Zpět

Jarní lavina nových audioknih

zpráva, , 05.04.2020
Na audioknižním poli se tento týden velmi urodilo. Vydavatelé pro své posluchače nachystali 19 audioknižních novinek! Představíme si je v rychlém sledu a v abecedním pořadí.
Dvanáctiletý kluk pocházející z kdysi zámožné zločinecké rodiny, působí díky své chytrosti jako zázračné dítě. A rozhodl se také udělat vše pro to, aby získal nezměrné bohatství na záchranu otce a obnovení rodinného majetku. Audioknihu Artemis Fowl čte David Prachař, vydává Albatros.

Panu Spejblovi je letos 100 let a Supraphon připravil kompilaci nejzajímavějších archivních nahrávek, doplněný úplnými novinkami. Všechny tři historické interprety slavného „taťuldy“, tedy Josefa Skupu, Miloše Kirschnera a Martina Kláska, debutově doplňuje Ondřej Lážnovský. Tak tedy, Ať žije Spejbl!

Otužování. Správné dýchání. Meditace. Audiokniha Co tě nezabije zkoumá chování lidského těla v extrémních podmínkách. Vrací se zpět do časů, kdy naše přežití v nehostinném prostředí záviselo na schopnosti adaptovat se na okolí. Čte Pavel Nečas, vydává Progres Guru.

Bestseller Černá labuť Nassima Nicholase Taleba analyzuje fenomén nepředvídaných jevů a událostí s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti, jakým byl např. teroristický útok z 11. září nebo fenomenální úspěch společnosti Google. Čte Michal Jagelka, vydává Audiotéka.

Je perfekcionista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah a detektiv Sam Porter od něj už pět let dostává balíčky s děsivým obsahem – s částí těla zavražděné oběti. Teď se ale Porterovi dostal do ruky vrahův deník. Thriller Čtvrtá opice čtou Vasil Fridrich a Kajetán Písařovic, vydává Voxi.

 

Jednotlivá vyprávění žertovných, naučných i košilatých příběhů z dob florentského moru z pera Giovanniho Boccaccia, posílalo Tympanum po řadu měsíců čtenářům svého newsletteru. Nyní je uvolňuje pro audioknižní trh. Dekameron – Den první čte Rudolf Pellar.

Stejný vydavatel, tedy Tympanum, připravilo audioknižní podobu další z provoněných knih Petera Mayla. Dobrý ročník vypráví příběh mladého londýnského finančníka, který dostane šanci začít nový život na vinici v Provence. Čte Jiří Schwarz.

Stephen King v knize Doktor Spánek navázal na svůj ikonický román Osvícení. Děj posunul o čtyřicet let, kdy z malého Dannyho vyrostl zralý muž, jenž propadl stejné závislosti, která kdysi doháněla k zuřivé nepříčetnosti jeho otce Jacka. Audioknihu v interpretaci Petra Jeništy vydává OneHotBook.
 

Marcela Mlynářová v nové knize Dvakrát dole, jednou nahoře vypráví nenapodobitelným stylem o svých pozoruhodných příhodách, o dobrodružných cestách po naší domovině i cizích krajích, o životních vrcholech, pádech a zvratech. Audioknihu čte Adéla Kubačáková, vydává Témbr.

Třetí díl řady o paní Láryfáry, která si poradí s každým zlobidlem, protože mu ukáže, jak dovedou nehezké vlastnosti zbytečně kazit radost ze života vydává ve zvukové podobě Tympanum. Audioknihu Farma paní Láryfáry Betty MacDonaldové čte Taťjana Medvecká.

To Hraničářův učeň Johna Flanagana pokračuje svou už 9. částí. Halt, Horác a Will jsou odhodláni zastavit kazatele nezasvěcených a jeho zbylé stoupence dřív, než překročí hranice do Araluenu. Audioknihu Halt v nebezpečí čte Matouš Ruml, vydávají Bookmedia.

Druhý díl svých dobrodružství zažívá i malá Hilda. Audiokniha Hilda a parádní slavnost zavádí modrovlasou rozumbradu a její maminku do uspěchaného města Trolberg, jež se ani v nejmenším nepodobá nádherné divočině, kterou musely opustit. Čte Martha Issová, vydává OneHotBook.

Vlídné úvahy slavného anglického humoristy Jeroma Klapky Jeroma Jalové myšlenky lenivého člověka o běžných věcech kolem nás mají podtitul Kniha pro sváteční zahálku. V novém překladu Milana Žáčka a v interpretaci Martina Dejdara je vydává Voxi.

Počtvrté se posluchači setkávají s detektivem Fabianem Riskem švédského autora Stefana Ahnhema. Audiokniha Motiv X je první ze dvou částí případu sériového vraha, který nikdy nezaútočí stejným způsobem dvakrát. Čte Pavel Soukup, vydává Témbr.
 

Tři filmové disneyovky dostaly svou audioknižní podobu. Ledové království, Dumbo a Pinocchio vycházejí pod společným názvem Pokladnice pohádek v interpretaci Tomáše Juřičky, Martina Preisse a Jana Maxiána u vydavatelské značky Voxi.

Hrdinka audioknihy Poslední paní Parrishová vám nedá spát. Je jako talentovaný pan Ripley s chromozomem XX. Psychothriller americké autorky Liv Constantine s řadou nečekaných zvratů čtou Tereza Dočkalová a Jana Plodková, vydává Voxi.

Láska není žádná věda, ale co když o ni stojí muž s aspergerem? Originální, humorný, dojemný i romantický příběh se svérázným a naprosto neodolatelným hlavním hrdinou Projekt manželka vychází v podání Jana Zadražila u vydavatelství OneHotBook.

Nemůžeš být nikde jinde, než zrovna jsi, proto se můžeš uvolnit. Jsi tím, kým máš pro tuto chvíli být a děláš to, co zrovna teď dělat máš. S audioknihou Sedíš ve správném vlaku Karla Spilka vás přestanou trápit pochybnosti o tom, zda vše nemohlo proběhnout jinak. Vydává Trans World Tour.

Nová existence kouzelného džina znamená pro Hanku a její přátele smrtelné ohrožení. Pomůže úkryt pod hladinou mezi sirénami? Čtvrtým dílem pokračuje fantastická sága Ilky Pacovské Sedmý smysl. Audioknihu Vrať drakovi, co je jeho čte Margit Vinklárková, vydává Čti mi!