Zpět

Pestrý příliv nových audioknih 02/2023

zpráva, , 15.01.2023
Jsme tu opět s přehlídkou deseti nejzajímavějších audioknižních novinek.
Po více než čtyřech letech se fanoušci Jacka Reachera dočkávají jeho třetího audioknižního případu. Strhující příběh A přece nezemřeš čte Vasil Fridrich, vydává OneHotBook.

I Voxi dělá radost milovníkům audioknižních detektivek. Už sedmý případ inspektora Luca Callanacha britské autorky Helen Fieldsové se jmenuje Dokonalá tma a čte ho Jan Šťastný.

Rozrostla se i česká řada detektivek Dominika Dána, kterou vedle té slovenské vydává Publixing. Martin Stránský tentokrát čte případ z roku 1990 nazvaný Dopis ze záhrobí.
 
 
Z jiného soudku je nezapomenutelný příběh rodiny a úžasně neurotického psa Marley a já, který možná znáte z filmu. Audioknihu v interpretaci Aleše Procházky vydává Tympanum.

To stojí i za dalším titulem z edice Legendy. Křehký, jemný, laskavý a podmanivý příběh o síle snů, o okouzlení, o věštbě a jejím naplnění Nachové plachty vypráví Tomáš Černý.

A stejný vydavatel, tedy Tympanum, dal audioknižní podobu krátkému, sotva půlhodinovému příběhu Pavla Čecha Modré z nebe. Číst vám ho bude Martin Dusbaba.

A Tympanum počtvrté: v podání Davida Matáska si můžeme poslechnout audioknižní podobu kultovní knihy Jona Krakauera Útěk do divočiny. O hledání, útěku a souladu.


Čti mi! vydává ve slovenštině román Michala Slaničky Pliaga. O výjimečné lásce, která se odehrává na pozadí reálných událostí roku 1831 vypráví Rudo Kain.

V sérii vydavatelství MplusV, seznamující posluchače s osobnostmi Velké francouzské revoluce, přišla řada na tu nejvýznamnější. Audioknihu Robespierre čte Vladimír Vokál.

A na závěr ještě něco humoru. Ako som vozil Kórejcov je nová audiokniha slovenského autora Ondreje Sokola, kterou v podání Juraje Kemky vydává Eruditio.
 
 

Nové audioknihy pořídíte na Audiolibrixu. Ty nejzajímavější pro vás vybíráme v naposlech.cz