Zpět

Byly oznámeny nejlepší audioknihy roku 2017

zpráva, , 14.03.2018
Asociace vydavatelů audioknih zveřejnila nominované tituly a interprety, kteří se ucházejí o vítězství v anketě O2 Audiokniha roku 2017. Slavnostní vyhlášení vítězů už pátého ročníku, které proběhne 3. května 2018, bude letos moderovat herec Tomáš Hanák.
Patrně největší změnou proti předchozím ročníkům Audioknihy roku je dvoukolové hlasování. Devatenáctičlenná odborná porota vybrala z celekem 87 přihlášených audioknih tři nejlepší v každé kategorii. Nad nimi potom ve druhém kole určí pořadí a také Absolutního vítěze - tedy audioknihu, která získá ocenění nejprestižnější.

Stejně jako v předchozím ročníku, i letos rozhodne o nejlepším audioknižním obalu v kategorii Nejlepší obal asociace Syba, mj. vyhlašovatel soutěže Obal roku. A samozřejmě znovu proběhne hlasování veřejnosti v kategorii Cena posluchačů, kdy budou posluchači moci během dubna vybírat ze všech přihlášených audioknih.

Asociace vydavatelů audioknih zatím neoznámila, zda a komu letos udělí Zvláštní cenu AVA za mimořádný přínos mluvenému slovu. V předchozích ročnících byli takto oceněni herečka Hana Maciuchová, režisér Jan Jiráň a herec Martin Stránský.

V jednotlivých kategoriích tedy byly oznámeny tyto nominace (v abecedním řazení):

Nejlepší audiokniha pro děti a mládež

Nejlepší audiokniha – jednohlasá četba

Nejlepší audiokniha – vícehlasá četba

Nejlepší audiokniha – dramatizace

Nejlepší audiokniha – mluvené slovo mimo kategorie

Nejlepší interpret

Nejlepší interpretka


Generálním partnerem Ceny AVA - O2 Audiokniha roku je letos již podruhé O2 Czech Republic a.s. Dalšími partnery jsou Kosmas, Audiolibrix, Audioteka.cz, Český Rozhlas, Fermata a.s., Mladá Fronta, Syba, Supraphonline.cz a samozřejmě naposlech.cz.