Zpět

Co letos chystá Supraphon

zpráva, , 28.01.2020
Tradiční vydavatel mluveného slova odtajnil své audioknižní plány na rok 2020. Posluchači se můžou těšit na Táborského, Stivínovou, Goldflama, Lichého či Šafránkovou.
Se začátkem roku se Supraphon v tiskové zprávě ohlédl za svou produkcí minulých měsíců. Připomněl například Svěrákova Strážce nádrže, Slavné české kriminální příběhy I. M. Jedličky v podání Norberta Lichého, či životopis legendy českého swingu Jiřího Traxlera Život v rytmu swingu. Současně ale odkryl i své plány pro tento rok.

Koncem února vyjde Rozjímání s anděly PhDr. Miroslavy Maškové, která tak naváže na své audioknihy Tajemno kolem nás a Usínání s anděly. Na jaře se posluchači dočkají audioknihy 50 nejznámějších bajek v podání oblíbených herců Pavla Zedníčka, Simony Postlerové či Arnošta Goldflama. V nahrávacím studiu právě vznikají audioknihy Baron Prášil s Miroslavem Táborským či životopisný bestseller Michelle Obamové Můj příběh, který čte Zuzana Stivínová.

V červnu Supraphon připomene 90. výročí narození spisovatele Oty Pavla, z jehož díla připravuje komplet slavných archivních nahrávek doplněný o nové. S hercem Pavlem Křížem vznikne audiopodoba pohádky O statečném kováři a Norbert Lichý bude vyprávět slavný příběh o psí věrnosti Lassie se vrací.

V plánu edice audioknih Supraphonu je rovněž kriminálka Michala Sýkory Ještě není konec, která se stala předlohou televizní minisérie Vodník, memoárový román Beatrice Landovské Nikdy není pozdě na šťastné dětství v podání Libuše Šafránkové a historicko-fantastický román Lvářka mladé autorky Terezy Janišové v podání Báry Hrzánové.

A i letos se mohou posluchači těšit na poklady z archivu. Ten tentokrát vydá nahrávky pro rozsáhlý komplet Osvobozeného divadla a také pro reprezentativní kompilaci oslavující 100. výročí vzniku legendární loutky Spejbla. O řadě archivních supraphonských nahrávek, které budou vydány pouze pro digitální distribuci ani nemluvě. Těšme se.