Zpět

Jaké audioknihy chystá OneHotBook

zpráva, , OneHotBook, 03.11.2020
Celý zástup audioknižních novinek chystá pochopitelně také vydavatelství OneHotBook, jehož zastoupení na trhu je podle statistik Asociace vydavatelů audioknih za rok 2019 nejsilnější. Posluchače potěší pokračováními oblíbených sérií i solitérními audioknižními tituly, nezapomíná ani na české autory či tvorbu pro děti. Nahlédli jsme do edičního plánu a katalogu, který je přikládán ke každému CD, a vytvořili jsme vyčerpávající přehled oznámených audioknih. Zaměříme se samozřejmě především na ty, které si budeme moci poslechnout ještě letos.

Co už posloucháme

Právě v těchto dnech se v digitální distribuci objevilo audioknižní zpracování pokračování bestselleru Příběh služebnice Margaret Atwoodové. Kniha Svědectví získala Bookerovu cenu za román roku 2019 a v českým posluchačům ji v režii Jitky Škápíkové zprostředkují Taťjana Medvecká, Veronika Khek Kubařová, Eva Josefíková a Martin Myšička.
 

Na virtuálních pultech je rovněž dlouho očekávaný Stín větru, který je první částí románového cyklu Pohřebiště zapomenutých knih Carlose Ruize Zafóna. Literární thriller s prvky historického, gotického i detektivního románu se stal celosvětovým bestsellerem. V režii Michala Bureše ho čte Gustav Hašek.
 

A do třetice ještě jedna čerstvá novinka: detektivka Agathy Christie Viděla jsem vraždu, v níž Hercule Poirot vyšetřuje smrt jedné vychloubačné slečny. Hlasem série poirotovek je u OneHotBook Lukáš Hlavica a nejinak je tomu i v případě této novinky.
 

Co je na spadnutí

V nejbližších dnech se můžeme těšit na audioknihu Vražda potřebuje reklamu od současnice Agathy Christie Dorothy Leigh Sayersové. Detektivku z prostředí reklamní agentury čte Otakar Brousek ml.
 

Dětští posluchači jistě očekávají druhý díl nové série Cressidy Cowell Kouzelníci z pradávna. Další příběh válečnice Čáry a kouzelníka Zara nese název Kouzlo druhé šance a číst ho bude Jan Maxián.
 

A ještě jednu ukázku z chystané audioknihy pro děti: Zuzana Kajnarová přečetla v režii Jitky Škápíkové už 70 let nestárnoucí klasiku Ericha Kästnera Luisa a Lotka o sesterském poutu, rozhádaných dospělých a nezměrném úsilí být zase spolu.
 

Už brzy si také poslechneme další z románů Stephen Kinga – ve OneHotBook tentokrát sáhli po jeho novince Ústav a k interpretaci přizvali Martina Preisse.

Poslechneme si i další z románů Ericha Marii Remarqua, které vycházejí v jednotné grafické úpravě Martina Poláčka. K Pleslovi, Novotnému a Myšičkovi se přidává Hynek Čermák, jehož hlas uslyšíme v audioknize Tři kamarádi.

Audioknižní podobu získá také román Bernarda Cornwella Poslední království, který je dobře znám i z televizního zpracování. Z obálky chystané novinky tedy shlíží herec Alexander Dreymon, zatímco hlasem audioknihy je Vasil Fridrich.

Milovníci detektivního žánru možná vyhlížejí nejnovější kousek ze série Akta Enzo skotského spisovatele Petera Maye. Šestý, závěrečný díl Nezvratné alibi opět čte David Matásek. Své posluchače si jistě najde i světový bestseller Sally Rooneyové Normální lidi či audiokniha Václava Cílka Krajiny vnitřní a vnější.
 

Co se chystá brzy

V interpretaci Martina Stránského vyjde brzy román Williama Styrona Sophiina volba, který deník Le Monde řadí mezi 10 nejvýznamnějších románů 20. století, a který se stal předlohou stejnojmenného filmu z roku 1982 s Meryl Streepovou v hlavní roli.

A dočkáme se i dalšího Waltariho: v režii Michala Bureše a v podání Lukáše Hlavici vydá OneHotBook více než 40hodinovou četbu jeho nejslavnějšího románu Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře, zachycující poměry v Egyptě za vlády 18. dynastie ve 14. století př. n. l.

Rozroste se i série čínských thrillerů Petera Maye, které ve zvuku vycházejí v podání Jany Plodkové a Martina Myšičky coby soudní lékařky Margaret Campbellové a detektiva Li Jena. Pátý díl série se jmenuje Běžkyně.

K Vánocům si budeme moci pořídit i Mýty – audioknižní podobu řeckých bájí kořeněných humorem britského komika Stephena Frye. Především dětským posluchačům je určena Zlatou stuhou 2014 ověnčená Julie mezi slovy Petry Dvořákové.

 

Co vyjde ještě letos

Dočkají se také posluchači thrillerů Jozefa Kariky: jeho Tma je už sice k dispozici ve slovenském jazyce, tentokrát ovšem vyjde v českém překladu. Vydavatel v listopadu avizuje ještě i audioknižní podobu životopisu Leonarda Cohena I’m Your Man Sylvie Simmonsové. Spolu s knižním vydáním můžeme očekávat novinku Petry Soukupové Věci, na které nastal čas.

Audioknižně vyjde také krimi Tany Frechové V lesích – první ze série případů dublinského oddělení vražd, román Daphne du Maurier Mrtvá a živá, který pod názvem Rebecca sklízí úspěchy na Netflixu nebo například pozoruhodný román Pasi Ilmari Jääskeläinena Literární spolek Laury Sněžné.

Sirotčinec slečny Peregrinové rozšíří kniha pátá Ptačí sněm (čte Viktor Dvořák), řadu detektivek Georgese Simenona s Janem Vlasákem Můj přítel Maigret a dětskou sérii Petra Stančíka třetí příběh H2O a pastýřové snů (Jiří Lábus).

Co se už letos nejspíš nestihne

Pravděpodobně až příští rok vyjde v interpretaci Ondřeje Brouska audiokniha Davida Jana Žáka Návrat krále Šumavy. Fascinujícím životem královny detektivní prózy provede posluchače Alena Vránová v audioknize Vlastní životopis Agathy Christie. A stejní posluchači si jistě rádi v podání Petra Jeništy poslechnou i Agathinu detektivku Plavý kůň – jediný román, v němž Ariadne Oliverová vystupuje bez svého přítele, slavného Hercula Poirota. A konečně Marcel Vašinka přečte román Petera Maye Útěk o nenaplněných touhách a o rozhodující, ale často ošidné roli přátelství v našich životech.
 

Ve zvukové podobě budeme také moci slyšet Děvčátko Momo a ukradený čas Michaela Endeho nebo dlouho avizované Sucho Jane Harperové.

Co jednou určitě vyjde

Už před rokem avizovalo OneHotBook tituly, které se zatím nedočkaly vydání. Jde o audioknihy Ranhojič Noaha Gordona v podání Hanuše Bora, vícehlasé zpracování románu Hostující profesoři Davida Lodgeho, Muž z vysokého zámku Philipa K. Dicka v interpretaci Ivana Řezáče a Předčítač Bernharda Schlinka s hlasem Jana Šťastného. Snad se jich dočkáme v příštím roce.
 

A na závěr už jen stručný přehled titulů, které vydavatelství OneHotBook plánuje výhledově: Mario Puzo: Kmotr, Daniel Majling: Ruzká klazika, Roberto Saviano: Piraně, Volker Kutscher: Spis Vaterland, Henning Mankell: Pyramida a další.