Zpět

Nová audioknižní značka Témbr

zpráva, , 06.03.2020
Český audioknižní trh se právě rozšířil o novou značku. Témbr bude produkovat audioknihy vycházející souběžně s vybranými tištěnými tituly edičních značek nakladatelského domu Euromedia Group.
Až dosud vydávala Euromedia Group audioknihy pod značkami svých knižních nakladatelství: Ikar, Odeon, Kalibr, Universum, Pikola a dalších. Od roku 2017 takto vyšlo více než 40 audioknižních titulů – připomeňme třeba zvukovou podobu předlohy filmu Ready Player One, thrillery Shari Lapeny Manželé odvedle, Někdo cizí v domě a Nevítaný host, Kříďáka a Jámu od C. J. Tudor, audioknihy Šelma a Teorie vraždy Andrewa Mayna nebo třeba české autory Annu Bolavou (Do tmy), Jana Svěráka (Bohemia) či v koprodukci s Radioservisem Pavla Kosatíka (100 x TGM). Nyní veškerou audioknižní produkci soustředí Euromedia pod značkou Témbr. Výsledkem by mělo být synergické propojení tištěných i audio novinek, které by v budoucnu měly ideálně vycházet ve stejný okamžik.

Cílem Euromedia Group je zařadit se s novou značkou mezi pět největších audio vydavatelů. Podle aktuální výroční zprávy vydané Asociací vydavatelů audioknih má přitom Euromedia Group podíl na českém audioknižním trhu 2,22 %. Očekávanému růstu by mělo napomoci loňské uvolnění audioknižních titulů i pro digitální distribuci – do té doby byly posluchačům k dispozici pouze na fyzických nosičích.

První audioknihou, která vyjde pod novou značkou Témbr, bude thriller Konec hry od Daniela Colea v interpretaci Martina Stránského a Moniky Žákové, jímž se uzavře příběh započatý Hadrovým panákem a Loutkářem. Ediční plán skupiny Euromedia Group pak ještě v březnu slibuje audioknihy Devátý hrob Stefana Ahnhema, Dokonalá manželka J. P. Delaneyho nebo například Šarlatán Josefa Klímy a Marka Epsteina či Převážně zdvořilý Leopold Michala Viewegha. V plánu na tento rok je podle aktuálních údajů téměř 40 dalších audioknižních titulů.