Zpět

Další listopadové nové audioknihy

zpráva, , 22.11.2020
Co pro posluchače připravili vydavatelé v uplynulých dvou týdnech? Audioknihy pro děti i dospělé, v češtině i slovenském jazyce.
Upovídaná Anna Shirleyová se k českým posluchačům dostala už před třemi lety. Teď vychází audiokniha Anna zo Zeleného domu ve slovenštině v podání Slávky Halčákové díky Wisteria Books.

Dětem je určena i audiokniha Emil a upíři, sestavená ze všech dosud vydaných knih série Pavla Brycze. O zvukovou podobu se postaral herec Kamil Halbich, vydává Témbr.

Herec a komik Luděk Sobota je autorem krátkých literárních útvarů, které knižně vyšly pod názvem Holé a trapné dýchání. Stejný název má i audiokniha v autorské interpretaci z produkce Supraphonu. 

Audiokniha Hoří je psychologickým románem německé autorky íránského původu Sudabeh Mohafez. Detektivně laděný příběh čte Kateřina Jebavá a vydávají Větrné mlýny.

Konečně se k posluchačům dostala dlouho avizovaná zvuková podoba Zlatou stuhou 2014 ověnčené knihy Petry Dvořákové Julie mezi slovy. Ve studiích OneHotBook ji načetla Veronika Lazorčáková.
 

Audioknihou Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc v podání národního štěstí Jana Vondráčka a rodinného stříbra Pavla Tesaře pokračuje vydavatelství Tympanum po delší době v pohádkové sérii Arnolda Lobela.

Thriller Edgara Wallace Maska připravilo vydavatelství Čti mi! Román vydaný téměř před sto lety zavede posluchače prostřednictvím hlasu Romana Svobody do zabijákem sužovaného Londýna.

Audiokniha Mlha nad Shadow Sands Roberta Bryndzy je druhým případem vyšetřovatelky Kate Marshallové. Vydavatelství Cosmopolis k ní znovu povolalo Martina Stránského.

Jako „cynický, břitký, subtilní: brutálně otevřený román,“ označil knihu Muž spí Sibylle Bergové Frankfurter Allgemeine Zeitung. Audioknihu v podání Kateřiny Jebavé vydávají Větrné mlýny.

Český himálajský horolezec Radek Jaroš popisuje v knize Nahoru na horu nejen milníky své sportovní kariéry, ale odhaluje také soukromý život. Vydává Voxi v interpretaci Filipa Švarce a Zbyška Horáka.
 

Nejkrásnější dárek je soubor dvanácti krátkých vánočních příběhů mladých autorů české young adult scény. V interpretaci Kláry Suché a Jiřího Suchého z Tábora je vydává Témbr.

Milovníky detektivního žánru potěší nejnovější kousek ze série Akta Enzo skotského spisovatele Petera Maye. Šestý, závěrečný díl Nezvratné alibi čte David Matásek, vydává OneHotBook.

Stejný vydavatel stojí i za audioknihou Normální lidi Sally Rooneyové. Světový bestseller, který obdržel cenu Costa za nejlepší anglickojazyčný román roku 2018 čte v překladu Radky Šmahelové Tereza Dočkalová.
 

Další z detektivek Agathy Christie připravila Bookmedia. Tentokrát bez Poirota i Marplové, zato s inspektorem Battlem a Zdeňkem Kupkou coby interpretem audioknihy Nultá hodina.

Pro knihu Odbila dvanáctá hodina Otfried Preußler vybral a nově převyprávěl německé lidové pověsti o pokladech, čarodějnicích, strašidlech a duších. Audioknihu čte Lukáš Hlavica, vydává Tympanum.

Jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrál dnes, tady u nás? Parabible Alexandra Fleka vychází v podobě autorské četby u Nakladatelství Biblion.

Románový debut německé spisovatelky Judith Hermannové Počátek veškeré lásky, je příběhem o stalkingu, zranitelnosti a křehkosti lidského štěstí. Čte Kateřina Jebavá, vydávají Větrné mlýny.

Mladí posluchači jistě přivítají završení oceňované audioknižní série z tajemné pražské čtvrti Prašina. Také Bílá komnata vychází v interpretaci Matouše Rumla u vydavatelství Tympanum.
 

Sedm příběhů, bajek a moderních autorských pohádek Radka Malého se dostalo do rukou herci Petru Vaňkovi a hudebníku Jurovi Hradilovi a vznikla originální audiokniha Příhody matky přírody. Vydává spolek Surikati.

Audiokniha Pupo a Fazuľka Hany Lasicové ukáže dětem, jak se popasovat s každodenními problémy, získat zdravé sebevědomí a mít radost z toho, že jsme různí. Čte Helena Krajčiová vydávají Wisteria Books.

Krátce po pátém Pentagramu vychází i šestý díl krimi série s Harry Hoolem norského spisovatele Joa Nesbøho. Audioknihu Spasitel čte David Matásek a vydává Voxi.

Spejblova a Hurvínkova učebnice jazyka českého je osmidílná rozhlasová série z roku 1993, která dětským posluchačům přiblížila základy jazyka. První tři z šesti dochovaných dílů teď vydává Radioservis.

Štyria mačkatieri slovenské autorky Alexandry Pavelkové jsou audioknihou plnou dobrodružství i zlodružství, která potěší nejen malé posluchače, ale i jejich rodiče. Čte Judita Hansman, vydávají Wisteria Books.

V rámci edice Moderní klasika vydavatelství OneHotBook vychází již čtvrtá audiokniha Ericha Marii Remarqua, Tři kamarádi. Příběh mladíka Robbyho čte herec Hynek Čermák.
 

Zkoušení u tabule? Ztráta času! Monotónní výklad? Nuda, která se do paměti neuloží! Biflování? Otrava! Tomu všemu odzvonilo! Audioknihu Uč jako umělec čte Ondřej Novák, vydává Jan Melvil Publishing.

Jan Vondráček se ujal četby novely Howarda Phillipse Lovecraft V horách šílenství, o vědecké expedici, která v neprobádaných ledových končinách narazí na nečekaný objev. Vydává ji Tympanum.

Věk supernovy je postapokalyptickým románem autora bestselleru Problém tří těles Liou Cch'-sina. O jeho českou audioknižní podobu v interpretaci Zbyška Horáka se postarala Audiotéka.

Posledním případem se uzavírá kolekce Vzpomínky na Sherlocka Holmese, kterou pondělí co pondělí rozšiřovala nová povídka Arthura Conana Doyla v podání Václava Knopa. Vydala Kanopa.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz