Zpět

Nejlepší audioknihy roku 2014

zpráva, , 21.04.2015
Asociace vydavatelů audioknih (AVA), která je vyhlašovatelem ceny Audiokniha roku 2014, informovala dnes na tiskové konferenci o tom, které tři audioknihy se v hlasování osmnáctičlenné odborné poroty umístily na nejvyšších příčkách.

Už za několik dnů, 15. května 2015, proběhne na veletrhu Svět knihy Praha slavnostní vyhlášení druhého ročníku ceny Audiokniha roku. Ve velkém sále střední haly budou představeni vítězové celkem osmi soutěžních kategorií.
Tiskovou konferenci moderoval Vladimír Kroc, který provázel loňským slavnostním vyhlášením Audioknihy roku, nominované audioknihy představili zástupci AVA Kateřina Konopísková a Alan Piskač a předseda poroty Jakub  Horák. Hostem byl Igor Bareš, představitel hlavní role v loni oceněném rozhlasovém zpracování románu Nemesis.

A které tři audioknihy vybrala odborná porota v každé kategorii jako nejlepší?

Nejlepší zvuk

Nejlepší interpret

Nejlepší audiokniha pro děti

Nejlepší audiokniha – četba

Nejlepší audiokniha – dramatizace

Audiokniha roku 2014 – absolutní vítěz

  
Nejvíce želízek v ohni tedy má vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, které svými tituly dokonce zcela obsadilo kategorii dramatizací. Napříč kategoriemi nejvíce nominací získala trojice vydavatelství Radioservis, OneHotBook a Tympanum, v kategorii Audiokniha pro děti bude o prvenství bojovat i jeden titul od Supraphonu. Audioknihy žádného jiného vydavatele se do tohoto užšího výběru poroty neprobojovaly.

Vítězové každé kategorie budou ale odhaleni až na slavnostním vyhlášení ceny Audiokniha roku 2014 v pátek 15. května ve 13 hodin na veletrhu Svět knihy Praha. Tamtéž bude vyhlášen vítěz Zvláštní ceny AVA i vítěz Ceny posluchačů, o které se stále ještě rozhoduje na stránkách www.audiokniharoku.cz