Zpět

Kryštof Hádek otevřel SoundGuru

zpráva, , SoundGuru, 27.03.2020
Prvním interpretem nového zvukového studia SoundGuru, zaměřujícího se na produkci audioknih, se stal herec Kryštof Hádek. Ten za přísných hygienických podmínek, které tyto dny vyžadují, začal natáčet audioknihu Čarodějnice spisovatele Roalda Dahla.
Nahrávací studio SoundGuru sídlí v prostorách vydavatelství Tympanum, které ho pro svou produkci bude samozřejmě využívat. Zmíněnou Dahlovu Čarodějnici v režii Zuzany Burianové a v interpretaci Kryštofa Hádka, který v prostoru pro interpreta četl samozřejmě bez roušky, bude brzy následovat například audiokniha Co se děje se světem Václava Cílka v podání Martina Myšičky a s hudbou od Pavla Fajta. Audioknižní podoby se dočká i kniha Aleše Palána Jako v nebi, jenže jinak, kterou autor navázal na (i ve zvuku) úspěšnou Raději zešílet v divočině. V přípravě jsou dále audioknihy Nonstop Briana Aldisse s Davidem Matáskem, Narcismus – vnitřní žalář Heinze-Petera Röhra s Pavlem Křížem nebo třeba slavný Medvídek Pú, kterého se interpretačně ujal Vojtěch Kotek.
 

Ve studiu SoundGuru ale vzniká také například audiokniha Posvátná prostitutka Nancy Qualls-Corbettové s Janou Štvrteckou v produkci vydavatelství Alpha Book nebo pohádka O statečném kováři s Pavlem Křížem, kterou zde natočí Supraphon. SoundGuru nabízí pronájem kvalitních a lety praxe prověřených zvukařských nástrojů a poskytuje také služby zvukové produkce a postprodukce pro projekty jiných vydavatelů – od audioknih přes podcasty až třeba k reklamním spotům.
 

Pražské studio SoundGuru může dále nabídnout nejen výhodnou polohu v blízkosti stanice Hlavní nádraží a Florenc, ale rovněž i full servis v podobě výroby zvukových nahrávek na klíč s cenovými kalkulacemi s ohledem na reálné potřeby klientů. Uspokojí tak ty, kteří požadují „kompletní audioknižní servis“ od výběru interpreta přes grafickou podobu audioknihy až po distribuci, který dodá tým vydavatelství Tympanum s dlouholetou praxí.