Zpět

Dán, Sapkowski i Bryndza a (nejen) jejich audioknižní novinky | Nové audioknihy 18/2023

zpráva, , 07.05.2023
​Znovu jsme tu s pravidelnou přehlídkou nových audioknih.
Posluchačům detektivek Dominika Dána jistě neuniklo, že vychází Červený kapitán. Možná už ho znáte z filmu nebo z předešlých audioknižních zpracování. Tentokrát ho pro Publixing čte Martin Mňahončák.

Nakladatelství Cosmopolis zase vydává čtvrtý případ Kate Marshallové z pera britského autora Roberta Bryndzy. Čerstvou novinku Ďáblova cesta si nechte vyprávět Martinem Stránským.

Nebo snad dáváte přednost Lukáši Hlavicovi? Prosím, jak si račte přát. Stačí si pustit audioknihu Patricie Gibneyové Nebezpečná místa, kterou společně vydal Radioservis a Témbr.
 

A čtvrtý případ řeší také soukromá vyšetřovatelka Kate Shugaková, kterou znáte z detektivek Američanky Dany Stabenow. Černé zlato vydává Audiotéka v podání Lucie Juřičkové.

Tympanum vydává audioknihu investigativního novináře Josefa Klímy Zločin jak ho pamatuju. True crime o devadesátkách, ale nejen o nich, vám bude vyprávět Vladimír Kroc.
 
Fantasy dobrodružství Michaely Merglové vrcholí. Nakladatelství Epocha a Audiotéka vydávají třetí díl její série Píseň oceli. Jmenuje se Píseň války a čte ho Jan Meduna.
 

Tympanum zakončuje Husitskou trilogii polského autora Andrzeje Sapkowského. Také závěrečný díl Lux perpetua mísí historické události s magií, fikcí a humorem. Čte Ernesto Čekan.

Tebenas vydává audioknihu Roberta Rytiny Andělé s vlčím cejchem. Portréty dvanácti hudebních osobností, jejichž životy ovlivnila tragická éra budování Třetí říše, čtou Miroslav Táborský a Martin Zahálka.
 
 
Pouť krkonošská, Máj, Marinka a další povídky Karla Hynka Máchy vycházejí audioknižně v edici Legendy vydavatelství Tympanum. Krátké prózy nejslavnějšího českého básníka čte Jiří Schwarz.

Stejný vydavatel, tedy Tympanum, připravil i zvukovou podobu půvabného dětského příběhu Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou. Poslechněte si ho v interpretaci Otakara Brouska ml.

To je pro tentokrát vše. S dalšími novinkami se přihlásíme opět za týden. Vaše naposlech.cz