Zpět

Lábus, Dvořák, Ruml, Pauhofová a další čtou nové audioknihy

zpráva, , 28.03.2021
Kterých jednadvacet novinek připravili audioknižní vydavatelé? Tady jsou, v abecedním pořadí.
Přehlídku nových audioknih otevírá tentokrát Aforkalypsa – humoristický fantasy román Jakuba Boudy, v němž barbar Conan hraje až druhé housle. Čte ho Martin Čevora, vydává Čti mi!

Jota připravila zejména pro mladé posluchačky audioknihu Deset – první díl série americké autorky Lauren Myracleové. Neobyčejný deník obyčejné holky čte Anna Řeháková.

Další kriminální případ Josie Quinnové vydává Cosmopolis. Po Mizejících dívkách vychází audiokniha Dívka beze jména, tentokrát v interpretaci Vandy Hybnerové.

Padouch nikdy nespí. Ani nemůže. Vždyť o naše sny mu jde v první řadě! OneHotBook připravil třetí díl série Petra Stančíka H2O a pastýřové snů. Čte ho Jiří Lábus.
 

A u snů ještě zůstaneme: Spolek pro Sedlčansko a Královéhradecko vydává audioknihu Kamil – malíř snů s výmluvným podtitulem Vaškovy dobrodružné výpravy do obrazů malíře Kamila Lhotáka. Vypráví a zpívá Petr Stach.

Literární debut Delie Owensové už čeští audioknižní posluchači znají. Nyní vychází ve slovenském překladu Kde raky spievajú v interpretaci Táni Pauhofové u vydavatelství Publixing a Tatran.

Také román Milenec lady Chatterleyové jsme v našem přehledu nedávno představovali. Tentokrát ho vydává Radioservis coby rozhlasovou četbu v podání Petry Bučkové a Jiřího Dvořáka.

Vydavatelství Jota spolu s Audiotékou vydávají první část „nejprodávanější humoristické krimi série na Amazonu“ Muž bez tváře Caimha McDonnella. Slyšet ho můžeme v podání Filipa Švarce.

Dočkali se i posluchači, kteří netrpělivě vyhlížejí každou audioknižní dánovku z produkce Publixingu. Tentokrát přišla řada na příběh Nevinným sa neodpúšťa, samozřejmě v interpretaci Martina Mňahončáka.
 

Vyprávění o chlapci, který v sobě objevil tygra, jste možná viděli v působivém filmovém zpracování. Nyní vydává audioknihu Pí a jeho život Tympanum v podání Matouše Rumla.

Týž vydavatel připravil i zvukovou podobu pohádkového příběhu Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem v oceněném překladu Dagmar Hartlové. Čte Saša Rašilov.

Miloš Čermák napsal a přečetl první z chystané série detektivních povídek propojených postavou mladé a bohaté Barbory Brázdové. Poslední tweet naštvaného klauna vydávají Extra Média.

Také audiokniha Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví je autorskou četbou. Břitkou novelu s prvky černého humoru napsal a čte Miloň Čepelka, vydává AudioStory.
 

Dalším zástupcem původní české literatury je Případ pohřešovaného háčka Jana Frány. Detektivní příběhy z prostředí trampů a vodáků čte Milan Šmíd a vydává Čti mi!

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Audioknihu Sochař smrti Chrise Cartera vydávají Bookmedia a Audiotéka v interpretaci Jakuba Saice.

Detektivní román z australské buše Sucho Jane Harperové získal hned několik literárních ocenění. My si ho můžeme poslechnout v podání Jakub Gottwalda v audioknize vydavatelství OneHotBook. 

Stejný vydavatel připravil i zvukovou podobu nejnovější knihy Petera Maye Tichá smrt. Napínavý příběh o pomstě s nezapomenutelnou postavou přespolního detektiva čte Filip Kaňkovský.
 

Další příběhy českého rytíře a obchodníka s ostatky svatých Martina ze Stvolna můžeme sledovat v první části třetího dílu série Vlastimila Vondrušky Vládcové ostatků. Čte Pavel Soukup, vydává Tympanum.

Vzkazy nahlas je autorská audiokniha, která vznikla na kurzu tvůrčího psaní pro pokročilé. Dvanáct různorodých příběhů v podání jejich dvanácti autorů vydává Projekt Hakuna Matata.

Pavel Baričák se rozhodl formou skutečných příběhů vyjádřit svůj pohled na řešení partnerských vztahů. Audioknihu s lakonickým názvem Vzťahy čte Vladimír Seman, vydává HladoHlas Group.

Kateřina Dubská ve svém románu Z kopce do kopce ukáže, co se stane, když se obujete do chovu včel a koz na samotě na kopci. Audioknihu v podání Kateřiny Mendlové Horáčkové vydává Jota.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz