Zpět

Nejen narozeninové audioknižní novinky

zpráva, , 19.09.2021
Jsme tu opět s přehledem audioknižních novinek. Některé z nich jste si už jistě pořídili v rámci oslav narozenin Audiolibrixu.
Audioknihu Čtvrteční klub amatérských detektivů jsme tu představovali zhruba před čtvrt rokem ve slovenské verzi. Nyní vychází u OneHotBook v interpretaci Libuše Švormové a Jana Vlasáka.
 
Tympanum vydává audioknihu Kniha hřbitova Neila Gaimana. Jednu ze sta nejlepších v žánru young adult (alespoň podle magazínu Time) čte Ondřej Brousek.
 
Po úspěšné audioknize Jak se zbavit Mstivý Soni Jiřího Holuba povolává Tympanum znovu její tvůrčí tým a přichází s novinkou. Kolik váží Matylda se dozvíte z úst Davida Novotného.
 
Vydavatelství Témbr připravilo špinavou krimi Edgara Dutky Letní valčíky. Příběh sedmnáctiletého Čurina v pozdním létě roku 1976 pro posluchače přečetl Aleš Procházka.
 

Jeho slovenský kolega Peter Kočiš se zase ujal četby románu Roberta Harrise Mníchov. Strhující historický thriller o věrnosti, zradě a osudové dohodě vydávají Publixing a Slovart.
 
OneHotBook vydává politický thriller Muž bez tváře, který Peter May napsal už před čtyřiceti lety. Nové, lehce přepracované vydání teď českým posluchačům čte Vasil Fridrich.
 
Ale co je čtyřicet let proti sto třiceti? Tympanum vydává ve své klasické edici Obraz Doriana Graye. Slavný román Oscara Wilda uslyšíte v podání Ivana Luptáka a s hudbou Ondřeje Brouska.
 
Svou historickou fantasy Ospalá slovanská díra umístil Petr Jaroněk do Zlína 13. století, aby z něho vytvořil místo, kde se sváří staré síly s novými. Audioknihu čte Ondřej Halámek, vydává Čti mi!
 
Vydavatelství Publixing a Tatran nabízejí posluchačům další z psychothrillerů Sebastiana Fitzeka. Kdo zná jeho tvorbu, jistě si nenechá ujít ani audioknihu Pacient v podání Petera Kočiše.
 

Nakladatelství Epocha připravilo spolu s Audiotékou zvukovou podobu nové knihy Michaely Merglové. Fantasy román Píseň severu čte, stejně jako předešlou Píseň oceli, Jan Meduna.
 
Napínavý detektivní thriller Psychiatr, který se stal předlohou stejnojmenného seriálu, přenese posluchače do New Yorku na sklonku 19. století. Pro OneHotBook, ho přečetl Martin Písařík.
 
Nová kniha nizozemské autorky Evy Meijer Ptačí domek vypráví o hudbě a ptačím zpěvu, ale i o tom, co znamená někam patřit. Čte Dana Černá, vydává Témbr.
 
Jeho Svatost Dalajlama udílí Rady jak umírat a žít lepší život. Ke zbavení se strachu ze smrti a uvědomění si drahocennosti času života přispěje i podání Ivany Jirešové. Vydává Tympanum.
 
Konečně se čeští posluchači dočkávají kultovního literárního díla amerického autora píšícího pod pseudonymem Trevanian. Jeho Šibumi vydává Témbr v interpretaci Martina Stránského.
 

Radioservis vydává původně čtrnáctidílnou rozhlasovou četbu na pokračování z románu Anthonyho Summerse Tajné životy Marilyn Monroe, a to v podání Vasila Fridricha.
 
Tentýž interpret nás zavede i do alternativní historie roku 1936, kdy se odehrává román Lukáše Vavrečky Tesla noir. Jsem zvědav, kdo audioknihu pro naposlech.cz zrecenzuje. Vydává ji Témbr.
 
Příběh o životě s rakovinou prsu – upřímný, přímočarý, sarkastický i vtipný. Audioknihu Veselá svině s račicí a depkou Andrey Kábelové čte Kateřina Mendlová Horáčková, vydává Audiotéka a Zeď.
 
Českého válečného pilota Antonína Maděru, který se vrací domů v uniformě RAF, ty nejtěžší zkoušky teprve čekají. OneHotBook vydává v interpretaci Marka Holého audioknihu Zdivočelá země.
 
A Tympanum pokračuje ve vydávání Vlastimila Vondrušky, konkrétně dalších příběhů Martina ze Stvolna. Audioknihu Zloději ostatků, tedy alespoň její první část, čte Pavel Soukup.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz