu ho v režii Michala Bureše nastudoval Jan Vlasák. S ním se ostatně můžeme setkat i v novém zpracování případů komisaře Maigreta – bude jistě zajímavé sledovat, jak se podaří postavit čtenou detektivku Maigret a jeho mrtvý vedle legendárních rozhlasových dramatizací.
 

Konec listopadu přinese dlouho ohlášenou Enderovu hru (účinkují Filip Kaňkovký a Pavel Rímský) a zvukové podoby se dočká i ambiciózní soubor Praha Noir – čtrnáct povídek s detektivní zápletkou od čtrnácti českých autorů a v intepretaci čtrnácti herců zvučných jmen a hlasů. Vyjde i dlouho očekávaná Lolita, na kterou vydavatel láká už nyní originálním video trailerem (čte Miroslav Mejstřík), další z detektivek Jefferyho Deavera Tanečník (Jan Vondráček) a Vídeňské bratrstvo – severská krimi Ingara Johnsruda, kterou přečte nováček v oboru audioknih Petr Stach.
 

Mikuláš by mohl 5. prosince přinést Kritika Petera Maye (druhý díl z řady Akta Enzo čte David Matásek), prequel slavných Deníčků moderního fotra (společné dílo Dominika Landsmana a bloggerky Zuzany Hubeňákové Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil čtou Filip Švarc a Jana Pidrmanová) nebo memoáry Elišky Junkové Má vzpomínka je bugatti (s doslovem jejího syna Vladimíra Junka a v podání Hany Maciuchové a Jaromíra Dulavy). Nepřeslechnutelným vánočním dárkem může být i Playground Larse Keplera – mysteriózní thriller mimo sérii detektivek s Joonou Linnou čte Tereza Bebarová a vychází 12. 12.
 

Na další z připravovaných novinek (Kingovo Osvícení, Jack Reacher: Nevracej se či Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování) si budou muset posluchači nejspíše ještě počkat. Přece jen, vydat osmnáct audioknih během necelého měsíce, to je i tak smělý plán.