Zpět

Kdo vraždil v domě Agathy Christie? | Nové audioknihy 16/2024

zpráva, , 21.04.2024
Nové audioknihy 16/2024
Nové audioknihy tentokrát přinášejí klasické detektivky, trochu historie, žánrovou sci-fi i něco k poučení.
Ani Poirot, ani Marplová, ale inspektor Narracott se pouští do vyšetřování v nové audioknize Agathy Christie. AudioStory uvádí v interpretaci Otakara Brouska ml. detektivku Sittafordská záhada.

A milovníky Agathy Christie potěší i další novinka: Vražda v Mallowan Hall od americké autorky Colleen Cambridge. V podání Zuzany Kyzekové a ve slovenském překladu ji vydávají Publixing a Ikar.

Metafora vydala v tomto týdnu Hrob – druhý díl napínavé série Černý led Yrsy Sigurðardóttir. S Klárou Cibulkovou se ocitneme na největrnějším místě Evropy – na Vestmannských ostrovech.
 

Druhým dílem pokračuje také detektivní retrosérie z kladské kotliny polského spisovatele Tomasze Duszyńského. Audioknihu Glatz - Země Pána Boha vydává v podání Jakuba Gottwalda OneHotBook.

Témbr otevírá novou řadu historických detektivek Jana Bauera Případy královského soudce Melichara. První díl se jmenuje Krvavé léto a vy si ho můžete poslechnout v interpretaci Libora Hrušky.

A do historie, byť ne tak vzdálené, nás přenese i první díl Slezské trilogie Evy Tvrdé, Dědictví. Dramatické osudy žen konfrontované s velkými dějinami nám předloží Jana Štvrtecká, vydává Tympanum.
 

A ze Slezska pojďme na Šumavu. Další příběhy starých, dnes již zaniklých osad a jejich obyvatel přináší audiokniha Emila Kintzla Zmizelá Šumava 2, kterou v podání Petra Štěpánka vydává Voxi.

Vydavatelství Audiotéka a Mystery Press připravila společně zvukovou podobu sci-fi Ondřeje Neffa Hvězda mého života, patřící do jeho série Arkádie. Bojovat proti gaunerům a mafii můžete se Sašou Rašilovem.

Švýcarská spisovatelka a novinářka slovenského původu Irena Brežná sepsala v knize Na slepačích krídlach své vzpomínky na život v 50. letech. Čte Marta Sládečková, vydávají 
Wisteria Books.
 

Ovládněte AI, získejte superschopnosti, vydělávejte víc a žijte podle vlastních pravidel. EF1 marketing & management vydává v podání Aleše Zbořila audioknihu Filipa Dřímalky Budoucnost nepráce.

Přehledy nejzajímavějších audioknižních novinek pro vás pravidelně připravujeme v naposlech.cz.