Zpět

Obří porce posledních březnových novinek | Nové audioknihy 13/2023

zpráva, , 02.04.2023
Audioknižních novinek se tentokrát urodilo, tak se zbytečně nezdržujme a pojďme na ty nejzajímavější.
Nakladatelství Epocha připravilo spolu s Audiotékou další kousek ze série Kristýny Sněgoňové a Františka Kotlety Legie. Audioknihu Mrtvá schránka napsala Sněgoňová, čte Martin Stránský.

Vydavatelství Kanopa zase přispěchalo s druhým dílem série Materia Prima polského autora Adama Przechrzty. Po Adeptovi teď vychází Místodržící – samozřejmě opět v podání Filipa Jančíka.

Edice Legendy vydavatelství Tympanum se rozrostlo o audioknižní podobu románu Williama Goldinga Pán much. Alegorii tyranie, fanatismu a vrozeného sklonu lidské povahy ke zlu čte Michal Zelenka.
 

OneHotBook přináší na náš audioknižní trh nového autora. Je jím Joe Hill – syn Stephena Kinga, který se vydal v otcových literárních šlépějích. Přesvědčí vás o tom ve sbírce Černý telefon a další příběhy.

Témbr vydává v interpretaci Lukáše Hlavici stěžejní dílo Cormaca McCarthyho Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západě, který vás zavede na americko-mexické pomezí poloviny 19. století.
 

Andrea Buršová, Tereza Marečková a Pavel Neškudla vám budou číst román Petry Soukupové Nikdo není sám o tom, že rodina může být velkou oporou, ale také nesnesitelnou přítěží.

Bread & Games Production nabízí  v audioknižním cyklu Literatura do ucha světovou i českou klasikou ve zkrácené podobě, se vším podstatným a s citacemi. První přišel na řadu Krysař Viktora Dyka.
 

Objevte revoluční způsob v boji proti stárnutí. Zpomalte stárnutí a žijte déle jako superčlověk. Progres Guru vydává v podání Zbyška Horáka audioknihu Davea Aspreyho Hacknuté tělo.

Albatros Media vydávají pod značkou Voxi detektivku norského autora Jørna Liera Horsta, kterého už naši audioknižní posluchači znají. Katharinina šifra vychází v interpretaci Zdeňka Kupky.
 

Rozrostla se také série Harry Bosch Michaela Connellyho, kterou ve slovenštině vydávají Publixing a Slovart. Audioknihu Púštna hviezda čte Ivo Gogál posílen ještě o Zuzanu Kyzekovou.

Tebenas přináší třetí detektivku z řady Vídeňské zločiny rakouského autora Andrease Pittlera. Stejně jako ty předešlé, také audioknihu Horký červenec 1927 čte Miroslav Táborský.
 

Audiotéka vydává v interpretaci Jiřího Dvořáka zvukovou podobu prvního románu Jamese Clavella Král Krysa – mistrovsky napsaného příběhu z japonského zajateckého tábora druhé světové války.

Radioservis vydává vybrané kapitoly z knih O květině a Houslový klíč Zuzany Maléřové, které v Českém rozhlase načetly v rámci živého vysílání nedělních rán přední herecké osobnosti.

To je pro tentokrát vše. Těšíme se na slyšenou, vaše naposlech.cz.