Zpět

Prvotřídní detektivky, thrillery i historické ságy | Nové audioknihy 14/2024

zpráva, , 07.04.2024
Nové audioknihy 14/2024
Vybrat deset nejzajímavějších audioknižních novinek nebylo snadné, ale my jsme to dokázali.
Témbr natočil s Janem Šťastným a Danou Černou novou detektivku Stefana Ahnhema – autora série s Fabianem Riskem. Případ Jizvy plné beznaděje dostala na starost jeho někdejší kolegyně.

Stejný vydavatel stojí i za zvukovou podobou osmého případu inspektorky Kim Stoneové z pera Angely Marsonsové. Detektivku Skryté karty čte, jak už jsme si u této série zvykli, Jitka Ježková.

V podání Martina Preisse, Libora Hrušky, Filipa Jančíka a Martiny Hudečkové si můžete poslechnout detektivní povídky od hvězd současné české literární scény. Po stopách zločinů se vydává Témbr.
 

Na přeskáčku, ale přece, vydává Voxi thrillery české lékařky, blogerky a spisovatelky Kateřiny Karolové. Ten její první, Zítřek ti nikdo neslíbil, čtou Pavel Batěk, Petr Stach a Jana Stryková.

Čtvrtým dílem pokračuje série romantických románů americké autorky Julie Quinnové Bridgertonovi, který můžete znát coby televizní seriál. Audioknihu Čekanka vydává Témbr v podání Lucie Pernetové.

Eva Hacurová, Jan Vlasák a Jan Vondráček čtou románovou kroniku Simona Mawera Anatomie rodu. O tom, že velké příběhy se skrývají i za strohými zápisy v matričních knihách. Vydává OneHotBook.
 

Do roku 1558 posluchače zavede třetí příběh celosvětově oblíbených historických ság Kena Folletta Pilíře země. Ohnivý sloup plný intrik, vražd a zrady, ale také lásky, přátelství a naděje čte Vasil Fridrich.

To druhý díl románové fresky Lucemburská epopej Vlastimila Vondrušky se odehrává ještě o více než dvě století před Folletovými Pilíři. Audioknihu Kralevic Karel čte Miroslav Táborský, vydává Tympanum.

Audiokniha Holka statečná Daniela Polmana je skutečným příběhem Blanky Čílové a odvážných odbojářů, kteří prošli krutými výslechy a jáchymovským peklem. Čte Viktor Dvořák, vydává Témbr.
 

Úsměvné historky z Tinderu i hlubší zamyšlení nad moderním způsobem seznamování a vztahy samotnými sepsala v knize Přežila jsem Tinder Sandra Sudrich. V podání Lucie Horákové ji teď vydává Čti mi!

Nakupujte na Audiolibrixu. O audioknihách píšeme na naposlech.cz