Zpět

Nejprodávanější audioknihy roku 2020

zpráva, , 12.01.2021
Každý měsíc na těchto stránkách zveřejňujeme aktuální žebříček nejprodávanějších audioknih podle statistik Audiolibrixu. Tentokrát se podíváme na pořadí za celý uplynulý rok a to hned na 20 prodejně nejúspěšnějších titulů.
Pokud sledujete naše TOP 10 pravidelně, nepřekvapí vás, že se i na čelních příčkách bestsellerů celého loňského roku umístily oblíbené detektivky Dominika Dána. 1. místo a titul nejprodávanější audioknihy roku 2020 patří na Audiolibrixu jeho novince Klbko zmijí. Vydavatelství Publixing vydává dánovky od začátku loňského roku v interpretaci Martina Mňahončáka a zdá se, že vynucená změna interpreta se v jejich oblibě nijak negativně nepromítla. Mezi 20 nejprodávanějšími audioknihami roku 2020 najdeme jméno Dominik Dán celkem šestkrát!
 

I přes toto Dánovo vítězné tažení se na 2. místě výročního žebříčku podařilo umístit audioknize Atomové návyky. Audiokniha s podtitulem Jak si budovat dobré návyky a zbavovat se těch špatných, z produkce vydavatelství Jan Melvil Publishing, je tedy nejen bestsellerem New York Times, Wall Street Journal, USA Today a Publisher’s Weekly, ale v podání Ondřeje Halámka také bestsellerem Audiolibrixu. Spolu s audioknihou Proč spíme stejného vydavatele se Atomové návyky propracovaly do první desítky nejprodávanějších audioknih roku.
 

Neotřesitelnou pozici Dominika Dána se ze 7. místa snaží dobít Lars Kepler se svým Zrcadlovým mužem v interpretaci Pavla Rímského. Na humor zase sází Terry Pratchett a Neil Gaiman, jejichž Dobrá znamení první desítku uzavírají. Obě audioknihy vydalo OneHotBook. Kompletní přehled 20 nejprodávanějších audioknih roku 2020 najdete v následující tabulce.

Nejprodávanější audioknihy roku 2020*

  Autor Název Vydavatel
1. Dominik Dán Klbko zmijí Publixing
2. James Clear Atomové návyky Jan Melvil Publishing
3. Dominik Dán Nevieš dňa, nevieš hodiny Publixing
4. Dominik Dán Pochovaní zaživa Publixing
5. Dominik Dán Venuša zo zátoky Publixing
6. Matthew Walker Proč spíme Jan Melvil Publishing
7. Lars Kepler Zrcadlový muž OneHotBook
8. Dominik Dán Hriech náš každodenný Publixing
9. Dominik Dán V tieni Publixing
10. Terry Pratchett, Neil Gaiman Dobrá znamení OneHotBook
11. Karin Lednická Šikmý kostel OneHotBook
12. Terry Hayes Já, Poutník Témbr
13. Jo Nesbø Nůž Voxi
14. Fredrik Backman Úzkosti a jejich lidé OneHotBook
15. Stefan Ahnhem Motiv X Témbr
16. Peter May Karanténa OneHotBook
17. Stefan Ahnhem X způsobů smrti Témbr
18. Peter May Zpětný ráz OneHotBook
19. Josef Klíma, Marek Epstein Šarlatán Témbr
20. Gabriel Wyner Navždy plynule Jan Melvil Publishing

*zdroj Audiolibrix.cz