Zpět

Karika, Mankell, Goffa a další nové audioknihy

zpráva, , 14.03.2021
Ani v březnu činorodost audioknižních vydavatelů neutuchá. Tady je patnáct aktuálních novinek.
15 minus je zdánlivě nevinná televizní show. A také název thrilleru Tomáše Zářeckého, který teď v audioknižní podobě vydává v interpretaci Martina Čevory Čti mi!

Chybějící audioknižní 3. díl série Martina Goffy, v níž vystupuje postava novináře Marka Vráze, doplňuje Témbr. Janu Maxiánovi v příběhu Děvčátko sekunduje za mikrofonem Martin Stránský.

OneHotBook vydává dlouho očekávanou zvukovou podobu komediálního románu Hostující profesoři. Uslyšíme v ní Jaromíra Dulavu, Kláru Sedláčkovou Oltovou, Jana Vondráčka a Jitku Ježkovou.

Novinkový román Hra na druhou současné české autorky Zuzany Holčíkové připravilo pro posluchače v interpretaci Jany Strykové vydavatelství Autreo.

Nejslavnější špionážní román klasika tohoto žánru Johna le Carré Jeden musí z kola ven patrně znáte z jeho filmové adaptace. Nyní si ho díky OneHotBook můžete poslechnout v podání Martina Zahálky.
 

Zjednodušte si údržbu domácnosti, přestaňte uklízet a začněte žít. Audioknihu Andrey Richardsonové Minimalistický domov slovensky čte Michaela Kapráliková, vydávají Publixing a Motýľ.

Tři fantastické povídky Davida Šenka vycházejí u Nakladatelství Epocha pod názvem Mnichov, Smrt a Sbohem jako audiokniha v interpretaci Františka Dočkala.

Mrazivý příběh o zradě, pomstě a vykoupení pokračuje. Druhá část románu Jozefa Kariky Na smrť s podtitulem Bez milosti vychází v produkci vydavatelství Publixing a Ikar v podání Mária Zeumera.

Audiokniha Přípitek s vrahem navazuje na dříve vydané Slavné české kriminální příběhy. Norbert Lichý v ní představí dalších deset skutečných případů z české historie. Vydává Supraphon.

Po velmi dlouhé době se můžeme zaposlouchat do dalšího případu komisaře Wallandera. Audioknihu Pyramida Henninga Mankella vydává OneHotBook v interpretaci Jiřího Vyorálka.
 

Autorskou četbu z knihy moderátora České televize Martina Řezníčka o pěti letech, které strávil v USA jako zahraniční zpravodaj, vydává pod názvem Rozpojené státy Radioservis.

S audioknihami nejste na cestách autem nikdy sami. A u nahrávky hororu Jiřího Sivoka Smrt bývá nehezká to platí tuplem. Vydává ji Čti mi! v interpretaci Vojtěcha Hamerského.

Zuzana Dostálová napsala román o dospívání a dospělosti, o samotě a samostatnosti. Lukáš Hejlík a Zuzana Kajnarová ho přečetli a Témbr vydal jako audioknihu s názvem Soběstačný.

Vydejte se za slavnými bohy na posvátný Olymp a dozvíte se kdo, co, proč a jak tvořil dějiny. Staré řecké báje a pověsti pro děti napsal Michal Vaněček a v podání Ondřeje Kepky je vydává Bambook.

Jakub Mařík navázal na svou úspěšnou military sci-fi Ve stínu slunce románem V ledovém sevření. Pro audioknižní posluchače ho vydávají Mystery Press a Audiotéka v interpretaci Luboše Ondráčka.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz